Ovládání celého obývacího pokoje s pomocí jedné aplikace? V dnešní době žádný problém

Téma chytrých domovů (tzv. smart homes) jste jistě již někdy zaznamenali. V dnešní době není problém ovládat celý svůj dům za pomoci jediné aplikace v chytrém telefonu. A nemusí se nutně jednat o novostavbu. Veškeré technologie lze implementovat do jakéhokoliv domu či bytu. Poté už si jen můžete užívat nadčasového bydlení jako z nějakého sci-fi filmu.

Nedávno jsme navštívili Xiaomi Smart Home, což je nový showroom Xiaomi, který vznikl v bytě v centru Prahy. V tomto plně zařízeném bytě ve stylu „smart home“ jsou k vidění všemožné produkty a vychytávky, které nás doslova uchvátily. Člověk by ani nevěřil, jak mu „obyčejná“ aplikace a pár chytrých produktů dokáže ulehčit život, ale především ušetřit hromadu času, který můžete věnovat rodině, kamarádům či kariéře.

Jak může vypadat váš chytrý obývací pokoj?

V tomto článku jsme se zaměřili na část domova, ve které mnoho lidí tráví nejvíce času – obývací pokoj. Níže najdete několik tipů k tomu, jak můžete váš stávající obývák proměnit v technologickou třešničku, se kterou se budete chtít pochlubit všem známým. Ale pozor! Nutně to neznamená, že musíte investovat stovky tisíc korun... Ostatně, přesvědčte se sami.

„Přeměnit svou domácnost na chytrou je v současné době velmi snadné. Všechny produkty můžete pohodlně ovládat ze svého chytrého telefonu prostřednictvím jedné aplikace, kterou navíc může mít nainstalovanou každý člen domácnosti. Výhodou jsou samozřejmě produkty od jednoho výrobce a díky tomu možnost mít vše vzájemně a přehledně propojené. V aplikaci Mi Home od Xiaomi si může každý vytvořit opravdu vychytané nastavení přesně podle jeho potřeb. Díky režimu automatizace můžete nastavit například robotický vysavač, který se spustí po vašem odchodu z domu, zhasnout všechna světla v domě nebo aktivovat hlídací kameru a alarm. Produkty chytré domácnosti jsou pro mě symbolem budoucnosti, která nám dopřeje více času pro sebe a pro odpočinek“ říká Viktor Hajíček, výkonný ředitel společnosti Witty Trade s.r.o.., která v České republice zastupuje světově známou značku Xiaomi.

Aplikace Mi Home aneb Duše celého projetku

S aplikací Mi Home objevíte skutečné kouzlo chytré domácnosti a vytěžíte maximum ze svých produktů. Chytré osvětlení, vysavač, rychlovarná konvice, čistička vzduchu či rýžovar – to je pouze letmý výčet toho, co můžete v dnešní době ovládat ze svého telefonu. To samo o o sobě otevírá nové možnosti, jak si zpříjemnit život a užít si více pohodlí. V případě produktů Xiaomi však dostáváte ještě mnohem víc. Všechny produkty sdružuje pouze jediná aplikace s názvem Mi Home, kterou si každý může nainstalovat na svůj chytrý telefon. Ovládání je navíc velmi jednoduché a intuitivní a doslova pod palcem tak můžete mít kompletně celou domácnost.

„Řídící jednotka“ – mobilní telefon Mi 10T Pro (cena od 14 990 Kč)

Chytrým telefonem, který je taktéž nazýván zabijákem vlajkových lodí ostatních značek telefonů, můžete řídít chod všech produktů prostřednictvím jediné aplikace Mi Home. Xiaomi Mi 10T Pro se pyšní 6,7palcovým displejem, supervýkonným procesorem Snapdragon 865, až 8GB RAM, podporou 5G sítí, stereo reproduktory a v neposlední řadě také baterií s kapacitou 5000mAh a podporou rychlého 33W nabíjení. Nechybí ani 108Mpx kamera se třemi objektivy a optickou stabilizací obrazu.

„Centrální hub“ – Mi Smart Sensor Set (cena: 2 290 Kč)

Mi Control Hub je něco jako mozek chytrého ekosystému vaší domácnosti. Spárujte toto řídící středisko s ostatními zařízeními Mi Home a nastavte si pravidla jejich provozu. Můžete dokonce nastavit i řetězovou reakci pokynů – možnosti jsou v tomto směru neomezené. Bezdrátový magnetický senzor otevření dveří či oken Mi Window and Door Sensor zabezpečí vaši domácnost. Můžete uléhat s jistotou, že v případě otevření dveří či okna budete okamžitě varováni jak poplašným zařízením Mi Home Gateway, tak i vaším telefonem. Díky této technologii bude váš život nejen jednodušší, ale také bezpečnější. Vzájemně reaguje s ostatními zařízeními a nabízí i funkci nočního osvětlení – osvětlení se aktivuje automaticky v případě, že se v noci vzbudíte.

