Nová motivace pro sport: boxovací pytel na kryptoměnu. Jaké bláznivé "virtuální peníze" kolují internetem?

Podle některých jsou měnami budoucnosti, podle jiných se jedná o přefouknutou bublinu a zbytečného žrouta elektrické energie. Řeč je o kryptoměnách, jako je třeba BitCoin či Ethereum. Jenomže u těchto dvou měn seznam nekončí. Jak se zdá, fanoušci kryptoměn většinou mají smysl pro humor, a tak lze kryptoměnu uložit třeba do boxovacího pytle nebo shromažďovat speciální měnu na úhradu porna...

Ethereum – boxovací pytel všech měn

Ethereum je jeden z nejznámějších konkurentů Bitcoinu, kryptoměna s mnoha odpůrci i příznivci. A právě proto je dobré zmínit ji jako boxovací pytel. Vlastně v obou významech. Nedávno v médiích vyšla zpráva o škodolibém cvičebním přístroji, vynálezu Amira Saleha, který nutí „těžaře“ k pravidelnému posilování. Jedná se o boxovací pytel, do kterého si můžete uložit libovolnou částku v kryptoměně. Ta je v něm bezpečně skrytá až do chvíle, kdy zapomenete na svou denní rozcvičku a do pytle neuhodíte. Pak částku pošle na charitu.

Ale zajímavý je i druhý pohled, od kritiků. V nedávných letech vzniklo mnoho „klonů“ a kopií Etherea. Jedna z nich se skrývá pod názvem UET neboli Useless Ethereum Token. Podle jejích autorů se jedná o jedinou kryptoměnu se zárukou zhodnocení. Z prostého důvodu. Na samotném začátku neměla ani cenu zlámané grešle, takže může jít jenom nahoru. K tomu na svých stránkách pro případné zájemce o novou měnu tvůrci napsali vzkaz v duchu „Pokud někomu cizímu na internetu posíláte peníze za virtuální žetony, tak jste opravdu naivní“. I přes to se však kompletní náklad UET vyprodal.

Kocovina trápila lidstvo od nepaměti – její historické řešení ale překvapí. Mohou s „opicí“ zatočit drahé kameny?10. 11. 2021

Sexcoin a Titcoin – sex není zdarma

Tvůrci kdekteré kryptoměny se bijí v prsa, zejména pokud jde o to, jak je jejich měna zcela anonymní a transakce nevysledovatelné. Jednou z nich je i Sexcoin, kryptoměna, která slouží zejména k tomu, abyste s ní platili na nejrůznějších pornostránkách a v sexshopech. Přeci jen, nikdo asi nechce, aby v jeho platební historii figurovala letecká kukla, mokrý celer a jahodový lubrikant, o nejrůznějších videích asi nemluvě. Proč tvůrcům nestačil Bitcoin, to nevíme, ale asi to má něco společného s jeho současnou vysokou cenou. Podobnou sex-mincí je i Titcoin.

Unobtanium – vzácná měna z Avatara

Pamatujete si 3D sci-fi hit Avatar o modrých mimozemšťanech řijících na planetě plné vzácných surovin? Ten inspiroval tvůrce další kryptoměny. Unobtanium se tentokrát netěží na planetě Pandora, ale přímo na internetu. Cílem jeho tvůrců je, aby bylo stejně vzácné jako fiktivní surovina. Celková emise má být 250 tisíc mincí postupně uvolňovaných během tří set let.

Cthulhu Oferings – Obětiny pro Cthulhu

Netradiční kryptoměna věnovaná samotné bájné nestvůře Cthulhu, to nejsou jenom mince kryptoměny. Každý, kdo je těží, se podle tvůrců stává akolytou Cthulhu, mince získává „obětováním“ a samy mince mají podobu rituálních obětin prastarému božstvu z pera H. P. Lovecrafta. Teď jen doufat, že kdo jich naspoří dostatečně, ten bude Prastarými ušetřen.

Trumpcoin a Putincoin

Podle serveru Make Tech Easier není vytvoření vlastní kryptoměny nic těžkého. Prý je to těžší než si udělat topinku, ale lehčí než opravit toustovač. Není tak divu, že svou měnu zvládli zajistit jak obdivovatelé pána s nepadnoucím příčeskem, slibujícího, že udělá Ameriku velkou, tak i slovanského geroje, potápěče, hokejisty, ostrostřelce a budoucího prezidenta východního bloku. Škoda jen, že hodnota Trumpcoin i Putincoin je zcela zanedbatelná.

Sociální sítě zaplavilo speciální oblečení, které neušpiníte a nepropotíte1. 11. 2021

Potcoin – kdo hulí, ten umí

Odpůrci kryptoměn často bijí na poplach, že slouží kromě jiného též k obchodu s drogami a praní peněz z drogových obchodů. Tvůrci kryptoměn jménem Potcoin se ale za svůj cíl nestydí, spíše naopak. Tato měna slouží k obchodování s konopím a konopnými produkty ve státech, kde je takový obchod zcela legální. Takže pokud si chcete objednat bong, pět gramů Bílé vdovy a k tomu pár veselých koláčků, ani nemusíte vstávat z křesla. Tedy pokud žijete v Kanadě či některých státech USA.

Zdroj: Vice, Make Tech Easier, Studenta, Edgy