Vybavte se na pride stylovým duhovým outfitem z limitované kolekce Levi´s Pride 2019

Vybavte se na pride stylovým duhovým outfitem z limitované kolekce Levi´s Pride 2019

Duha, potažmo duhová vlajka, je již od 70. let minulého století symbolem LGBT+ komunity. V souvislosti s četnými pochody hrdosti se však nezřídka lidé halí do duhy od hlavy až k patě – a nyní můžete být duhoví i vy, a to díky speciální limitované kolekci Levi´s. Zakoupením některého z duhových kousků navíc přispějete na celosvětovou podporu LGBT lidí.
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
6. 8. 2019

Podobně, jako je tomu již mnoho let v zahraničí, objevují se na pultech českých obchodů v souvislosti s pochodem hrdosti také tematické kolekce oblečení a doplňků. Jednou ze značek, která LGBT+ komunitu dlouhodobě podporuje, je legendární firma, která se zasloužila o vznik ikonické džínové módy, Levi´s. A právě Levi´s aktuálně ve svých dvou pražských pobočkách nabízí celou řadu skvělých duhových kousků, které jsou (nejen) na pride jako stvořené!

<Path> Herec Štěpán Tuček: "Po maturitě na konzervatoři mě čeká náročné léto. Zkouším i nové monodrama!"Zdroj: Converse

Historie podpory LGBT+ komunity ve společnosti Levi´s sahá do hluboké historie, konkrétně do padesátých let minulého století, právě tehdy totiž firma v rámci interních mechanismů odstranila segregaci pracovníků s ohledem na jejich sexuální orientaci (a to ještě dříve, než tak učinila legislativa).

V roce 1992, tedy v době, kdy si české lesby, gayové či translidé mohli o rovnosti či „hrdosti“ nechat pouze zdát, firma Levi´s začala na základě otevřené firemní politiky nabízet stejné výhody, které příslušely dvojicím heterosexuálním, také párům stejnopohlavním. Společnost Levi´s pak pravidelně každý rok LGBT+ komunitu podporuje nejen speciálními pride-kolekcemi, ale také účastí na mnoha světových pochodech hrdosti. Rok 2019 není výjimkou.

Limitované kolekce Levi´s určené na podporu LGBT+ komunity mají každým rokem nějaké specifické téma a 100 % z jejich výtěžku putuje konkrétním organizacím, jež pracují na prosazování rovnosti LGBT lidí či zlepšování jejich života. Letos tak veškeré získané finanční prostředky plynoucí z prodeje pride kousků poputují organizaci, která celosvětové usiluje o prosazování lidských práv pro LGBT+ lidi, OutRight Action. Mezi další její poslání patří také zvyšování povědomí o problematice LGBT+, vzdělávání všech, kdo mají moc společensky působit (influenceři, novináři, ale i politici či policisté), a také prosazování témat týkajících se rovnosti v mezinárodních i regionálních rozhodovacích orgánech, jako je např. OSN.

<Path> FOTO: Pánská móda 70. let je vrcholem nevkusu, který se nikdy nesmí vrátit. Zde je důkazZdroj: Moon Child

Letošní Levi´s Pride kolekce je především o pospolitosti a „zapadnutí mezi ostatní“, a to bez ohledu na jakoukoliv jinakost. Inspiraci pro tentokrát Levi´s čerpá ze sedmdesátkového (dříve hyper-maskulinizovaného) skate-stylu a rozličných vintage módních prvků. A jelikož firma dbá nejen na kvalitu zpracování, ale i na drobné detaily, těšit se můžete např. na klasické džínové kousky (bundy, vesty, kraťasy) ozdobené duhovými lemy či límci. Samozřejmostí jsou i duhové doplňky – šátky, náramky, kšiltovky, ale i tašky.

Ať už se tedy chystáte v sobotu na pride, nebo si jen občas rádi rozveselíte den malou duhou, můžete vyrazit do Levi´s Store na Václavském náměstí nebo v nákupním centru Palladium, a některý z kousků letošní pride kolekce si pořídit.

Zdroj: Levi´s

Populární
články

E-Shop