Trendy v pánské módě: Blažek představuje novou kolekci inspirovanou malířem Boschem. V Nizozemsku ji nafotil Robert Vano

Značka Blažek má na českém trhu s pánskou módou výsadní postavení. S důrazem kladeným na vysokou kvalitu a také nadstandardní služby není divu, že si firma vybírá jen ty nejprestižnější dodavatele, ale také spolupracovníky. Aktuální kolekci inspirovanou nizozemským umělcem Hieronymem Boschem tak tematicky v zemi jeho původu nafotil módní fotograf Robert Vano.

Autor: Redakce / Zdroj: Blažek / Advertorial / 27. 9. 2019

Móda jako umění

Hieronymus Bosch je považován za jednoho z nejvýraznějších nizozemských malířů. Jeho díla, nezřídka poměrně kontroverzní a ve své době označovaná také za heretická, se zaměřují na morálku a také souboj dobra se zlem. Jelikož Boschovi rozhodně nescházela představivost, v jeho malbách se objevují fantazijní zvířata, stroje, démoni, nechybí však ani zachycení lidského těla. A právě pod vlivem díla tohoto významného umělce vznikla také nejnovější kolekce značky Blažek pro období podzim/zima 2019. „Boschovy obrazy se vyznačují plností, nejsou na první pohled čitelné a vyzývají diváka k blízkému zkoumání. A právě toto soustředění na detail umožňuje divákovi vidět dokonalost celku, tak jako u našich produktů, upřesňuje Jana Veselá Kuťková inspirační proces.

V praktické rovině tak v nové kolekci neschází kromě klasických kašmírových vzorů také historické motivy, odkaz Bosche se pak odráží také ve zvolené barevnosti. Ta – stejně jako Bosch pracoval s rozporuplností dobra a zla – volí kontrast zastřených barev se světlejšími tóny. I díky tomu tak vznikají neotřelé barevné kombinace příznačně zapadající do podzimní nálady.

29. 10. 2019DS 3 CROSSBACK: Chic francouzský krasavec, který okouzlí designem i technologiemi. Vyhrajte s LUI zkušební výpůjčku

Holandské kouzlo a Robert Vano

Že v zemi tisíců větrných mlýnů panuje okouzlující atmosféra, asi není třeba zdůrazňovat. Poté, kdy Blažek se svými kampaněmi v rámci Travel Journal zamířil do Portugalska, Irska a na Lanzarote, pro podzimní módu se vrátil do centrální Evropy a zvolil právě Nizozemsko a jeho metropoli Amsterodam. Fotoaparátu se již podruhé pro značku Blažek chopil uznávaný módní fotograf Robert Vano, který si však kouzlo města vychutnával po svém.

„Když šli ostatní po focení běhat po Amsterdamu, já jsem se raději díval na fotky, co jsem pořídil,“ vzpomíná sám se Vano. „Když jsem se pak vrátil domů, měl jsem dojem, že chci vidět, co viděli ostatní, a tak jsem si pustil na National Geographic nějaký dokument o Amsterdamu a dozvěděl se o něm víc než zbytek týmu,“ dodává se smíchem. Na prvním místě je pro něj totiž fotka. „Když nefotím, tak ve volném čase zvětšuji, když nezvětšuji, tak rámuji, když nerámuji, tak o fotce čtu a všechno ostatní jde mimo mě. Jenom ta fotka, to mě zajímá,“ uzavírá Vano, díky kterému vznikla série precizně zpracovaných snímků, na nichž zachycená móda perfektně zapadá do zvolených lokací.

Kolekce podzim/zima 2019 pro každého

Stejně jako tomu bylo již dříve, i pro nadcházející novou „módní sezonu“ Blažek uvádí (vedle řady Essential) hned tři základní linie kolekce – Ceremony, Formal a Informal. Je tedy zřejmé, že v široké nabídce si na své přijdou všichni muži, kteří touží jít s dobou, preferují kvalitní zpracování a materiály.

V kolekci Ceremony určené pro slavnostní příležitosti dominuje intenzivní černá a slim střihy, zdůraznit je třeba také užité materiály z dílny Loro Piana, jsou totiž reakcí na stávající trend trvalé udržitelnosti a při jejich výrobě byla užita speciální ekologická úprava. Opominout nelze ani nabídku košil, které ačkoliv neobsahují elastan, jsou díky unikátnímu způsobu zpracování velmi pružné a pohodlné. Díky tomu si nositelé budou moci všechny významné události vyžadující formálnější dress code plně vychutnat.

Ačkoliv kolekce Formal je primárně určena pro formální příležitosti, je třeba zdůraznit, že dnes se hranice mezi formální a volnočasovou módou pozvolna začínají stírat. Na to ostatně Blažek také reaguje tím, že v rámci kolekce Formal uvádí také – jako alternativu ke klasickému saku – neformální bundu typu bomber, kterou kombinuje s pohodlnými kalhotami kónického střihu. Neschází ani obleky sportovního střihu, který je určen mužům s širšími rameny a hrudníkem a nabízí komfort i v oblasti sedu a stehen. Mezi košilemi se pak stále hojněji objevují kousky s potiskem, a to nejen v podobě vzorku, ale např. i s vyobrazenými barokními židlemi.

22. 1. 2020Princ George v parodickém animáku ovládne Británii. Nový kreslený seriál nebude královskou rodinu šetřit

Informal kolekci určené pro neformální příležitosti hrají prim saka – ta jsou v rámci kolekce podzim/zima 2019 vyvedena spíše v rozostřených barvách a motivech, na košilích se objevuje kašmírový vzor stejně jako historické motivy a přírodní témata, která odkazují právě na dílo Bosche. „Stejně jako Bosch používal krajinu jako dekoraci celého obrazu, tak i my v kolekci pracujeme s košilí jako obrazem,“ doplňuje Jana Veselá Kuťková.

Jedinečným kouskem v neformální kolekci je však péřová bunda, při jejíž výrobě bylo užito kachní peří z metráže. Blažek je v tomto případě v ČR prvním, kdo tento unikátní materiál, ze jehož výrobní technologií stojí italská firma Thindown, nabízí. Výhodou tohoto zpracování je, že peří kompaktně drží tvar a neprostupuje švy, přitom však poskytuje měkkost i odpovídající hřejivost. V kombinaci s minimalistickým designem se jedná o stylový módní kousek, který díky užitým materiálům poskytuje výhody běžně spojované s oděvy outdoorovými.

Celou kolekci Blažek podzim/zima 2019 pak kromě kamenných obchodů naleznete samozřejmě také na internetu.