Instagram ovládly želatinové dorty ve tvaru mořských pláží a ostrovů – přijmete výzvu?

Želé dort s piškoty a ovocem – klasika návštěv u babičky, kterou většina z nás nesnášela. A co teprve aspik, rosol, huspenina… všechny ty třesoucí se sulcy s uvězněnými kousky zeleniny, co nám v dětství nutili jako dobrotu. Budete se divit, ale želatina dnes zažívá novou slávu. Instagram už v létě zaplavily fotky želé dortů, které vám vyrazí dech. Ani by vás nenapadlo do nich kousnout. Ne proto, z čeho jsou, ale protože jsou dokonale krásné.

Zákusek roku 2020

Na světě žijí kreativní duše, jimž nestačilo nakrájet ovoce na kousky a prostě ho zalít želatinou do formy. Práci s želé se podařilo povýšit na vysoké umění. Technika 3D designu dovoluje vyrobit dortíky s rozkvetlými orchidejemi, pávy s pestrobarevnými ocasními pery nebo barevnými rybičkami. Jednoduše se nechce uvěřit, že tyhle umělecké kousky vznikly z něčeho tak obyčejného, jako je želatina.

Trendem roku 2020 se staly dorty ve tvaru ostrovů v tropickém moři. Do jejich výroby se vrhli nejen profesionální cukráři a cukrářky, ale i nadšení amatéři. Když se mnozí z nás letos kvůli pandemii nedostali k moři, proč si jeho dokonalý model nevyrobit doma v kuchyni?

Koho tohle vlastně napadlo

Sofistikované metody práce s želatinou představilo světu Mexiko. Ovocné želé tam dodnes patří na každou party. Lourdes Reyes Rosas, majitelka obchodu s cukrářskými potřebami, v 90. letech minulého století začala vytvářet komplikované květinové designy gelatinas florales. Její výtvory, nad nimiž se tajil dech, brzy pronikly do cukráren na americké straně hranice. Přes Pacifik se pak dostaly do Jihovýchodní Asie, která dortům z želé vtiskla typické asijské prvky jako lekníny a kapry koi. Dnes na Instagramu najdete nejvíc 3D dortů na účtech z Ruska, Vietnamu, Singapuru, ale i Austrálie. Prostě to vypadá, že Evropa zůstává jedinou částí světa, která krásám želé dosud odolávala. Hashtag #jellycakes by to mohl změnit. 

Krásnější než skutečné květy

Tajemstvím výroby květinových vzorů je, že se dort vyrábí vzhůru nohama. Do formy nalijete bezbarvou želatinu a až zatuhne, začnete v ní pomocí různě barevných želatin tvořit vzor. Fajnšmekři barví vše přírodně, například používají dýni pro žlutou barvu, prášek matcha čaje pro zelenou, jahodové pyré pro červenou. Mainstreamoví cukráři a cukrářky ale sáhnou pro snadno dostupných potravinářských barvivech.

Jak se barvy a tvary do želé dostanou? Zatímco podklad musí být pěkně ztuhlý, barevná želé používaná k dekoraci musejí být naopak teplá, aby zůstala tekutá. Do pevného základu se vstřikují potravinářskými injekčními stříkačkami, jednotlivé lístky se tvarují pomocí různých špachtliček nebo třeba jen seříznutého brčka na pití.

Tropické ostrovy, které berou dech

Trend, který se objevil letos, se jmenuje Jelly Island Cake. Jsou to nekonečné variace na mořský ostrov, které sahají daleko za hranice fantazie. Výsledek už není jen ze samotného želé, kombinují se různé techniky. Například z dortového korpusu vymodelujete ostrov nebo pláž a ty teprve zalijete želatinovým mořem. Zkušené autorky těchto kreací říkají, že nejtěžší je trefit správnou barvu moře.

 Pro řadu lidí je magie už samotná výroba želatiny, protože vše musíte správně trefit, aby želé na dezertu správně zatuhlo. Je proto vhodné naučit se to nejdřív na jednoduchém receptu a teprve pak se vrhnout do mořského ostrova. Nechcete přeci, aby se vám po odstranění formy vylilo celé moře na kuchyňskou podlahu.

Fascinující výrobu můžete sledovat například v tomto videu:

Želatina je i pro vegany

Pojďme se podívat, z čeho se želatina vyrábí. Je to vlastně živočišný kolagen. Získává se vařením šlach, kůží, kostí a dalších zbytků z jatek. Je to na vás moc? Oblíbenou náhradou želatiny je agar, který se vyrábí z mořské řasy, takže je vhodný i pro vegany. No řekněte, co použít k výrobě mořských dortů lepšího než surovinu přímo z moře.

Tak co, nudíte se doma v osobním lockdownu? Přijměte výzvu a zhmotněte své vzpomínky z letní dovolené do želatiny!

Zdroj: Bohdana Rambousková