Restaurace, v níž je menu plně podřízeno sezónnosti, nadchne nejen jídlem, ale i hrdě se procházejícími pávy

Na kvalitu potravin či jejich původ dnes dbá každá lepší restaurace. Ovšem plánování menu dle sezónnosti a jeho pravidelná měsíční obměna, to je již něco, co se jen tak běžně nevidí. A přesně to nabízí restaurace Le Grill, která navíc poskytne posezení v luxusních prostorách…a když budete mít štěstí, budete se moci kochat také pohledem na v zahradách pochodující pávy…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: MD / 22. 11. 2019

Restaurace v centru Prahy se samozřejmě doslova předhánějí v tom, která z nich hostům nabídne exkluzivnější pokrmy a reprezentativnější místo k posezení. Někdy však není třeba k tomu, aby byl zážitek ze servírovaného jídla nezapomenutelný, připravovat rybu fugu (což je japonská „pochoutka“, která ovšem konzumenta může stát i život…), protože jednoduše postačí doslova kouzlit v kuchyni s kvalitními sezónními potravinami. A přesně to dělají v restauraci Le Grill, jejíž kuchaři si již také vysloužili náležitá prestižní ocenění.

To, že samotné prostory restaurace jsou skutečně exkluzivní, je do jisté míry dáno i tím, že Le Grill je součástí špičkového hotelu The Grand Mark Prague. I proto si hosté za příznivého počasí mohou vychutnat také bezprostředně přiléhající zahrady, v nichž se s náležitou důstojností prochází překrásní pávi. Pohled na ně si však lze užít i z do vnitrobloku směřující části restaurace, která má podobu prosklené „zimní zahrady“. Ačkoliv posezení je tu skutečně příjemné, ten pravý zážitek přijde až se servírovanými pokrmy.

30. 12. 2019Takhle vypadali předchůdci zeleniny a ovoce před „genetickým zmodifikováním“

Jelikož jsme Le Grill navštívili na samém konci října, hlavními ingrediencemi menu byly houby, dýně, celer, řepa, květák a hrušky. A protože hruška je ovoce vhodné nejen do dezertů, rozhodli jsme se ji ochutnat v kombinaci s espumou z modrého sýra, s listovým salátem a lískooříškovými chipsy. Ovšem ještě před tím, než nám byl tento předkrm naservírován, jsme pro „nabuzení“ chuťových buněk měli možnost ochutnat amuse-bouche, jednohubku, jejímž základem bylo králičí maso a tematicky nescházelo ani hruškové pyré a křupavý chips, na kterém byla chuťovka servírována. Podobně jako v tomto případě, tak i v rámci předkrmu společně jednotlivé suroviny skvěle „hrály“, a to nejen chuťově, ale i strukturou. Lehoučká espuma se tak perfektně doplňovala s křehkým, ale křupavým medově-nasládlým oříškovým chipsem, hruška dodala patřičnou svěžest. Ochotným personálem doporučené víno pak chuťový zážitek jen podtrhlo.

Podzimní téma nescházelo ani napříč výběrem hlavních chodů, z nichž jsme se rozhodli ochutnat hřbet z přeštického prasete se špekovým muffinem, konfitovanou šalotkou a celerovým pyré. Nejenže pokrm na talíři vypadal jako umělecké dílo, ale i v tomto případě maso skvěle korespondovalo s hutnějším knedlíkem, velmi jemným pyré, ale i křupavými šalotkovými kroužky. V kombinaci s výběrovým červeným vínem tak ani hlavnímu chodu nebylo naprosto co vytknout.

A jelikož klasickým závěrem každého menu je dezert, rozhodli jsme se tentokrát vydat trošku nestandardní cestou a zvolili namísto něj (ke skvělému vínu) výběr evropských sýrů s kořeněným čatní a ovocným chlebem s ořechy. Nejenže i k příjemnému odpolednímu posezení by tyto sýry byly velmi důstojným pohoštěním, ale i „pouhý“ ovocný chléb rozhodně stojí za ochutnání. Abychom však nebyli ochuzeni o „něco sladkého“ na závěr, k degustaci nám byly připraveny minidezerty – kokosový a minicheescake. A mít ještě nějakou tu konzumační kapacitu navíc, určitě bychom nezůstali jen u této drobné ochutnávky.

9. 1. 2020Nejpopulárnější koláže a memy, které mapují události poslední doby nejen v Česku

Restaurace Le Grill tedy rozhodně dokáže uspokojit každého, kdo si rád vychutná perfektně připravená jídla, vynikající vína, ale také posedí ve velmi reprezentativně vypadajících prostorách (nemluvě o tom, že nám večer hudebně zpříjemnil také pianista). Kromě toho, že každý měsíc se můžete těšit na originální pokrmy ze sezónních surovin (lákavé speciality tak Le Grill samozřejmě připravuje i na období blížících se Vánoc), které ocení i nároční strávníci, k dispozici je také velmi příznivě naceněný byznys lunch (ve všední dny od 11 do 15 hodin). A jelikož ideální podmínky pro pozorování zdejších pávů panují dopoledne, můžete v Le Grill využít i menu snídaňové.

Jednoduše řečeno – v Le Grill jsou připraveni využít prakticky jakoukoliv denní dobu a také jakoukoliv příležitost k tomu, aby každému naservírovali pokrmy, které již restauraci zajistily např. ocenění 4. nejlepší restaurace v Česku nebo umístění v žebříčku TOP 20 nejlepších českých restaurací v Maurerově výběru Grand Restaurant…A to již stojí nejen za pozornost, ale především za ochutnání!