Dohromady je svedla láska ke spodnímu prádlu. Podnikat začaly, aniž by se znaly

Jedna šije, druhá se stará o propagaci. Obě ale milují spodní prádlo a zakládají si na kvalitních materiálech a jejich původu. „Naše krajky pochází z 200 let staré továrny na krajky. Najít spolehlivého a kvalitního dodavatele z Evropy mi dalo opravdu hodně práce,“ říká v rozhovoru Klára Součková, zakladatelka značky Caira.

Jaké je jít do takového projektu s někým v podstatě cizím?

To je dobrá otázka. Ale musím říct, že v tu chvíli jsem nad tím nepřemýšlela. Bylo to ode mě dost naivní, ale já, když se do něčeho nadchnu a chci to, tak jdu do všeho trochu po hlavě. Určitě to byl risk, člověk nikdy neví, jak to bude klapat. Každá jsme úplně jiná. Ale ta touha vybudovat CAIRU byla tak silná, že to bylo to poslední, na co jsem myslela.

Jak jste se daly dohromady?

K našemu společnému podnikání vedla delší cesta. V březnu 2019 mě oslovil můj budoucí společník a později se přidal ještě jeden. V té době jsme potřebovali najít někoho, kdo má zkušenosti s šitím spodního prádla. Po několika měsících se ale naše cesty rozešly. Měli jsme každý jinou představu a tohle byla jediná možnost. Díky mojí kamarádce jsem poznala právě Káju, která se rozhodla do toho se mnou jít.

Peugeot 508 – francouzský elegán s dravou náturou, který stojí za pozornost8. 5. 2020

Máte jasně rozdělené role, nebo děláte obě vše?

Ano, máme nebo se o to aspoň snažíme. Kája se stará o střihy a šití. Na designu se snažíme pracovat společně. Já se starám o marketing a o propagaci. Troufám si říct, že se skvěle doplňujeme. Kája dodává všemu řád a klid. Já jsem extrovert, který se naopak snaží pohánět vše vpřed.

Proč vás tak uchvátilo zrovna spodní prádlo?

Miluju spodní prádlo. Být sexy a zároveň se cítit pohodlně. Jenže v kosticových podprsenkách se moc pohodlně necítíte, a tak přišel nápad braletky. A ještě k tomu u nás byla u tohoto produktu velká díra na trhu, proto jsme se rozhodly začít šít právě braletky.

Jak to máte s nakupováním podprsenek a kalhotek vy osobně? Trávíte hodiny v obchodech a na e-shopech, nebo už nosíte jen vlastní výrobu?

Já bych byla nejradši, kdyby všechno spodní prádlo, co nosím, bylo jen to naše, ale bohužel ho zatím není tolik. Doufám, že postupem času se to změní a budeme nosit jen to naše. Jinak co se týče podprsenek, tak to nosím jen naše braletky. Protože kosticové podprsenky nemám ráda. To je další výhoda braletek. Nejenom, že jsou krásné, sexy, ale jsou také zdraví prospěšné. Osobně to s nakupováním spodního prádla a ani ničeho jiného nepřeháním. Mám ráda kvalitní věci a u spodního prádla to platí dvojnásob. Ale někdy mi trhá srdce, že nosím výrobky od jiných, ne z vlastní produkce. Přesto věřím, že všechno má svůj čas a jednou budeme nosit jen vlastní výrobu.

Vaše prádlo je převážně z krajky. Odkud pochází?

Musím říct, že mi dalo opravdu práci najít spolehlivého a kvalitního dodavatele z Evropy. Naše krajky pochází z 200 let staré továrny na krajky. Na kvalitě si zakládáme a všechny komponenty našich produktů jsou ze střední Evropy.

Je pro vás důležitý původ materiálů?

Ano, chceme se tak také odlišit od naší konkurence. Zakládáme si především na kvalitě.

Poraďte, jak nejlépe o krajkové spodní prádlo pečovat, aby nám dlouho vydrželo…

K nošení prádla, jako ke všemu, patří také praní a údržba. U prádla je to trochu složitější než u ostatního oblečení. Abyste zachovali kvalitu, doporučujeme prádlo prát primárně v ruce ve vlažné vodě. Můžete použít trochou pracího mýdla nebo prášku.

Pokud zrovna nemáte čas prát v ruce a chcete prádlo přihodit ke zbytku prádla, tak perte maximálně na 30° a pouze s pracím gelem, bez aviváže. Doporučujeme v takovém případě prádlo vložit do pracího sáčku. I přesto je ale lepší prát v pračce co nejméně, jinak se může stát, že dojde k narušení vláken materiálů. Především u krajek to je znát a prádlo se rychle opotřebuje.

Od sedmi let hraje v Národním divadle, k tomu dabuje pro HBO a Netflix. Představujeme vám mladého a talentovaného herce Kristiána Kašpara (21)29. 7. 2020

Máte v plánu sortiment rozšiřovat, nebo chcete zůstat jen u spodního prádla?

Určitě chceme sortiment rozšiřovat. S touhle otázkou si teď hodně pohráváme. Ale ještě chvíli tomu dáme čas. Bohužel teď na to není úplně ideální situace. Ale myslím, že se máte na co těšit!

Vrhnete se také na pánské spodní prádlo?

Poslední dobou nad tím taky přemýšlím. Do budoucna se tomu nebráním, ale teď to není aktuální. Musíme na to jít postupně a po malých krůčcích. Ale určitě se i pánové můžou těšit na něco z naší výroby.

Šijete si vše samy, nebo spolupracujete se švadlenami?

Dřív jsme spolupracovaly s šicí dílnou, ale pak jsme tu spolupráci musely ukončit. Nyní se o šití a o střihy stará Kája. Takže vše je opravdu jen česká výroba.

Rozhovor vznikl ve spolupráci s organizací Life is Fashion.

Zdroj: Life is Fashion Spolupráce