Princ George v parodickém animáku ovládne Británii. Nový kreslený seriál nebude královskou rodinu šetřit

Britská královská rodina v poslední době plní stránky médií, a to nejen těch bulvárních. Zatímco v hledáčku novinářů jsou aktuálně především princ Harry a jeho žena Meghan, televizní tvůrci se naopak inspirovali postavou následníka trůnu, prince George. Ten bude hlavním hrdinou nového animovaného seriálu, který rozhodně královskou rodinu nebude nijak šetřit…

Humor a satira je lidstvu od nepaměti vlastní. A tak není divu, že zájmu vtipálků neunikla ani královská rodina. Ta žije svým vlastním online životem již nějaký ten pátek, a to díky humorným příspěvkům na Instagramu, které se (s nadsázkou) zaměřovaly na zachycení světa právě očima malého prince George. A jelikož účet, na kterém se tyto příspěvky objevovaly, dosáhl obrovské popularity, rozhodla se televizní společnost HBO vytvořit na toto téma celý animovaný seriál, The Prince…

FOTO: Transgender lidé vlastními těly mění módní průmysl. Světového věhlasu dosáhla i trans-modelka z Česka23. 5. 2020

Ačkoliv „šéfem“ celého tvůrčího týmu je Gary Janetti, tvůrce instagramového kanálu, diváci se rozhodně mohou těšit na zábavu na úrovni (ačkoliv samozřejmě půjde o satiru a nadsázku, která královskou rodinku nebude zachycovat zrovna v lichotivém světle) – svůj hlas totiž dalším postavám propůjčí třeba Orlando Bloom, Tom Hollander nebo Alan Cumming. A jelikož se seriál má týkat právě královské rodiny, kromě prince George nebudou scházet jeho rodiče, sourozenci či sama královna. Původní kocept pak počítal i s aktuálními „odpadlíky“ – Harrym (právě jemu by měl svůj hlas propůjčit Orlando Bloom) a Meghan – je tedy otázka, jak si s touto dvojicí tvůrci dále poradí.

Podle zveřejněné synopse pak seriál nabídne kousavý a satirický pohled na život prince George, nejmladšího následníka britského trůnu, tvůrci se zaměří na všechna úskalí, která se pojí s tím, že George není jen tak obyčejný kluk. Ještě předtím, než se George stane regulérním králem Británie, nastaví své vlastní zákony z hlediska dítěte. V každé epizodě pak bude princ objevovat svou budoucí cestu jako „princ moderní doby“ – pozornost tak kromě všech členů královské rodiny bude zaměřena na Georgův život v Buckinghamském paláci, ale třeba i na královniny slavné psy.

Láska a sex za časů koronaviru aneb Jak na věc bez rizika9. 4. 2020

„Jsme skutečně nadšeni, že přeneseme svět, který Gary vytvořil na Instagramu, na HBO Max, kde naši diváci budou moci objevit to, co uživatelé Instagramu už vědí, že George může být veselý, šokojící, ale i překvapivě sladký,“ uvedla Sarah Aubre, šéfka oddělení původního obsahu HBO Max.

 

Zdroj: deadline.com, attitude.co.uk