Neplýtvejte doma časem, potravinami ani energií – buďte #LikeABosch, vyzývá nová kampaň, jejíž součástí může být každý
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: iStock

Neplýtvejte doma časem, potravinami ani energií – buďte #LikeABosch, vyzývá nová kampaň, jejíž součástí může být každý

Zdravý životní styl, trend no-waste (tedy eliminace zbytečného odpadu) a snaha neplýtvat, to je praxe, která se pro některé již stala běžnou součástí života, jiní k ní svou cestu teprve hledají. Je přitom třeba říci, že ve vlastním úsilí člověk rozhodně nemusí být sám – k ruce mu totiž mohou být chytří domácí pomocníci, kteří velkou část práce odvedou sami. Skvělou volbou je pak kompletní řada domácích spotřebičů Bosch, která ctí všechny principy moderního a udržitelného života a vyzývá k němu i všechny spotřebitele v rámci nové kampaně #LikeABosch.
Redakce Redakce Autor
15. 10. 2020

Všeobecný důraz kladený na zdravý životní styl mnohé z nás přesvědčil k činnostem, nad nimiž jsme dlouho ohrnovali nos. Zatímco někteří začali pravidelně cvičit nebo se rozhodli zvolit některý z alternativních způsobů stravování, jiní našli svou cestu jednoduše ve zdravější úpravě připravovaných jídel. Jedním z klasických trendů se tak stalo vaření v páře, jelikož právě tento způsob tepelné úpravy v potravinách zachová nejvíce živin, vitamínů i minerálů, ale také chuti. A právě funkci úpravy pokrmů v páře dnes nabízí celá řada moderních spotřebičů (včetně těch z produkce značky Bosch) v různých cenových skupinách, stejně jako i nespočet dalších funkcí, které usnadní život v kuchyni, ale také přispějí k tomu, že výsledek bude chutnější i zdravější.

<Path> Módní trendy 2021 určuje touha po nepřehlédnutelnosti i zodpovědném přístupu k odívání. Lockdown zásadně změnil pravidla hryZdroj:

Spotřebiče Bosch ale mohou skvěle posloužit také jako impuls pro omezení plýtvání potravinami – ostatně jen v Česku je jich ročně vyhozeno přes 800 tisíc tun a potravinový odpad tvoří přibližně 30 % veškerého odpadu produkovaného domácnostmi. To lze samozřejmě změnit, každý však musí začít sám u sebe. Pokud se tedy rozhodnete být #LikeABosch, můžete začít pořízením správné lednice. Zejména pro uskladnění ovoce a zeleniny je třeba volit vhodné „mikroklima“, které u chladniček Bosch naleznete pod označením VitaFresh. Stejně tak je ale k dispozici speciální suchá zóna s nízkým stupněm vlhkosti, jež je ideální pro uskladnění masa a ryb.

Skvěle k ruce při efektivním uchovávání potravin vám pak mohou být také ponorné mixéry, které disponují funkcí vakuování – jsou-li totiž potraviny uloženy ve vzduchotěsném obalu, samozřejmě vydrží déle a např. v mrazáku jsou také chráněny před nežádoucím spálením mrazem. 

Nutno ale dodat, že omezení plýtvání samozřejmě nestojí a nepadá jen na tom, zda se pro pořízení výrobků Bosch rozhodnete, či nikoliv. Ruku k dílu může přiložit každý bez ohledu na konkrétní domácí spotřebiče. Množství užitečných tipů, jak chytře pracovat s potravinami, abyste jich museli vyhodit naprosté minimum (či ideálné žádné), tak najdete na webu jsmebosch.cz

Ačkoliv plýtvání jídlem je nesporně velké téma, opomíjet bychom neměli ani plýtvání energiemi a zdroji, tedy vodou či elektrickou energií – i na to nová kampaň z dílny Bosch samozřejmě upozorňuje. Pračky tedy dokáží naprosto precizně dávkovat nejen prací prostředek, ale i vodu tak, aby byla stoprocentně využita a ani „kapka nepřišla nazmar“. Nízkou spotřebou energie se pak mj. pyšní např. sušičky, které se řadí do energetické třídy A+++. A nutno dodat, že plýtvat energií nebudete muset v případě, že svou domácnost vybavíte šikovnými a šetrnými domácími spotřebiči Bosch, ani vy.

<Path> Hokej a lidská práva? „Jsme v jednom týmu,“ hlásá kampaň Amnesty International. Zapojte se také a podpořte svým podpisem LGBT aktivistu, který je v Rusku neprávem vězněn!Zdroj:

Veškerou inspiraci, jak být #LikeABosch, pak shrnuje také zbrusu nová marketingová kampaň, která svěží hravou formou ukazuje, jak domácí spotřebiče Bosch nejenže mohou všem usnadnit život, ale zároveň šetří čas, energie a jednoduše ctí principy udržitelnosti. Tematické reklamní spoty pracující s krátkými, výstižnými a snadno zapamatovatelnými rýmy, se tak objeví během podzimu jak online, tak i v televizním vysílání. Každý, kdo zatouží být #LikeABosch, ale klidně může začít hned teď.

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop