Kavárny jsou zavřené, díky špičkovým kávovarům však můžete mít vlastní „kavárnu“ doma i vy

O konzumaci kávy by se dnes dalo bez nadsázky říci, že se stala jistým životním stylem. „Kávová kultura“ se pak samozřejmě liší i napříč světem. Zatímco např. v arabských zemích je oblíbená příprava kávy v tzv. džezvě, v kolébce kávových zrn se tento životabudič pije obvykle filtrovaný. My v Evropě však nedáme dopustit na klasické espresso. Jak si jej ale v plné kvalitě připravit i v domácích podmínkách?

Pro mnohé je pití kávy spojeno s ranním rituálem probouzení, někteří si pak navykli dopřávat si dávku kofeinu cestou do práce či z práce – především ve větších městech totiž v posledních letech zaznamenaly velký rozmach rozličné kavárenské řetězce, ale i kavárny prodávající kávu s sebou (ať už do kelímku nebo ekologičtěji do vlastního termohrnku). Je tedy jasné, že od tzv. „turka“, který byl v Česku dlouhodobě velmi populární, se spousta lidí rozhodla ustoupit a upřednostňuje takovou přípravu kávy, díky níž má výsledný nápoj nejen patřičnou sílu, ale také skvělou chuť. V takovém případě je však klíčový nejen správný výběr kávových zrn (či jejich směsi), ale také způsob, jakým je s nimi zacházeno. Aby tedy káva chutnala opravdu exkluzivně, měla by být připravena ze zrn čerstvě pomletých. I s ohledem na to bylo donedávna možné vychutnat si skutečně dobrou kávu především v kavárnách s profesionálními kávovary. Dnes se však doba změnila – na trhu se totiž objevují špičkové „mašiny“, které si však člověk může dovolit pořídit i do vlastní domácnosti.

Bezpečný sex získává nový rozměr – lékaři objevili koronavirus v mužském spermatu11. 5. 2020

Plně automatický kávovar, který umožňuje nastavit různou hrubost mletí kávových zrn, ale sám dokáže pracovat i s optimální teplotou a tlakem vody – přesně to je ideální řešení pro každého/každou milovníka/milovnici vynikající kávy. Kávovary Siemens řady EQ.500 pak přípravu lahodného nápoje povznáší na takovou úroveň, že k výrobě skvělého espressa, cappuccina či café latté stačí pouhý stisk tlačítka. Díky intuitivnímu ovládání navíc přípravu všech kávových specialit zvládne skutečně každý.

Ovšem nejen kvalita samotného nápoje je dnes důležitá – mnozí tak při výběru kuchyňských spotřebičů dbají také na jejich vzhled. I v tomto případě mají kávovary Siemens (nejen) z řady EQ.500 co nabídnout. Nejenže se mohou chlubit skvělým designem a hned dvojicí typů zhotovení (v nerezu a černém provedení), ale zároveň jsou i praktické – jejich čištění je tak otázkou pár snadných kroků.

Zpěvačka, kterou týral partner, darovala miliony dolarů obětem domácího násilí. Jejich počet kvůli koronaviru roste14. 4. 2020

Bez ohledu na to, zda vám nyní chybí vaše oblíbená káva nebo byste jednoduše rádi měli např. skvělé espresso na dosah ruky, jsou právě plně automatické kávovary Siemens, které zvládnou celé spektrum kávových specialit, ideálním řešením.  V případě modelů řady EQ.500 je přitom příměr k „domácí kavárně“ skutečně namístě – kávovary totiž zvládnou díky jedinému stisknutí tlačítka oneTouch Double Cup připravit hned dva šálky kávy najednou. Stejně tak se můžete těšit na doslova luxusní mléčnou pěnu, kterou ocení především ti, co si oblíbili café latté. Díky parnímu systému čištění bude navíc celý „mléčný okruh“ neustále v perfektní kondici, a to opět bez jakékoliv námahy. Toužíte-li tedy po nějakém novém doplňku do domácnosti, špičkový designový kávovar by mohl být skvělou volbou.

Zdroj: BSH Advertorial