Tisk fotek nikdy nebyl snazší – díky kapesní tiskárně budete mít skvělé snímky v ruce za pouhých 12 vteřin

Chcete si uchovat vzpomínky na chvíle s rodinou, přáteli? Žádná akce již neupadne v zapomnění, a to díky kapesní instantní tiskárně, která během pár chvil dokáže vytisknout jakoukoliv fotku nejen z digitálního fotoaparátu, ale i vašeho mobilního telefonu.

Svět moderní techniky postupuje mílovými kroky kupředu, mnohé převratné vynálezy si však jen užijí svou chvilku slávy a následně zmizí v nenávratnu. Na druhou stanu je pravdou, že některé produkty, po nichž se postupem času slehla zem, nečekaně zažijí svůj velký comeback. Gramodesky jsou toho důkazem. A podobně je to také s tzv. instantním filmem, který skrze fotopřístroj dokáže poskytnout hotovou fotografii během několika vteřin. Zatímco v minulosti byly ale tzv. instantní fotoaparáty poměrně neskladné (a jejich old-school design by také mnohé odradil), dnes nejenže zažívají svou renesanci, ale dokonce se i vyvíjí. Fotit tak již není třeba přímo na instantní fotoaparát (jehož vizuální zpracování již také prošlo moderním vývojem a klidně se vejde i do kapsy), stačí si pořídit tzv. instantní tiskárnu. Ta umožňuje okamžitý tisk fotek nejen z digitálních fotoaparátů, ale i chytrých telefonů…

Vypravte se na výlety do jižních Čech: K Čertově stěně, za kýchajícím trpaslíkem nebo přímo po stopách Švejka8. 7. 2020

Foto-vzpomínky na počkání

Kapesní tiskárna instax mini Link je úplnou novinkou z produkce společnosti Fujifilm, která se ostatně zaměřuje právě i na produkci instantních fotoaparátů. Ty se v poslední době staly hitem zejména napříč mladší generací. Klasické fotografie (ať už z fotoaparátu analogového nebo digitálního) je totiž třeba nechat vyvolat, což přeci jen vyžaduje určitý čas, a to i pro samotný výběr z fotek, kterých lze v době digitální nafotit tisíce. Kapesní tiskárna je proto skvělým řešením, jak si uchovat vzpomínky v podobě fotek, které však instax mini Link zvládne vytisknout okamžitě, konkrétně za 12 vteřin. Obrovským plus je navíc fakt, že tiskárnu lze připojit i ke smartphonu a kromě tisku pořízených fotografií je možné zhotovovat fotky také z videosekvencí.

Instax mini Link v akci

Přestože je tiskárna instax mini Link vyrobena z plastu, nejenže je dostatečně pevná a odolná, ale právě díky užitým materiálům je také lehká (váží pouhých 200 gramů). S ohledem na svou tloušťku (cca 1 cm) se navíc vejde i do kapsy od kalhot. Povrchová úprava pak zaručí, že se instax mini Link perfektně drží a nehrozí její vyklouznutí z rukou. Všechny tyto aspekty pak stojí i za tím, že tiskárna získala ocenění Good Design Award 2019.

Také po praktické stránce se jedná o doposud nejsnáze (a velmi intuitivně) ovladatelné zařízení v dané kategorii. Mobilní aplikaci Mini Link (dostupná pro iOS i Android), jejímž prostřednictvím se tiskárna ovládá, lze totiž spojit s mobilním telefonem nejen přes wi-fi, ale také prostřednictvím bluetooth. A tiskárna si spárování s konkrétním mobilem zapamatuje, spojení skrze aplikaci je tak vždy automaticky navázáno při každém zapnutí přístroje. Tak se z užití instax mini Link stává doslova hračka a uchování zážitků v podobě fotografií je otázkou pár kliknutí.

Sama mobilní aplikace pak nabízí i množství dalších praktických funkcí – např. tisk kompilace fotek, které mohou zasílat i další lidé, což se skvěle hodí např. na večírcích či oslavách. Zpestřením je ale i „test shody“, který prostřednictvím série krátkých otázek zkoumá kompatibilitu mezi majitelem tiskárny a další vybranou osobou, výsledek se pak vytiskne na okraj pořízené fotografie.

David Brodecký (32): „Do Česka už bych se nevrátil. Jako číšník jsem si v Dánsku vydělával stejně jako manažer velké mezinárodní firmy v Česku“27. 5. 2020

„Neberte, ale dávejte“

Don´t just take, give – právě to je slogan celosvětové propagační kampaně instax mini Link. A jelikož tato instantní tiskárna míří i na český trh – oficiálně byla představena na počátku října za účasti známých českých influencerů, kteří působí na Instagramu (a ani LUI mag nechyběl!) – brzy již bude moci „rozdávat“ dokonalé snímky, ale i radost prakticky každý. Tiskárna je aktuálně dostupná ve trojici barev – v růžové, bílé a modré – a k dostání je za 2 999 Kč včetně DPH.

Zdroj: Advertorial