Vybavte se na pride stylovým duhovým outfitem z limitované kolekce Levi´s Pride 2019

Vybavte se na pride stylovým duhovým outfitem z limitované kolekce Levi´s Pride 2019

Duha, potažmo duhová vlajka, je již od 70. let minulého století symbolem LGBT+ komunity. V souvislosti s četnými pochody hrdosti se však nezřídka lidé halí do duhy od hlavy až k patě – a nyní můžete být duhoví i vy, a to díky speciální limitované kolekci Levi´s. Zakoupením některého z duhových kousků navíc přispějete na celosvětovou podporu LGBT lidí.
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
6. 8. 2019

Podobně, jako je tomu již mnoho let v zahraničí, objevují se na pultech českých obchodů v souvislosti s pochodem hrdosti také tematické kolekce oblečení a doplňků. Jednou ze značek, která LGBT+ komunitu dlouhodobě podporuje, je legendární firma, která se zasloužila o vznik ikonické džínové módy, Levi´s. A právě Levi´s aktuálně ve svých dvou pražských pobočkách nabízí celou řadu skvělých duhových kousků, které jsou (nejen) na pride jako stvořené!

<Path> Módní trendy 2021 určuje touha po nepřehlédnutelnosti i zodpovědném přístupu k odívání. Lockdown zásadně změnil pravidla hryZdroj:

Historie podpory LGBT+ komunity ve společnosti Levi´s sahá do hluboké historie, konkrétně do padesátých let minulého století, právě tehdy totiž firma v rámci interních mechanismů odstranila segregaci pracovníků s ohledem na jejich sexuální orientaci (a to ještě dříve, než tak učinila legislativa).

V roce 1992, tedy v době, kdy si české lesby, gayové či translidé mohli o rovnosti či „hrdosti“ nechat pouze zdát, firma Levi´s začala na základě otevřené firemní politiky nabízet stejné výhody, které příslušely dvojicím heterosexuálním, také párům stejnopohlavním. Společnost Levi´s pak pravidelně každý rok LGBT+ komunitu podporuje nejen speciálními pride-kolekcemi, ale také účastí na mnoha světových pochodech hrdosti. Rok 2019 není výjimkou.

Limitované kolekce Levi´s určené na podporu LGBT+ komunity mají každým rokem nějaké specifické téma a 100 % z jejich výtěžku putuje konkrétním organizacím, jež pracují na prosazování rovnosti LGBT lidí či zlepšování jejich života. Letos tak veškeré získané finanční prostředky plynoucí z prodeje pride kousků poputují organizaci, která celosvětové usiluje o prosazování lidských práv pro LGBT+ lidi, OutRight Action. Mezi další její poslání patří také zvyšování povědomí o problematice LGBT+, vzdělávání všech, kdo mají moc společensky působit (influenceři, novináři, ale i politici či policisté), a také prosazování témat týkajících se rovnosti v mezinárodních i regionálních rozhodovacích orgánech, jako je např. OSN.

<Path> Letní nakupování stylově a ještě navíc výhodně? Máme pro vás tip!Zdroj: Prague The Style Outlets

Letošní Levi´s Pride kolekce je především o pospolitosti a „zapadnutí mezi ostatní“, a to bez ohledu na jakoukoliv jinakost. Inspiraci pro tentokrát Levi´s čerpá ze sedmdesátkového (dříve hyper-maskulinizovaného) skate-stylu a rozličných vintage módních prvků. A jelikož firma dbá nejen na kvalitu zpracování, ale i na drobné detaily, těšit se můžete např. na klasické džínové kousky (bundy, vesty, kraťasy) ozdobené duhovými lemy či límci. Samozřejmostí jsou i duhové doplňky – šátky, náramky, kšiltovky, ale i tašky.

Ať už se tedy chystáte v sobotu na pride, nebo si jen občas rádi rozveselíte den malou duhou, můžete vyrazit do Levi´s Store na Václavském náměstí nebo v nákupním centru Palladium, a některý z kousků letošní pride kolekce si pořídit.

Zdroj: Levi´s

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop