Nová bizarní služba vám za peníze pomůže zvládnout rozchod s partnerem

Jistě víte, že existují svatební koordinátoři a celé společnosti, které vám za nemalý peníz ulehčí plánování a provedení svatby. Už jsou zde ale i firmy, které vám pomohou s řešením situace tak nějak opačné, tedy s rozchodem.

V úvodu je třeba říci, že daná firma nebude administrovat začátek dané akce. Tedy neposkytne osobu, která počká na všeho milého před jeho prací a oznámí mu: „Dobrý den, tímto se s vámi paní Jana Nováková  s okamžitou účinností rozchází. Jako odůvodnění svého rozhodnutí uvedla, že nejste již pět let schopen vynést koš ani poslouchat, co vám říká, a vaše sexuální výkonnost byla dále označena jako neuspokojivá. Na shledanou.“ Nepošle vám ani nikoho, kdo by místo vás přijal kopačky a vyslechl si, že váš protějšek potřebuje prostor a chce vídat i jiné lidi a hledat sám sebe. Se vším ostatním, co přijde poté, už vám ale minimálně v USA pomohou!

Nový Range Rover Evoque: Co udělali Angličani pro to, aby udrželi jeho dosavadní úspěšnost?29. 4. 2020

Rozchody nedají vydělat už jen rozvodovým právníkům

Jedna americká firma si řekla, že je škoda, aby jediný, kdo bude mít z rozchodů a rozvodů užitek, byli advokáti a nepřející kamarádky. Dobře si uvědomila, že člověk je v této neradostné životní chvíli, podobně jako třeba u věci ještě vážnější, jakou je úmrtí blízkého člověka, ve stavu, kdy ničeho není moc schopen a nemá do ničeho chuť, ale přesto právě v této chvíli před ním leží celá řada věcí, které musí po praktické stránce zařídit.

Společnost, která si z rozchodů udělala úspěšný byznys, si říká Onward a sídlí v New Yorku. Jejím heslem je „move onward“, tedy posuňte se kupředu. Právě do vaší blízké porozchodové budoucnosti míří její služby. Ty se hodně točí zejména okolo základní věci, kterou často při rozchodu budete měnit, a to sice místa, kde žijete. Velmi často je totiž součástí rozchodu odstěhování se od partnera ze společné domácnosti, někdy se lidé po rozchodu také chtějí přemístit, a to i proto, že chtějí změnit prostředí, které jim celou aktuálně se uzavírající kapitolu života připomíná.

Firma vám najde stěhováka, terapeuta i nové přátele. A vyvenčí i psa

V základním nejlevnějším balíčku za 99 dolarů vám Onward nabídne desetidenní služby, které začnou tím, že pracovníci vám obstarají například krátkodobé jiné bydlení formou domluvení hotelu či Airbnb i spolu s nabídkami a slevami v oblasti služeb stěhováků a také zajištění následného nového bydlení. Když svého ex nechcete už nikdy vidět, zajdou vám pro věci k němu domů, abyste se již nemuseli potkat a případně mu i od vás předají nějaký peprný vzkaz. Firma pro vás pak zmonitoruje i možnosti dočasného uskladnění vašich věcí nebo možnosti přístupu na různé akce pro single lidi a tipy na různé druhy aktivit, kde můžete potkat nové přátele či potenciální partnery či prostě lidi v novém místě, kde budete bydlet.

Mužská antikoncepční pilulka je revolucí v ochraně před neplánovaným početím. Proč ji muži nechtějí?23. 5. 2020

V rámci asistenčního balíčku na 30 dnů si pak za 175 dolarů mohou čerstvě rozešlí Američané zaplatit i to, že jim lidé z Onward pomohou s administrativními změnami kolem změny bydliště a se zařizováním nového bytu či domu, kam se budou stěhovat.

Za 500 dolarů pak dostanete plný balíček. Lidé z Onward vám zařídí vše uvedené a dokonce vám i sestaví nový nábytek a rozmístí vám ho po bytě a vy doslova jen přijdete k hotovému, kde na vás bude čekat i kompletní průvodce novým místem, kde nyní budete žít, tedy budete přesně vědět, kde jsou dobré restaurace, kde potkat nové lidi a kde jsou třeba blízké posilovny a tělocvičny. Pokud budete potřebovat, aby někdo počkal, než technici položí v bytě nové kabely a přístroje pro kabelovou televizi, či vám pohlídal či vyvenčil psa, i to pro vás firma udělá.

Dnes se díky penězům už pomalu ani nemusíte účastnit vlastního rozchodu

Onward se postará i o vaše další potřeby. Zprostředkuje vám služby finanční i právní a také se postará o vaše emoce, nebo vám klidně domluví i schůzku s koučem, psychologem či psychiatrem podle vašich konkrétních potřeb. Sám Onward má také nápomocný blog a sdílí i různé pozitivní články, které vám mají dopomoci k sebelásce a správnému vykročení do nového single života.

Zakladatelky Onwardu a zároveň kamarádky z dětství Lindsay Meck a Mika Leonard dostaly nápad založit tuto společnost poté, co si obě v rozmezí šesti měsíců od sebe prošly těžkým rozchodem a došlo jim, že by tehdy opravdu takovou službu ocenily.

„Obě jsme se tehdy musely odstěhovat a celkově začít svůj život tak nějak znovu. Viděla jsem tam prostě spoustu podobností mezi emocionálním i logistickým zmatkem, který jsme obě tehdy prožívaly,“ řekla Lindsay Meck v rozhovoru pro MarketWatch. „Bylo to opravdu náročné a navíc pro rozchody je typické, že chcete a vlastně i často musíte jednat hodně rychle,“ dodává.

Společnost zahájila startovací provoz poněkud ironicky na Valentýna. Za nedlouho poté už měla na sto poptávek. Klientelu tvoří prý rovným dílem muži i ženy, a to nejčastěji ve věku 25 až 40 let. Firmě se daří až překvapivě dobře a vyhnout se porozchodovým trapnostem a zařizování hodlá pomáhat brzy i lidem v Los Angeles, San Francisku, Chicagu či v D.C.

Dnes si opravdu už můžete najmout lidi, aby za vás udělali prakticky cokoli. Takže jednoho dne, až budete líní natáhnout ruku z gauče dolů ke psovi, budete si zřejmě moci někoho najmout i na to, aby ho za vás podrbal za uchem. Až se vám nebude chtít k mamince na oběd, pošlete náhradníka, který jí pochválí svíčkovou, a tak podobně. V dohledné budoucnosti se nám tedy rýsuje, že už se svých životů vlastně nebudeme kromě vydělávání peněz a postování fotek na sociální sítě muset osobně skoro vůbec účastnit.

 

Zdroj: Onward, Shutterstock, Instagram