Nechce se vám kvůli pohodlí (a koronaviru) do kina? Pořiďte si televizi, která změní váš obývák v luxusní kinosál

V dnešní turbulentní době se celý svět kultury otřásá v základech. Zatímco donedávna byly součástí našich běžných životů koncerty, návštěvy divadel, ale také kin, dnes se mnozí – i s blížícím se podzimem – opět začínají bát „vystrčit paty z bytu“. Zatímco ale divadlo si z obývacího pokoje užijete jen stěží, luxusní filmový (ale vlastně i hudební) zážitek si můžete s přehledem vychutnat i z bezpečí vlastní sedačky. Tedy – minimálně pokud si pořídíte televizi Philips OLED+935, která zajistí nejen skvělý obrazový, ale i zvukový zážitek…

Nezapomenutelné sledování televize?

Ačkoliv to není tak dávno, kdy televizím v konkurenci rozličných online platforem někteří předpovídali rychlý konec, zdá se, že prozatím je krize zažehnána – obyvatelé Evropské unie i dnes tráví u televizních obrazovek denně více jak tři hodiny. Není proto divu, že ani kanadský filozof Marshall McLuhan se nebál přirovnat televizi k jistému novodobému oltáři. Ostatně, stačí se zamyslet, kam přesně v domácnosti televizi běžně umisťujeme a jaké na ni bereme ohledy i při rozmisťování dalšího nábytku, a je jasné, jak moc privilegovanou pozici tento výdobytek moderní techniky má.

Ovšem zatímco ještě naše babičky si s velkou slávou užívaly miniaturní černobílou televizní obrazovku, která byla obvykle součástí rádia (a u jedné televize se nezřídka kvůli sledování Nemocnice na kraji města scházeli obyvatelé z celého jednoho bytového domu), dnešní televize se mohou s přehledem stát dominantou obývacího pokoje. Díky nejmodernějším technologiím je pak konkrétně obraz Philips OLED+935 doslova jako živý a zvukový zážitek je srovnatelný prakticky se sledováním filmů v kině vybaveným špičkovým prostorovým zvukem Dolby Atmos.

Proč se tak bojíme třetího pohlaví, když spousta kultur ho má už dávno?29. 9. 2020

Dokonalý obraz i zvuk

Zdokonalování a posunování laťky kvality stále výš – přesně to je příznačné pro značku Philips, která v případě nejnovějšího modelu televize OLED+935 do jisté míry těží také z filozofie partnerství s britským audio-expertem Bowers & Wilkins. Zatímco tedy špičkovou kvalitu obrazu zajišťuje speciální obrazový čip s umělou inteligencí, právě díky Bowers & Wilkins je OLED+935 prvním televizorem Philips, který disponuje párem zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrálním měničem Tweeter-on-Top. Nutně ani nemusíte být žádnými odborníky na zvukovou techniku (a vědět, co zmiňované anglické termíny znamenají...), abyste kvalitativní rozdíl poznali „na první poslech“ – změnu zvukové kvality oproti standardním modelům televizí si ale nejvíce vychutnáte např. v případě sledování koncertů, což je v době koronavirové nepochybně žádoucí bonus.

Když oltář, tak se vší pompou!

Nebyla by to ale důstojná náhrada domácího oltáře, kdyby Philips OLED+935  (s úhlopříčkou 48, 55 i 65 palců) nevypadala doslova jako designový skvost. Tenký podstavec (televizi je ale možné i zavěsit na zeď), bezrámečkové provedení a vysoce kvalitní kovové zpracování, to jsou prvky, které ocení i oko těch, pro něž je televize jen dalším běžným spotřebičem, který v domácnosti mají. I sledování nepříliš pozitivních večerních zpráv se stane zážitkem díky technologii čtyřstranného Ambilight, což je systém zadního osvětlení televizoru, kdy obvykle LEDky barevně osvětlují stěnu za přístrojem a jeho okolím. A pokud máte výsadní právo na ovladač (živíte a můžete přepínat…),  tešte se také na jeho prémiové provedení s elegantními podsvícenými klávesami v metalizované úpravě a boky a zadní stranu potažené zodpovědně získanou kůží od skotských specialistů Muirhead.

Koronavirus změnil sexuální chování, orgasmová krize působí i na zdraví2. 11. 2020

Jednoduše řečeno, pokud se v jistém slova smyslu chcete vrátit do časů našich babiček – kdy se kvůli sledování televize u vás v obývacím pokoji sejdou i všichni sousedé – pořiďte si Philips OLED+935. S ohledem na to, že tento model získal také ocenění Evropské asociace pro zvuk a obraz (EISA) jako nejlepší televizor pro domácí kino, třeba budete moci vybírat i vstupné :-). Jen nezapomeňte, že počet diváků bez roušek je aktuálně omezen na sto…