Trendy v (pod)zimní pánské módě: šála Harryho Pottera, leopard a kabelka na krk. Držte se ale raději při zemi, i tak můžete být in

Módní trendy obvykle předznamenávají prestižní módní týdny, během nichž probíhá nespočet přehlídek světoznámých značek. Jak v módě dámské, tak i pánské, však platí, že to, v čem se po molech hrdě procházejí modelky a modelové, je na ulici prakticky nenositelné. Jak tedy aktuální trendy v pánské módě pro období podzimu a nadcházející zimy využít tak, abyste byli in, ale zároveň neměli pocit (oprávněné) nepatřičnosti?

Podzim/zima 2019: klíčové trendy

Ten, kdo sledoval nedávné módní dění, musí nutně propadat panice, a to zejména pokud v minulosti provedl skříňovou čistku. Mnohé trendy kousky jsou totiž z kategorie již dávno viděných. Na scénu se tak vrátila výrazně vycpaná ramena, leopardí vzory, po ledvince dokonce z popela povstala i kabelka na šňůrce, kterou by si cool muži měli věšet na krk. Určitý návrat do minulosti je pak spojen i s barevnými šálami, které nutně navozují pocit, že jejich nositel je zběhlým žákem z Bradavic. A aby toho nebylo málo, hitem je dokonce i pánská sukně (se Skoty však nemá nic společného), která je údajně určena všem, kteří mají pocit nevyhraněné identity. Ale teď zase nohama pevně na zem...

Ani designéři nejsou neomylní. Mnohé „trendy“ tak (naštěstí) zmizí stejně rychle, jako se objevily. Jiné se promění tak, že se nakonec v šatnících zabydlí. Jak tedy z aktuálních módních kolekcí vytěžit to nejlepší a nevypadat přitom jako šílený uprchlý vězen z Azkabanu, který cestou proběhl i babiččiným šatníkem?

Umělé oplodnění jako čiré utrpení aneb Cesta za vytouženým dítětem očima žen28. 5. 2020

Stylová móda pro každého

Pokud bychom se zaměřili na to, co bylo na módních týdnech „nudné“, zároveň najdeme to, co je možné skutečně nosit do zaměstnání, na party i další společenské události. V prvé řadě je to černá, konkrétně pak perfektně padnoucí černé pánské obleky. Ty snad z módy nevyjdou nikdy. Pro skvěle střižené obleky však není třeba jezdit do Milána, bohatě postačí, když navštívíte některý z obchodů české jedničky v oblasti pánské módy, tedy firmu Blažek.  Ta nejenže nabízí precizně střižená saka a oblekové kalhoty, ale zároveň poskytuje také jejich úpravu na míru tak, aby vám vše sedlo jako ulité.

Dalším – poměrně pochopitelným – hitem pro nadcházející chladné období jsou také svetry. Zatímco na módních molech se objevovaly především svetry s bláznivými vzory, do zaměstnání se jistě budou více hodit modely umírněnější. Ať už si vyberete svetr propínací, rolák či některý ze sportovnějších typů, zkuste se „odvázat“ např. výběrem modelu s jemným vzorkem nebo alespoň svetru v jiné barvě, než je šedá či béžová.  

V chladu a dešti perfektně poslouží také teplé pláště (či kabáty s „olivovými“ knoflíky) a samozřejmě i bundy do deště v nepromokavé úpravě. Ty by však samozřejmě neměly vypadat jako outdoorové vybavení na pobyt v horách, ale i přes užití vysoce funkčního materiálu by měly mít stále elegantní městský švih. Skvělou volbou pro muže, kteří se i v chladném počasí neradi vzdávají klasických kabátů či sak, jsou pak šik prošívané vesty. Ty lze pro zahřátí obléknout jako „spodní vrstvu“, nebo je naopak vyžít také jako svrchní část oděvu – na svetr či košili. Vždyť fantazii se v módě meze nekladou!

Do podzimních plískanic jsou skvělé také bundy do deště (Blažek, dostupné v e-shopu)

Hlavně nohy v teple…

Aby byl váš outfit doveden k dokonalosti, samozřejmě byste neměli zapomenout ani na perfektní boty. Trend je v tomto případě naprosto jasný. Velké, černé, těžké, kotníkové a na tkaničku. Jelikož ale většina mužů denně nedochází na pole, nýbrž do kanceláře, i tento hit bude vhodné vyměnit za praktičtější variantu, třeba za tzv. monk strap boty, které jsou také uhlově černé, ale namísto tkaniček mají elegantní přezku, která se perfektně hodí jak k obleku, tak i džínám.

Podpora imunity je důležitá i na jaře a v létě1. 5. 2020

Pokud tedy rádi nosíte to, co je zrovna in, sledujte módní trendy, ale zároveň myslete na to, že Olomouc, Brno ani Praha nejsou New York (a ani přehlídkové molo). I proto skvěle poslouží např. kompletní nabídka již zmiňované firmy Blažek, která sice ve všech svých kolekcích zohledňuje světové trendy, ale činí to tak, aby byly akceptovatelné pro „běžné české muže“.

Zdroj: Vogue.com, gq-magazine.co.uk Advertorial