Osvojte si originální styl díky módním kouskům Karla Lagerfelda, pořídit si je můžete i z pohodlí domova

Nakupování se kvůli šířícímu se koronaviru v posledních dvou měsících zásadně proměnilo. Ačkoliv nyní se již mohou otevřít i dveře velkých obchodních center, pravdou je, že mnozí stále mají obavy „vyrazit mezi lidi“ – natož na nákup oblečení. Ideálním řešením se tak stalo nakupování online. A jelikož možnosti internetu jsou prakticky neomezené, můžete jej využít i pro zakoupení stylových značkových kousků – třeba i z dílny ikonického Karla Lagerfelda. Co vše vám nabídne nová jarní kolekce?

Pokud bychom měli jmenovat pár osobností, které doslova změnily módní svět, jistě by mezi nimi nemohl scházet ani Karl Lagerfeld. Ačkoliv tento módní vizionář již na své impérium dohlíží „shůry“, faktem je, že jeho následovníci v jeho práci pokračují. To, že sám Karl Lagerfeld zůstává v kouscích své značky přítomen, pak dokazuje i aktuální jarní kolekce. Ta se nese ve stylu Bauhausu, tedy původně školy výtvarného umění, jež vznikla na počátku 20. století v Německu, odkud ostatně sám Lagerfeld pocházel. Ne náhodou tedy právě styl Bauhausu patřil i k návrhářovým oblíbeným.

Reportáž z Prague Pride 202011. 8. 2020

Zatímco původně byl Bauhaus spojován především s architekturou, po čase tento styl pronikl prakticky do všech uměleckých odvětví, textilní výrobu a módu nevyjímaje. A tak – ruku v ruce s podstatou tohoto stylu – je jarní dámská kolekce Karl Lagerfeld, která je dostupná také v e-shopu vermont.cz, jistou poctou jednoduchému, ale stále revolučnímu estetickému designu hlásímu návrat ke klasické siluetě a barvám. Jarní kolekci Karl Lagerfeld tak dominují mladistvé vzory s jasnými liniemi, nápadité grafické prvky se pak promítají i do svrchního oblečení, které tak zaujme na první pohled.

„Karl rozhodl o tématu této sezóny ještě před svou smrtí; miloval umělecký směr Bauhaus. Vše je hodně karlovské - velmi přísné, velmi střízlivé a velmi dokonalé. Je v tom všechno, co měl Karl rád. Je to jednoduché, ale nikoli nudné. Je to streetwear s nádechem pařížské elegance,“ uvedla stylistka módního domu Carine Roitfled.

Na své si ale nepřijdou jen ti, kdo milují originální francouzskou šik módu, ale také ti, kdo fandí sportu a obecně pohybu. V rámci dámské kolekce lze totiž vybírat také z funkčního pohodlného oblečení, které je však vhodné nejen do fitka, ale při správném stylingu klidně i jako součást městského outfitu.

V kolekci pak neschází ani neopominutelné doplňky. Zatímco značka Vermont od Karla Lagerfelda nabízí jen kolekci pro dámy, doplňky této značky má i pánské. Všichni styloví muži si tak mohou vybírat alespoň z nabídky praktických pouzder, originálních čepic, rozmanitých tašek, ale i bot.  

„Migranti nás nepřijeli vysát a vyvraždit. Znásilněním a smrtí nám naopak vyhrožovali Češi,“ popisuje pracovnice v oblasti integrace25. 6. 2020

Nová jarní kolekce Karl Lagerfeld tak jednoduše ctí svou charakteristickou estetiku, přičemž pracuje zejména s přirozeným kombinováním pařížské klasiky s rockovou elegancí zdůrazňující siluety. Na nákupy všech stylových koustů této značky přitom není třeba vydávat se do světových metropolí a center módy, díky více než stovce maloobchodních prodejen (některé z nich najdete i v Česku, konkrétně v Nákupní galerii Myslbek či OC Westfield Chodov) po celém světě je móda ikonického návrháře na dosah prakticky každému. A díky e-shopu Vermont lze kousky Karla Lagerfelda nakupovat i z pohodlí domova. Tak neváhejte – naše životy se postupně začínají vracet do běžných kolejí, což je jedinečná příležitost, blýsknout se nějakým tím novým exkluzivním modelem. 

Zdroj: Vermont Advertorial