I muži s kily navíc mohou působit v modelingu. Tito plus-size modelové jsou naší inspirací

Vyzáblý uhlazený model již dávno není pravidlem. Čím dál tím známějšími se stávají i modelové plnějších tvarů.

Hnutí, jež zdůrazňuje myšlenky tzv. body positivity, tedy pozitivního přijetí vlastního těla, získává ve světě, ale i u nás stále větší ohlas. Lidé již nechtějí módní diktát, který jim říká, jak by mělo vypadat ideální tělo. Nic takového přece ani neexistuje. Každý z nás má stejně jiný vkus a někým nastavený ideál nemusí vyhovovat všem.

Pivo je skvělé nejen k pití. To, které lidé kvůli koronaviru nevypili, nyní slouží k ekologické výrobě elektřiny18. 8. 2020

Své o tom ví i mnohé značky a modelové. Proč předvádět módu jen na svalnatých či vyzáblých postavách, když spektrum zákazníků je tak rozmanité a jsou mezi nimi i lidé plnějších tvarů? Mnoho kampaní s modely plnějších tvarů tak hovoří o tom, že bychom měli vnímat svět takový, jaký je.

Příležitost působit na módním trhu tak dostávají i silnější a objemnější muži, které byste v módních kampaních v dřívějších dobách hledali jen těžko. Pojďme si některé vycházející hvězdy z modelingu X(X)L představit.

Nemar Parchment

Afroameričan, který má za sebou spoustu nejrůznějších kampaní, a poptávka po něm neustále roste.

Brett Morse

Muž s přísným pohledem, ale i nádherným úsměvem. Kromě modelingu se vášnivě věnuje i sportu.

Raul Samuel

Další zajímavý model z Británie, který působí zároveň i v Německu.

Alex Frankel

Poněkud všestranný muž, který se kromě modelingu věnuje i psaní, zpěvu, výuce šachů, herectví a natáčení. Ještě nedávno měl krásné dlouhé vlasy, které teď shodil dolů.

Propadli jsme běhu: I „zdravý“ pohyb může být problém. Jak poznat, že jste „závislí běžci“?14. 7. 2020

Jak se vám líbí Alex s krátkými vlasy? Troufáme si říct, že mu to sluší ohromně. Podívejte se i na Alexův Instagram a posuďte sami.

Steven Martin

Dalším „plus size“ modelem je Steven Martin z německého Mnichova. Z jeho fotek lze poznat, že kromě modelingu miluje i cestování.

Zach Miko

Taktéž Zach se věnuje mnoha různým věcem, ale velkou vášeň má právě pro modeling a nutno říci, že mu to fotkách ohromně sluší. Zach je zároveň jedním z průkopníků „plus size“ modelingu.

„Na amputaci končetiny jsem se fakt těšil. Mohl jsem se díky ní vrátit zpět do života,“ říká Jaroslav (43), český reprezentant a rekordman29. 6. 2020

Cristian Paris

Jako jeden z mála má na svém Instagramu uvedeny i míry. Tento muž měří 195 cm a váží 118 kg, není to tedy žádný drobek.

Peter Meyer

Herec, filmový producent, ale také úspěšný model. Na kontě má také úspěšnou knihu The Boy from The Wild, která zachycuje jeho putování v divočině.

 

Zdroj: Instagram