Místo stanu kempovací kapsle aneb Ultramoderní kempování, které světu přinesli Slováci

Lidé dnes cestují daleko víc než kdy dříve. S tím je spojeno také rozšiřování služeb pro cestovatele v podobě specializovaných pobytů, hotelů či doplňků na cesty. Jedním z nich je i tato ultramoderní kapsle. Zahoďte svůj starý stan a začněte kempovat moderně.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Ecocapsule / 3. 2. 2020

S větším počtem lidí na cestách bohužel ubývá míst, která jsou tzv. turisty netknutá. Takových míst je po světě stále méně a méně. Chcete-li si užít trochu klidu a na chvíli se ocitnout opravdu daleko od veškeré civilizace, musíte se uchýlit někam daleko do lesa či džungle, kde budete jen vy a okolní příroda.

24. 2. 2020Důvěryhodní obézní muži a ošklivé tlusté ženy: Jak funguje dvojí metr při hodnocení nadváhy?

Ekokapsle, jak lze v překladu tento přenosný příbytek nazvat, nabízí vskutku luxusní řešení pro cestovatele, kteří rádi kempují uprostřed nedotknuté přírody. Jedná se o přenosný, plně soběstačný mobilní domek, který můžete zaparkovat kdekoliv. Za jeho vznikem navíc stojí naši bratři na Slovensku, kterým se podařilo dostat tuto šikovnou věc do podvědomí lidí po celém světě a díky tomu mají dnes zastoupení například i v Japonsku, Austálii či v USA.

Podívejte se na video, které zobrazuje, jak vypadá interiér kapsle:

Jedná se o ultramoderní kempování. K dispozici totiž máte elektřinu, ale i plnohodnotnou toaletu. Nechybí však ani malý kuchyňský kout, skládací postel s matrací, psací a jídelní stůl v jednom, skříňky a mini koupelna.

Rozloha kapsle je 8 metrů čtverečních a pohodlně se do ní vejdou dvě osoby. Je navržena tak, aby za sebou nezanechávala žádnou ekologickou stopu. Například elektřinu zde zajišťují solární panely, případně nízkohluková rozšířitelná větrná turbína.

18. 2. 2020„Trojka“: Nejčastější a nejméně pochopená sexuální fantazie. V reálu se jí raději vyhněte

Přenosný dům nemá podobu vejce jen tak náhodou. Jedná se o speciální konstrukci, která má šetřit teplem a zároveň co nejefektivněji sbírat dešťovou vodu, která se filtruje a následně používá pro spotřebu. Uvnitř kapsle nechybí vytápění ani klimatizace. Jedná se o chytrý domov, tudíž lze vše ovládat i za pomocí telefonu.