Použij svůj hlas a vybav se na letošní Prague Pride festival povedenou kolekcí Levi‘s

Česko aktuálně zažívá nejbarevnější týden v roce. Desátý ročník festivalu Prague Pride je v plném proudu a pořádně „proud“ (chápej hrdý) se můžeš díky povedené kolekci značky Levi’s cítit i ty.

„V Levi‘s dlouhodobě obhajujeme rovnost – nikdy jsme se nebáli používat náš hlas k tomu, co je správné pro naše zaměstnance, naše partnery a naše zákazníky. Na druhé straně jsme hrdí na to, že můžeme podporovat ty, kteří obhajují rovnost a mají pozitivní dopad na svou komunitu. Letošní kolekce Pride je povzbuzením a oslavou těch, kteří používají svůj hlas ke změně světa,“ říká Jen Seyová, seniorní viceprezidentka a šéfka marketingu pro globální značku Levi Strauss & Co.

Use your voice! Použij svůj hlas!

Ne nadarmo tak letošní kolekce používá motto „Use your voice!/Použij svůj hlas!“, které se nese ve znamení maximálního sebevyjádření. Jedná se o kolekci, která se zaměřuje na lidi, kteří otevřeně bojují za pozitivní změnu.

Šílíte-li z omezení kontaktů s druhými, je tu řešení i pro čas, kdy nelze být venku. Vytvořte si „karan-tým“30. 10. 2020

Kolekce zahrnuje řadu triček s potisky s logem Levi‘s na duhovém pozadí a mottem Use Your Voice. Dalším kouskem je džíska ze sepraného denimu a vyšívaným mottem Use Your Voice na zádech, která se krásně hodí k indigovým nebo batikovaným denimovým kraťasům. K dalším výrazným kouskům kolekce patří tričko levandulové barvy s duhovým logem Levi's, speciální průsvitná džíska s holografickým motivem duhy, a dokonce i Pride džínové chaps – westernové návleky. Více informací o značce Levi‘s, produktech a prodejnách najdete na levi.com. Avšak navštívit můžete také nový vlajkový obchod Levi‘s v ulici Na Příkopě 6 v Praze.

Kolekce Levi’s Pride se letos spojila s Self Evident Truths – fotografickým projektem iO Tilletta Wrighta, dokumentujícím 10 000 lidí, kteří se identifikují jinak než heteronormativně. Jako malý vzorek desetileté práce iO jsou tyto portréty součástí většího celku a hnutí. Self-Evident Truths, oslava našich rozdílů a ukázka naší společné humanity, je příkladem toho, jak jeden jediný hlas může pozvednout desítky tisíc dalších.

V kolekci Levi's najdete i tyto zajímavé kousky

OutRight Action International

Kromě speciální kolekce bude Levi‘s pokračovat ve své dlouhodobé podpoře LGBT+ komunity prostřednictvím partnerství s OutRight Action International – organizací, která pracuje na prosazování práv LGBT+ lidí po celém světě. Stoprocentní zisk z kolekce Levi‘s Pride 2020 bude věnován OutRight Action International. Levi‘s s organizací spolupracuje již druhým rokem s cílem popularizovat příběhy těch, kteří jednou byli na okraji společnosti. Každý člověk má totiž právo být hrdý, svobodný a být viděn bez ohledu na to, kdo je a koho miluje.

„V OutRight denně pracujeme na zlepšování životů LGBT+ lidí a zajišťujeme, aby se na každého z nás na celém světě vztahovalo všeobecné prohlášení o lidských právech,“ říká Jessica Sternová, výkonná ředitelka OutRight Action International. „Jsme hrdí na to, že jsme partnerem Levi‘s a Levi‘s Pride Collection chápeme jako kritickou připomínku toho, že bychom všichni měli mít právo být out, hrdí a viděni bez ohledu na to, kde žijeme, kdo jsme nebo koho milujeme.“

Evropský výzkum LGBTI: Čeští queer zaměstnanci mají v práci nejlepší postavení z celé Evropy. Do Řecka nebo na Kypr ale pracovat nejezděte13. 11. 2020

Levi’s – značka s pozitivní historií

Již od založení společnosti Levi Strauss & Co. v roce 1853 značka prosazuje rovnost, začleňování a pokrok. Od integrace továren během padesátých let, než federální vláda přijala zákon o desegregaci, po práci na zrušení Návrhu č. 8, který v Kalifornii zakazoval homosexuální manželství, Levi‘s vždy kladl na první místo lidi před ziskem. V roce 1992 byl Levi‘s první společností z žebříčku Fortune 500, která rozšířila zdravotní benefity také na partnery stejného pohlaví. Od té doby usilovně pracovala na prosazování stejných práv a spravedlivého zacházení s lidmi z LGBT+ komunity všude na světě.

Zdroj: Jan Witek, Levi's Advertorial