Americká designérka staví z Lega na zakázku repliky domů. Vytvoří klidně i ten váš

Důkazem toho, že stavebnice Lego není jen pro děti, byl např. nedávno postavený model vozu Bugatti Chiron, který byl dokonce i pojízdný. Zpráva o tomto stroji obletěla celý svět, stejně jako postavený exemplář, na který se během výstavy chodilo dívat tisíce diváků. Jedním z maniaků do stavebnice Lego je i designérka Shari Austrian, která vymyslela perfektní byznys a z kostek Lega vám na zakázku postaví repliku vašeho domu.

Autor: Redakce / Zdroj: Little Brick Lane / 17. 12. 2019

Se svým byznysem už Shari Austrian pokročila dokonce tak daleko, že na americkém portálu Etsy, který slučuje výrobce ručně dělaných šperků, dekorací a dalších věcí, své služby nabízí pod značkou Little Brick Lane.

10. 3. 2020„Manipulovat lidi je tu snadné,“ říká gay z Polska. Symboly zla jsou svastika, jednorožec a Hello Kitty

Každý z jejích dosavadních modelů kopíruje všechny možné detaily, a to i přes to, že je designérka omezena tvarem a barvami kostiček, které nakupuje od výrobce.

Pouze za práci a materiál si Shari Austrian účtuje v přepočtu zhruba 330 korun za metr čtvereční reálného domu. Což znamená, že například za Lego dům o rozloze 300 metrů čtverečních zaplatíte v přepočtu necelých 100 tisíc korun. Levněji vyjde, pokud požadujete sestavit pouze exteriér. Na dům průměrné velikosti je vynaloženo zhruba 10 000 kostiček a designérka nad ním stráví zhruba 8 až 12 týdnů práce.

Shari má tvůrčí činnosti ráda již odmalička, kdy stavěla všechno možné, především však miniatury různých věcí. Během obědů dokonce tvořila i různé krajiny a stavby z potravin na talíři. Už jako dítě se u ní projevila láska k Legu a po určité pauze se k němu opět vrátila díky svým dětem. Sama upozorňuje i na to, že trpí obsedantně kompulzivní poruchou, tudíž je každé její dílo naprosto dokonalé.

6. 2. 2020Jak vypadala dovolená za komunismu? Oblíbené byly zájezdy ROH

Otázkou je, kolik bude stát poštovné do Česka, jelikož po několika zkušenostech Shari již nevyužívá běžnou dopravu, ale speciální přepravu pro křehké věci, která přepravuje i jiná umělecká díla. Pod stromeček už to asi nestihnete, ale jako dárek vašim dětem třeba k narozeninám je Lego dům určitě ideální.