3 nejzásadnější trendy v pánských účesech pro rok 2020

3 nejzásadnější trendy v pánských účesech pro rok 2020

Podobně jako móda, i pánské účesy jsou řízené trendy, které stojí za kreativním dílem, jímž zrovna teď zdobíme naše hlavy. Podívejte se na tři nejvýraznější trendy v pánských střizích pro rok 2020, kterým dala vzniknout především přehlídková mola zvučných značek.
Redakce Redakce Autor
14. 1. 2020

Texturovaná ofina

V posledních letech velmi populární styl, který bude dominovat i v roce aktuálním. Zatímco na začátku zrodu tohoto trendu muži nosili ofiny spíše krátké a rovně střižené, v současné době se začíná nosit ofina strukturovaná a delší, za zachování krátkých stran a zadní části hlavy. 

<Path> „Jsem malý, nemám svaly a je mi 30, na gay seznamce jsem odepsaný,“ tvrdí Adam. „Ideální muž-gay je tam spíš jen muž, ne gay,“ dodáváZdroj: Redakce/Respondent

Nejvýraznějším prvkem tohoto střihu je důraz na přirozenou strukturu vlasů nositele, kterou je možné podpořit použitím správného stylingového přípravku. Tím je oproti dobám minulým matující pasta. Lesklé vosky a gely raději přenechte jiným, ty jsou již delší dobu považovány za otázku let devadesátých. Jedním z důvodů je snaha o co nejpřirozenější vzhled, kterého prostě není možné dosáhnout použitím blyštící se pomády. 

Jak nosit?

V tomto případě stačí zakoupit vhodnou stylingovou pastu. Mezi kvalitní produkty patří značky jako Label.m nebo Maroccan Oil. Obojí seženete v síti kadeřnictví Bomton. 

Texturovaná ofina

Podholená patka

Účes, který dominoval Instagramu po mnoho let, se v módních publikacích objevuje stále. Není proto nejmenších pochyb, že jej muži budou nosit rovněž letos. Pokud se výrazná patka stane vaší volbou, účes je potřeba pravidelně udržovat, a to alespoň jednou za dva týdny. Nejpodstatnější je udržovat strany i zadní část hlavy v optimální krátké délce, což výslednou úpravu zkrátí na potřebné minimum. Které ani tak není úplně krátké. 

Možná se vás také zmocňuje pocit, že pro to, abyste tohoto stylu dosáhli i na vlastní hlavě, musíte denně vstávat o hodinu dříve, než pro vás doposud bylo běžné. Smutným faktem je, že jde o pravdivé tvrzení. Máte-li vlasy delší a vaším cílem je nosit perfektně upravenou stylovou patku, delší úpravě vlasů se prostě nevyhnete. Odměnou vám ale bude skutečně výrazný účes, za kterým se každý ohlédne. 

Jak nosit?

Jak již bylo řečeno, ráno si přivstaňte. Vlasy umyjte šamponem pro získání objemu (dobrý je značky Sachajuan). Po umytí naneste přípravek Sachajuan Ocean Mist pro dosažení ještě většího objemu a vlasy vyfoukejte (nutné – jinak budou vlasy o poznání zplihlejší). Následně naneste první vrstvu stylingové pasty a počkejte cca 10 minut, než se pasta do vlasů vstřebá. Poté dostylujte druhou vrstvou. Výsledný účes můžete ještě zpevnit použitím jemného laku na vlasy. 

Podholená patka

Zúžený vršek

Pokud patříte mezi příznivce krátkých vlasů, tento účes je určený přesně vám. Jeho největší předností je adaptabilita na kterýkoliv typ vlasů. Ať už máte vlasy rovné, zvlněné, kudrnaté nebo afro, zúžený vršek vám prostě bude slušet. 

Styl oblíbený zejména mezi návštěvníky barber shopů se vyznačuje vyholením stran a týla do maximální možné výšky. Napojení na temeno může mít mírně dramatičtější charakter, který známe například u vojáků.

<Path> Sváteční akné je problém, který na vás číhá v předvánočním čase. Co jej způsobuje a jak mu předejít?Zdroj: huffpost.com, ncbi.nlm.nih.gov, perriconemd.com, dermnetnz.org, healthline.com

Jak nosit?

V tomto případě je to jednoduché. Stačí vám obyčejný šampon a voda. V řadě případů není ani nutné používat další stylingový přípravek.

Zúžený vršek
Zdroj: Fashionbeans

Populární
články

E-Shop