The Roosters – tak trochu jiná pánská show, plná tance, akrobacie i humoru. Na striptýz však zapomeňte

The Roosters – tak trochu jiná pánská show, plná tance, akrobacie i humoru. Na striptýz však zapomeňte

Ryze pánská skupina The Roosters je v Česku unikátem. Nabízí širokou kombinaci prvků přes různé styly tance, akrobacii až po burlesku a třeba i folklor. Co se na první pohled může zdát „nekombinovatelné“, vytváří oslnivý celek, který okouzlí prakticky každého. Čím vším je show The Roosters zajímavá? Kdo jsou jeho členové? A jak se souboru daří pronikat do českých kulturních domů, jejichž vedení nezřídka nemá o podobném typu vystoupení vůbec žádnou představu?
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
28. 6. 2019

Kombinujete množství různých prvků, akrobacií počínaje, pole dance konče. Odkud se "rekrutují" jednotliví členové skupiny? Přeci jen máte docela široký záběr, který zároveň vyžaduje také konkrétní schopnosti, jež rozhodně nemá každý...

Ano, je pravda, že naše show je poměrně rozmanitá. Nechybí v ní prvky latinsko-amerických tanců, klasického baletu, stepu, burlesque, dokonce i folkloru, ale ani moderní styly jako street dance, akrobatické styly pole dance, závěsné šály, akrobacie, kalistenika…Každý z nás něco umí a náš choreograf Michal Klapetek z celé té pestré škály dovedností vytvořil úžasný celek.

Někteří z nás se znají třeba již z angažmá v divadle, jiní spolu vystupovali v některých představeních. Soubor jsme také rozšířili prostřednictvím castingu, další spolupráce jednoduše přinesly okolnosti.  Náš soubor by se dal přirovnat k pestré rodině, a to i co do věku a sexuální orientace, všichni jsme velice „open-minded“, vzájemně si pomáháme a táhneme za jeden provaz. Proto vždy výběr nových členů The Roosters hodně závisí i na tom, jak k nám člověk zapadne osobnostně. Vše ostatní se dá naučit.

<Path> Chcete se pobavit stylově a na úrovni? Víme, kam zajít po práci na sklenku šampaňskéhoZdroj:

Co přesně se členové The Roosters tedy „učí“?

Každý se průběžně učíme a zdokonalujeme se ve věcech, které jsou důležité při skupinových číslech. Trénujeme akrobatické prvky a společné choreografie – vše není jen o talentu, ale i o otevřenosti novým věcem, učení se a dřině na celodenních zkouškách na sále. 

V zahraničí se asi nejvíce vašemu pestrému konceptu podobá světoznámá (a skvělá) skupina Briefs, v ČR pak před nedávnem zaujal poměrně specifický baletní soubor Ballet Hommes Fatals (muži vystupující v rolích baletek, pozn. red.). Byly tyto skupiny do jisté míry vaší inspirací?

Hledali jsme ve světě různá představení a koncepty, mnohé byly částečně naší inspirací, ale zatím jsme v žádném nenašli přímo srovnání. Soubor The Roosters vznikl za účelem bavit diváky tak, jako to nedělal ještě nikdo předtím. Zakládáme si na převaze mužské energie na pódiu, a to i v uměleckém provedení. Celá show je ale založena na emočních vlnách, kdy jsou komediální čísla prokládána silnými uměleckými výstupy, při kterých se divákům zatají dech a může dokonce i dojetím ukápnout slza.

Briefs pochopitelně známe, jsme velice rádi, že již na světě není jen drag (styl, kdy se za účelem pobavení publika muži převlákají za ženy, pozn. red.) soubor baletu Les Trockaderos de Monte Carlo, ale i Ballet Hommes Fatals, a že i v České republice konečně tento styl našel své místo. Velice jim fandíme a jsou i pro nás velice inspirativní.

Objevuje se prvek drag i ve vašich show?

Chceme udržet především prvek mužnosti, což pochopitelně není jednoduché ve formě takovéto show, ale úspěšně se nám to daří. I proto konkrétně drag děláme jen minimálně v podobě účelné parodie a nadsázky, stejně tak se i v rámci humoru občasně v naší show vyskytuje nahota. Přesto však rozhodně nemluvíme o striptýzu.

Nakolik bylo těžké s takovým neortodoxním typem show "prorazit" do kulturních domů v Česku? Nebo primárně cílíte na jiné prostory?

Zapeklitá otázka. Naše představení jsme koncipovali již od začátku tak, aby jej včetně celovečerního konceptu bylo možné implementovat téměř na každý prostor. Pochopitelně spousta pořadatelů byla vůči naší show zpočátku velice skeptická, protože jsme přišli s něčím, co ještě nikde nikdo neviděl, a tak neměli jasnou představu, co vlastně děláme. Srovnávali nás s klasickým striptýzem, což nejsme, nebo s travesti show, což také neděláme. Nakonec za námi ale organizátoři po skončení představení obvykle přijdou s tím, že se jim show moc líbila a doporučují nás dál dalším kulturním domům…

Dle chytrého googlu si vaši show lze objednat i mimo KD/kluby, pro jaké nejkurioznější publikum jste již vystupovali? Přip. setkali jste se s nějakým přáním, které bylo již "přes čáru"?

Kuriozitou snad mohlo být, když na nás v prvních měsících přišly divačky v domnění, že jdou na pánský striptýz, kvůli prezentaci, která nebyla v našich rukou. Některé byly zklamané, že neviděly, cituji, „klobásy“. U většiny z nich jsme ale nakonec vykouzlili úsměv na tváři svým vystoupením a ve výsledku si to dámy velice užily. Zajímavé publikum byli také čistě senioři.

Do jisté míry kuriozní jsou ale i místa, kde jsme vystupovali. Příkladem může být rozlučka se svobodou, kde jsme vystupovali na zahradě na trávě, nebo třeba oslava Mezinárodního dne žen na krajském úřadě. Přání přes čáru většinou přicházejí jen tehdy, když si lidé myslí, že děláme klasický striptýz a podobné služby.

<Path> Selfíčka povýšena na regulérní umění. V LA otevřeli speciální selfie-muzeum, které mapuje tento fenomén až do doby kamenné!Zdroj:

Máte také nějakou stálou scénu, nebo "kočujete"? Vystupujete i v zahraničí?

Řekl bych, že jsme skutečně takoví „kočovníci“. Rádi poznáváme nové lidi a místa a díky The Roosters jsme procestovali velký kus naší krásné vlasti. Stálou scénu nemáme, vystupujeme všude po České republice, ať už s naší velkou show a unikátním konceptem večera, nebo s krátkou show, kterou hrajeme třeba na firemních akcích, večírcích, veřejných akcích na dalších různých místech. Snažíme se také zvýšit povědomí o naší show v zahraničí, Michel Dryadalis – náš choreograf Michal Klapetek, nás například reprezentoval na Burlesque festivalu ve Finsku, momentálně připravujeme sérii vystoupení nejen v ČR, ale i po Evropě.

Cílí vaše show na nějaké konkrétní publikum? Je představení The Roosters vhodné i pro děti?

Naše show má v publiku největší zastoupení žen, bisexuálů a gayů, ovšem i hetero muži a lesby se dokáží bavit a ocenit naši práci, i když na pódiu vidí samé muže. Naše celovečerní show jsou přístupné všem od 16 let bez rozdílu pohlaví, co se krátkých představení týče, jsme schopni představení připravit i pro ty nejmenší.

Více informací o souboru zjistíte také na webu cabaretshow.cz.  

Zdroj: The Roosters - Michel a André

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce

E-Shop