Čertův vršek v pražské Libni nabídne bydlení v klidu přírody, avšak s rytmem velkoměsta na dosah

Možná to tak vypadá, ale pražské developerské projekty nerostou jako houby po dešti. Zkuste dnes sehnat nový byt, aby byl podle vašeho gusta a nemuseli jste na něj čekat dva roky nebo i víc. Bydlení, které už získává své jasné kontury a bude připraveno ke kolaudaci v příštím roce, vyrůstá v Libni na Čertově vršku. A i když z jeho terasy máte Prahu jako na dlani, privátnější místo pro život byste těžko hledali.

Místo, které si zachovává svoji tvář

Libeň je místo plné kontrastů. Specifická atmosféra zapadlých vesnických zákoutí, industriálních památek a prvorepublikových vilových čtvrtí učarovala nejednomu z libeňských patriotů. Zelení zarostlé kopce dávají zapomenout na ruch města a nabízí dechberoucí výhledy na pražská panoramata. Přitom zde najdete vše, co k pohodlnému městskému životu potřebujete. Pěšky jste za chvíli v kavárně, ve škole, ale i na tenise nebo, když je potřeba, u doktora.

Bydlení v soukromí a zeleni  

K místu, kde dnes majestátně vyhlížejí rodinné vily, se váže řada příběhů i zajímavých historických událostí. Právě díky nim a naprosto jedinečným západům slunce ohromí Čertův vršek svou sílou i poetičností. Nově vznikající třípatrové domy svým charakterem přirozeně navazují na okolní vilovou zástavbu. Navíc ale nabízí moderní bydlení ve vysokém standardu kvality i udržitelnosti. Jejich umístění na konci slepé ulice garantuje plné soukromí, které je tu dále zajištěno instalovaným bezpečnostním systémem. Tady bude platit, že domov znamená bezpečí.

Čertův vršek není klasickým investorským projektem, tady se má bydlet „ve svém“. Rodinnému bydlení nahrává i skladba bytů. Najdete zde prostorné byty 5+kk o rozloze více než 120 m2 rozprostírající se přes celé patro, nejvyšší podíl pak tvoří dobře navržené třípokojové byty s velkým balkónem. Vedle úžasných výhledů jsou dalšími výhodami Čertova vršku velkorysé dispozice, top materiály a množství moderních udržitelných technologií. Byty jsou navrženy tak, aby v každém pokoji bylo dostatek denního světla a aby obyvatelé měli v průběhu roku vždy ten správný tepelný komfort.

Komfort ve znamení udržitelnosti

Čertův vršek je bez nadsázky jedním z nejudržitelnějších bytových domů u nás. V pořadí druhý dům z dílny Skanska bude disponovat systémem hospodaření s šedou vodu. To znamená, že voda z koupelen – umyvadel, van a sprch, může být po zachycení a přečištění opětovně využívána pro splachování toalet. Unikátní systém ušetří nejen peněženky obyvatel domu, ale hlavně životní prostředí.

Své prvenství si Čertův vršek navždy udrží díky využití recyklovaného betonu, tzv. Rebetongu. Patentovaný vynález, který Skanska exkluzivně jako první na trhu používá, zde nahradil zhruba pětinu klasického betonu. Kvalitou je s ním Rebetong víc než srovnatelný a plní nejpřísnější kritéria betonářských norem. Recyklovaný beton využívá betonovou a cihelnou drť, která plně nahrazuje přírodní kámen. Navíc je znovu recyklovatelný, a zaručuje tak nekonečný životní materiálový cyklus.

Investor Skanska získal pro Čertův vršek prestižní mezinárodní certifikaci udržitelného stavění BREEAM na úrovni Very Good.

Prohlédněte si webové stránky projektu Čertův vršek a zkuste si představit, jak by se vám tam bydlelo.

Zdroj: Redakce