Do moderní kuchyně patří špičkové a designové spotřebiče. Vybírejte z těch, za které by se nestyděli ani profesionálové

Domácí spotřebiče, včetně těch kuchyňských, jsou samozřejmě užitečnými pomocníky. Pravdou ale je, že nejen funkčnost je v dnešní době důležitá, záleží také na kvalitě zpracování a designu. Všechny tyto atributy pak naplňují výrobky německé značky Gaggenau, která je jednou z těch, které se významně vepsaly do historie vývoje kuchyňských spotřebičů, ale i souvisejících inovací.

Autor: Redakce / Zdroj: BSH / Advertorial / 27. 11. 2019

Vestavné domácí spotřebiče dnes považujeme za samozřejmost. Přitom k jejich vynálezu vedla klikatá cesta, která započala v německém městě Gaggenau v roce 1683. Právě tehdy se Ludwig Wilhelm von Baden rozhodl prorazit na trhu s kovářským řemeslem. Díky precizní práci se ale postupem času společnost Gaggenau stala renomovaným výrobcem zemědělské techniky i spotřební elektroniky. A jelikož její pracovníci se nikdy nebránili inovacím ani odvážným krokům do neznáma, přistoupili k „osudové“ spolupráci s kuchařem – vizionářem Georgem von Blanquetem. Ten v roce 1956 společně s nimi navrhnul první kuchyni na míru, která byla vybavena mnoha užitečnými pomocníky. A tak se značka Gaggenau stala průkopníkem v oblasti vestavných kuchyňských spotřebičů…

21. 2. 2020„Naše kované motýlky si oblíbili milovníci tradiční pánské módy i streetwearu,“ říkají výrobci, sourozenci Ondráčkovi

S ohledem na inovativní řešení, která společnost Gaggenau přivedla k životu, lze říci, že v nastavování trendů vaření v domácnostech dodnes nemá konkurenci. Jako první uvedla na trh vestavnou pečicí troubu, sklokeramickou varnou desku, ale i kombinovanou parní troubu pro domácí užití. Přidá-li se k inovacím precizní německé zpracování, nadčasový design a nejkvalitnější materiály, není divu, že značka Gaggenau je synonymem pro luxusní kuchyňské vybavení, které si oblíbili i profesionální kuchaři a sommeliéři. Právě ti navíc s Gaggenau spolupracují na vývoji dalších novinek. Díky tomu si dnes i amatérští kuchaři mohou užít vaření s  vybavením zaručujícím špičkový výkon i výdrž jako v profesionální kuchyni.

Pokud tedy zvažujete nové vybavení kuchyně, rozhodně byste měli pozornost zaměřit i na výrobky z produkce Gaggenau. Nadšení kuchaři jistě ocení nejen indukční varné desky s integrovaným senzorem, jehož prostřednictvím je možné hlídat přesnou teplotu při vaření, ale i profesionální trouby určené pro domácí užití. Kromě modelů v klasickém rozměru je „vlajkovu lodí“ Gaggenau model o šířce 90 cm, který se stal doslova kuchyňskou ikonou. Ti, kdo dbají na zdravou přípravu pokrmů, pak mohou vyzkoušet i kombinované parní trouby, které nejenže umožňují vaření metodou sous-vide (ve vakuu a při nízké teplotě), ale navíc disponují plně automatickým čisticím systémem.

Kromě nadšených amatérských kuchařů však Gaggenau myslí i na milovníky dobrých vín – v portfoliu výrobků tak neschází ani vinotéky, jež jsou pro usnadnění manipulace s lahvemi vybaveny praktickými teleskopickými výsuvy. Bezpečné uchování vína dále zaručuje regulace vlhkosti a aktivní vzduchový filtr na bázi dřevěného uhlí, který víno chrání před kontaminací pachy. A jelikož na dotykovém displeji lze nastavit až tři nezávislé klimatické zóny, část sbírky vín můžete uchovávat v podmínkách podobných vinnému sklepu, zatímco vína, která si plánujete brzy vychutnat, lze skladovat dle aktuální potřeby.

25. 2. 2020Jsou večerní návštěvy lednice pro naše tělo opravdu tak škodlivé?

Gaggenau tedy skutečně nabízí pro každého něco. Na své si přijdou všichni ti, kdo rádi vaří, pečou, hostí přátele (a podělí se o dobré víno), ale také ti, kdo milují technologie. Díky funkci Home Connect je totiž všechny spotřebiče Gaggenau možné kontrolovat a ovládat z mobilního telefonu nebo tabletu. Udělejte i vy krok k ryzí „chytré kuchyni“ 21. století. V nepřeberném sortimentu Gaggenau si jistě vyberete.