Robotický vysavač – Mi Robot Vacuum Mop P (cena: 9 290 Kč)

Tento vysavač udrží vaši domácnost bez prachu a špíny. Robotický vysavač pracuje, když nejste doma (stačí nastavit senzory na dveřích tak, že když odejdete z bytu, vysavač se spustí), abyste se mohli vrátit domů z práce do uklizeného prostředí a už jen odpočívat. Takovou osobní uklízečku zkrátka chcete.

Robotický vysavač je skvělým pomocníkem v domácnosti

Čistička vzduchu a designový doplněk do vaší domácnosti v jednom – Mi Air Purifier 3H s HEPA filtrem (cena: 4 990 Kč)

Kvalita vzduchu v domácím prostředí se řeší stále více. Výkonnou čističku vzduchu ocení zejména alergici nebo maminky malých dětí, které tráví čas hrou na zemi, ale také každý, kdo nemá rád v zimě suchý vzduch nebo má rád kvalitní spánek na čerstvém vzduchu. Tato čistička vzduchu disponuje vzduchovým výkonem 380 m3/h, který udává velikost plochy, kterou je přístroj schopen vyčistit za jednu hodinu. Má dotykový OLED displej a je velká jako list papíru A4. Inteligentní hlasové ovládaní či vysoce přesný laser jsou samozřejmostí.

Navzdory zvýšenému výkonu je chod čističky Mi Air Purifier 3H velmi tichý. V nočním režimu je úroveň hluku pouhých 32 dB, zatímco příkon vysoce účinného bezkartáčového stejnosměrného motoru je pouhých 38 W. Při nepřetržitém provozu čistička spotřebuje 1 kWh denně, což je dokonce méně než úsporná žárovka.

Soukromý hlídač – Mi Home Security Camera 360° (cena: 1 129 Kč)

Šikovná kamerka s podporou vzdáleného zobrazení na více zařízeních. Díky tomu, že podporuje vzdálené zobrazení na mobilním telefonu a tabletu, můžete si kdykoli a kdekoli prohlédnout každý kout domova, třeba i během dovolené. Při přehrávání záběrů uložených na kartě MicroSD podporuje rychlost přehrávání 1x / 4x / 16x a umožňuje rychlý přístup k videu a snadné procházení, čímž šetří váš čas a úsilí.

Domácí kino – Mi Smart Compact Projector (cena: 15 490 Kč)

Mini FULL HD kino přímo u vás doma. Když už přijdete domů z práce, máte uklizeno a vzduch je čistý, je čas na odpočinek. Pokud jste seriáloví fanoušci, případně chcete koukat na nějaký zápas či hudební vystoupení, stačí opět propojit váš mobilní telefon s kompaktním projektorem a promítání může začít. Díky tomuto projektoru si budete moci vychutnat 1920×1080 full HD rozlišení a také videa ve 4K. Je lehký, kompaktní a neuvěřitelně výkonný. Automaticky zaostřuje ihned po spuštění, čímž způsobuje přesný a čistý obraz plný výrazných detailů i barev. Od teď se u vás doma konají filmové večery!

Chytrá žárovka – Mi LED Smart Bulb Essential (cena: 549 Kč)

Světlá barva má silný vliv na lidské smysly. Může povzbudit nervovou soustavu a výrazně ovlivnit citový a psychický stav. Rozdílné teploty barev mohou také pomoci zlepšit kvalitu života. Pomalé zvyšování intenzity světla vám může zlepšit náladu, ale také třeba zpříjemnit vstávání. Pomáhá relaxovat, snižuje stres, vytváří atmosféru, reguluje spánkový cyklus, zlepšuje koncentraci a zvyšuje pocit bezpečí.

Žárovka disponuje vestavěným Wi-Fi modulem, který umožňuje připojení k aplikaci Mi Home prostřednictvím jakékoliv Wi-Fi sítě, aniž by bylo nutné nastavovat bránu. V několika jednoduchých krocích můžete zapnout režimy Color, Flow a Daylight, stejně jako pohrát si s podrobnějším nastavením, např. časovými spínači tak, aby žárovka plně vyhovovala vašemu životnímu stylu.

Všechny produkty jsou dostupné v eshopu oficiálního distributora značky Xiaomi, kterým je Witty Trade s.r.o., na stránkách https://eshop.xiaomi-czech.cz/ a v prodejnách Xiaomi, jejichž seznam najdete ZDE.

Zdroj: Xiaomi, Jan Witek