Do moderní kuchyně patří špičkové a designové spotřebiče. Vybírejte z těch, za které by se nestyděli ani profesionálové

Domácí spotřebiče, včetně těch kuchyňských, jsou samozřejmě užitečnými pomocníky. Pravdou ale je, že nejen funkčnost je v dnešní době důležitá, záleží také na kvalitě zpracování a designu. Všechny tyto atributy pak naplňují výrobky německé značky Gaggenau, která je jednou z těch, které se významně vepsaly do historie vývoje kuchyňských spotřebičů, ale i souvisejících inovací.

Vestavné domácí spotřebiče dnes považujeme za samozřejmost. Přitom k jejich vynálezu vedla klikatá cesta, která započala v německém městě Gaggenau v roce 1683. Právě tehdy se Ludwig Wilhelm von Baden rozhodl prorazit na trhu s kovářským řemeslem. Díky precizní práci se ale postupem času společnost Gaggenau stala renomovaným výrobcem zemědělské techniky i spotřební elektroniky. A jelikož její pracovníci se nikdy nebránili inovacím ani odvážným krokům do neznáma, přistoupili k „osudové“ spolupráci s kuchařem – vizionářem Georgem von Blanquetem. Ten v roce 1956 společně s nimi navrhnul první kuchyni na míru, která byla vybavena mnoha užitečnými pomocníky. A tak se značka Gaggenau stala průkopníkem v oblasti vestavných kuchyňských spotřebičů…

„Hlad po sexu“ není lidem vlastní. Mladí lidé po něm netouží a užívají si jej mnohem méně než jejich rodiče9. 7. 2020

S ohledem na inovativní řešení, která společnost Gaggenau přivedla k životu, lze říci, že v nastavování trendů vaření v domácnostech dodnes nemá konkurenci. Jako první uvedla na trh vestavnou pečicí troubu, sklokeramickou varnou desku, ale i kombinovanou parní troubu pro domácí užití. Přidá-li se k inovacím precizní německé zpracování, nadčasový design a nejkvalitnější materiály, není divu, že značka Gaggenau je synonymem pro luxusní kuchyňské vybavení, které si oblíbili i profesionální kuchaři a sommeliéři. Právě ti navíc s Gaggenau spolupracují na vývoji dalších novinek. Díky tomu si dnes i amatérští kuchaři mohou užít vaření s  vybavením zaručujícím špičkový výkon i výdrž jako v profesionální kuchyni.

Pokud tedy zvažujete nové vybavení kuchyně, rozhodně byste měli pozornost zaměřit i na výrobky z produkce Gaggenau. Nadšení kuchaři jistě ocení nejen indukční varné desky s integrovaným senzorem, jehož prostřednictvím je možné hlídat přesnou teplotu při vaření, ale i profesionální trouby určené pro domácí užití. Kromě modelů v klasickém rozměru je „vlajkovu lodí“ Gaggenau model o šířce 90 cm, který se stal doslova kuchyňskou ikonou. Ti, kdo dbají na zdravou přípravu pokrmů, pak mohou vyzkoušet i kombinované parní trouby, které nejenže umožňují vaření metodou sous-vide (ve vakuu a při nízké teplotě), ale navíc disponují plně automatickým čisticím systémem.

Kromě nadšených amatérských kuchařů však Gaggenau myslí i na milovníky dobrých vín – v portfoliu výrobků tak neschází ani vinotéky, jež jsou pro usnadnění manipulace s lahvemi vybaveny praktickými teleskopickými výsuvy. Bezpečné uchování vína dále zaručuje regulace vlhkosti a aktivní vzduchový filtr na bázi dřevěného uhlí, který víno chrání před kontaminací pachy. A jelikož na dotykovém displeji lze nastavit až tři nezávislé klimatické zóny, část sbírky vín můžete uchovávat v podmínkách podobných vinnému sklepu, zatímco vína, která si plánujete brzy vychutnat, lze skladovat dle aktuální potřeby.

Mají ženy právo na potrat? Po Polsku začíná křesťanské hodnoty hájit Slovensko, terčem jsou i práva LGBT lidí. Přidá se Česko?17. 6. 2020

Gaggenau tedy skutečně nabízí pro každého něco. Na své si přijdou všichni ti, kdo rádi vaří, pečou, hostí přátele (a podělí se o dobré víno), ale také ti, kdo milují technologie. Díky funkci Home Connect je totiž všechny spotřebiče Gaggenau možné kontrolovat a ovládat z mobilního telefonu nebo tabletu. Udělejte i vy krok k ryzí „chytré kuchyni“ 21. století. V nepřeberném sortimentu Gaggenau si jistě vyberete. 

Zdroj: BSH Advertorial