Kabáty i bundy do podzimních plískanic či na výlety do přírody nabízí nejen teplo a pohodlí, jejich funkčnost testovali olympionici

Především v případě bund dlouhou dobu panovala představa, že když se jedná o „sportovní kousek“, na precizním střihu a obecně stylovém vzhledu zase tak nezáleží. Vždyť v horách či na výletech do přírody není třeba oslňovat elegancí. Doba se ale mění, a tak dnes i firmy, které jsou považovány za lídry v oblasti sportovního odívání, nabízí módu nejen funkční, ale také vizuálně velmi atraktivní. Důkazem toho je pak i podzimní kolekce outdoorové značky ALPINE PRO.

„Outdoorová“ móda je samozřejmě poměrně široký pojem. Zatímco pro někoho symbolizuje skutečně jen oblečení určené do nepříznivých (až extrémních) podmínek přizpůsobené také větší zátěži např. při horské turistice, jiní pod tímto termínem vnímají veškeré oblečení pro nošení venku. Tedy i cesty do práce či volnočasové aktivity ve městě. I proto se mnozí výrobci outdoorové módy začali soustředit také na tyto segmenty a nabízí tak široké spektrum oblečení téměř pro každou příležitost. A ALPINE PRO není výjimkou. 

Výška, velikost nohy a penisu – na rozměrech skutečně záleží, některé jsou ale důležitější než ty ostatní7. 12. 2020

Když se řekne „prošívaná bunda,“ někteří si ještě možná vzpomenou na předrevoluční neforemné vaky, v nichž člověk zrovna parádu (minimálně v městském prostředí) neudělal. Pokud se ale zaměříte na nabídku stylových bund z produkce ALPINE PRO, mezi nimiž neschází ani vkusné (a hřejivé) péřovky, jistě uznáte, že v podobném kousku lze bez obav vyrazit i na neformální schůzku. Přesně to platí např. pro pánskou péřovou bundu FIR 2, která je vhodná jak do hor, na lyže, tak i do města. Je vyrobena z ultralehkého materiálu se speciální impregnační úpravou chránící před nečistotami a navíc ji lze velmi prakticky sbalit do kapsy.  Uplatnění pak najde v podstatě po většinu roku – na podzim, v zimě, ale i na jaře.

Moderní muži, kteří před klasickými kabáty upřednostňují i pro běžné nošení spíše streetwear a v šatníku tak mají především bundy, pak budou nadšeni i bundou ICYB 6. Právě ta je výsledkem perfektního spojení moderního a luxusního vzhledu a kvalitního zpracování, neschází však ani již zmiňovaná „funkčnost“. Bunda je totiž nepromokavá, větruodolná, vybavená funkční membránou PTX a hřejivou výplní HI-THERM. „Bonusem“ je pak polopřiléhavý a delší střih a designové (ale zároveň funkční) detaily jako např. kapuca s odnímatelným (umělým) kožíškem, krytka brady či rukávy z teplého úpletu.  ALPINE PRO má však řešení i pro milovníky kabátů, ti si na své přijdu s nepromokavým modelem NADIJ, který je díky membránové úpravě, skvělé prodyšnosti a vodnímu sloupci 10 000 mm ideální jak do sychravých podzimních dní, tak i do jarních „slejváků“.

Ovšem i skuteční sportovci a ti, kterým ani extrémní počasí nezabrání ve venkovních aktivitách, mají z čeho vybírat. Naprostým unikátem je totiž ryze česká bunda NAN s nanovlákennou membránou Nanomembrane, která díky revoluční technologii zaručí až 4x vyšší prodyšnost ve srovnání s běžnými funkčními membránami. Prototyp bundy pak testovali dokonce olympijští medailisté, a to nejen v náročných klimatických podmínkách, ale samozřejmě i v rámci samotného sportovního výkonu. „S českým biatlonovým týmem jsme bundy testovali při vytrvalostním tréninku, kdy je dlouhé období zátěže při nižší tepové frekvenci. Klasické outdoorové bundy s dobrou prodyšností se většinou při delší sportovní zátěži ze spodní části orosily a nebyly schopné vlhkost odvést ven. U bund s Nanomembrane se nám to nestalo,“ uvedl Ondřej Rybář, šéftrenér českého biatlonového týmu.

Letošní MasterChef Česko Roman Staša připravuje kuchařku. Její součástí se můžete stát i vy12. 1. 2021

Nutno ale říci, že v nabídce ALPINE PRO a její podzimní kolekci samozřejmě kromě bund a kabátů najdete i množství dalších kousků, od funkčního prádla, které dokáže efektivně odvádět vlhkost, přes pohodlné mikiny až po obuv určenou opět nejen do přírody, ale i na běžné městské nošení. Precizní zpracování a kvalitní materiály jsou i v těchto případech samozřejmostí, stačí si tedy jen vybrat dle vlastního životního stylu a vkusu. 

Kompletní nabídky ALPINE PRO si pak můžete prohlédnout v e-shopu, v němž lze nakupovat z tepla (a bezpečí...) vlastního domova.