Beverly Hills 90210 je po 19 letech zpět i s původní znělkou. Před kamery se vrátili všichni včetně Brendy. Jen Dylan chybí

Dnešní generace třicátníků jásá. Devadesátkový seriálový hit o zlaté americké mládeži se vrací na televizní obrazovky. Ačkoliv teenage-seriál samozřejmě změní svou tvář, to hlavní zůstalo – oblíbené postavy. Kromě před nedávnem náhle zesnulého Luka Perryho (Dylan) se totiž seriál vrací v kompletním původním obsazení.

Když před 19 lety padla poslední klapka, mnozí doufali, že se tvůrci Beverly Hills 90210 časem rozhodnou v příbězích party privilegovaných přátel někdy v budoucnu pokračovat. Televizní návrat se však dlouho nekonal, a tak se naděje na další sledování životních eskapád Brendona Walshe (Jason Priestley), Kelly Taylor (Jennie Garth), Stevea Sanderse (Ian Ziering), Andrey Zuckerman (Gabrielle Carteris), Donny Martin (Tori Spelling), Dylana McKaye (Luke Perry) a v neposlední době také Brendy Walsh, jejíž „problémová“ představitelka Shannen Doherty byla ze seriálu v roce 1994 „odejita“, pozvolna rozplývaly. Dnes je však všechno jinak. Zatímco již v roce 2008 televize CW začala vysílat sequel 90210: New Generation (seriál se nakonec dočkal pěti sérií), nyní se televizní stanice FOX rozhodla vrátit Beverly Hills 90210 na televizní obrazovky v plné parádě. A také v plném původním obsazení.

„Domácnosti plýtvají jídlem ze všeho nejvíc, my se tomu snažíme zabránit,“ říká Anna Strejcová, ředitelka organizace Zachraň jídlo22. 5. 2020

Nečekaná smrt a nečekaný návrat

Ačkoliv ještě před pár měsíci se zdálo, že jedinou scházející postavou bude právě Brenda, a to kvůli problémovým vztahům s celým tvůrčím týmem, osud nakonec rozdal karty jinak. Všechny fanoušky seriálu šokovala náhlá březnová smrt Luka Perryho, který dle závěrů lékařů zemřel v důsledku rozsáhlé mrtvice (a s nímž tvůrci nového pokračování seriálu počítali, ačkoliv prý spíše v epizodní roli).

„Celá parta se opět sešla a všichni jsou neuvěřitelně nadšení, že opět mohou spolupracovat. Jsou tu úplně patrné pozitivní vibrace a do jisté míry také vděk, že se všichni mohli dát po Lukově smrti dohromady. Všichni si přejí, aby byla vzpomínka na Luka součástí připravovaného scénáře, a jsou odhodlaní udělat vše pro co nejlepší výsledek,“ uvedl zdroj z tvůrčího týmu. Dle něj se nový scénář bude odvíjet od bodu, kde skončil. A jak je patrné také z nejnovějšího promo videa, i Brendu vzali tvůrci „na milost“. „Shannen měla v rámci své poslední natáčecí série velké problémy vycházet se členy štábu i se svými kolegy, ale všechny tyto věci jsou již za ní. Všichni herci nechali věci dávno minulé za sebou a spojili své síly, protože seriál je pro každého z nich velmi důležitý a jednoduše chtějí vidět, že i po 19 letech znovu uspěje,“ shrnuje.

Postavy i znělka zůstávají

Televizní stanice FOX aktuálně zveřejnila nové promo k připravované první sérii, kdy první díl by měl být odvysílán 7. srpna 2019. A jak je patrné, tvůrci uznali, že nemá smysl měnit to, co dobře funguje. Kromě původního týmu se tak vrací i původní znělka. Sice v trošku „moderním“ kabátě, ale každý, kdo devadesátkový hit pamatuje, si může nostalgicky zavzpomínat…Návrat ústředního leit motivu asi nakonec ani nepřekvapí, řadí se totiž na seznam 25 nejlepších úvodních seriálových melodií vůbec.

Realistický děj?

Zatímco původní seriál pojednával o zlaté mládeži, nově připravované díly mají v plánu vycházet z reálných osudů herců, v základu se děj bude odvíjet od „znovusjednocení“ hereckého týmu právě kvůli natáčení nového pokračování. Jennie Garth tak v jednom z předchozích interview uvedla, že nové Beverly Hills bude „o postavách za postavami“, kdy bude pozornost věnována rolím, v nichž herci 10 let žili, a po dalších skoro dvaceti letech se sešli, aby v příběhu navázali. „Představa našich fiktivních postav, které se pokoušejí o to, aby se seriál obnovil, je hodně komická. Myslím, že je to skvělá příležitost udělat si legraci z něčeho, co nakonec všichni považujeme za velmi atraktivní,“ doplnil Priestley.

A jaká je oficiální synopse FOX TV? „Poté, co se před 19 lety vydali všichni po své vlastní cestě, se Jason, Shannen, Jennie, Ian, Gabrielle, Brian a Tori sejdou, když jeden z nich navrhne, že nastal správný čas pro znovuobnovení seriálu. Ovšem dospět k tomuto cíli je nakonec mnohem zábavnější než výsledek sám. Co se stane, když se první lásky, staré romance, přátelé i nepřátele znovu sejdou, aby se pokusili navázat ve svých osudech tam, kde jejich příběhy skončily?“

Claudie (28): „Dříve jsem hodiny brečela ve svém pokoji, dnes se pořád směju. I když mám invalidní důchod 3. stupně, jsem za to vděčná“2. 6. 2020

Pop-kulturní legenda

Seriál, který byl dílem producentského dua Aaron Spelling & Darren Star, byl vysílán v letech 1990 – 2000. Televizní stanice FOX, která na znovuobnovení úspěšného projektu pracuje, si zatím objednala 6 dílů po 60 minutách. Ve tvůrčím týmu nebudou scházet ani Mike Chessler a Chris Alberghini, kteří pracovali na 90210: New Generation. „Beverly Hills 90210 mělo nesmazatelný dopad na pop kulturu a de facto i celou jednu generaci. Tento silný odkaz je důležitou součástí DNA naší sítě – odvážné příběhy, které se nikde jinde neodvíjí, a postavy se silným životním příběhem. Jsme poctěni, že můžeme opět svést dohromady všechny milované členy původního týmu 90210,“ uzavřel prezident společnosti FOX, Michael Thorn.

Zdroj: ew.com, fox.tv, etonline.com, tvline.com