Sdílené kuchyně aneb Nový trend v podnikání

Dnešní „doba sdílení“ umožnila vznik mnoha nových podniků a služeb. Ať už se jedná o sdílení ubytování, kanceláří, aut, kol, koloběžek či čehokoliv dalšího, neexistuje v tomto směru téměř žádné omezení.

Autor: Redakce / Zdroj: CloudKitchens / 31. 12. 2019

V Americe se v poslední době rozjíždí další zajímavá služba, a to sdílené kuchyně neboli CloudKitchens. Za tímto startupem stojí Travis Kalanick, bývalý CEO Uberu. Nejedná se však o soukromé kuchyně v bytech a domech, ale o kuchyně, které mohou podnikatelé využít čistě k přípravě jídel pro roznášku a rozvoz.

7. 3. 2020Uměle pěstovaná slanina, maso z bioreaktoru a žádná káva. I tak se může změnit naše stravování během 30 let

Kalanick tak buduje zcela nový byznys, v rámci kterého plánuje na několika místech vytvořit jakýsi komplex plně vybavených, nejmodernějších a chytrých kuchyní, ve kterých se budou vařit jídla pouze pro roznášku a rozvoz. První z nich vyrostl v San Franciscu.

Podobný byznys má hned několik výhod. Vzhledem k tomu, že všechny „restaurace“ budou na jednom místě, výrazně se sníží náklady na dopravu, která zároveň bude o mnoho rychlejší, jelikož jednotlivá auta doručovacích služeb nebudou muset jezdit z restaurace do restaurace přes celé město. Od toho se odvíjí také čerstvost doručovaného jídla, která je spojena s lepší chutí. Do budoucna by doručování dokonce mohlo být ještě násobně lepší a rychlejší, jelikož již nějakou dobu se testuje doručování jídel za pomocí dronů, a to přímo do vašeho okna.

12. 3. 2020Oblékání „vzhůru nohama“ je nový módní trend. Zaujaly jím i vévodkyně z Cambridge a Celine Dion

Další výhodou sdílených kuchyní CloudKitchens je umožnění podnikání vášnivým kuchařům a kuchařkám, kteří nemají možnost otevřít si vlastní restauraci a starat se tak o drahý pronájem prostor, nákup veškerého vybavení a zajištění všech dalších potřebných věcí. Riziko podnikatelského neúspěchu je v rámci tohoto projektu redukováno na minimum.

Kromě veškerého vybavení, moderních spotřebičů, připojení k internetu a bezpečnostních čidel, si můžete pronajmout i personalizovanou kuchyň, která bude postavena přesně podle vašich představ. Po práci si už nemusíte dělat s ničím starost, kuchyň vám uklidí tým uklízeček, který bude fungovat pro celý komplex, a další den se zase můžete vrátit do nablýskaného pracovního prostředí. Startup CloudKitchens dal za vznik několika novým podnikům, které se soustředí na přípravu jídel pouze pro doručování a brzo se možná něčeho podobného dočkáme i u nás v Evropě.