FOTO: Někdejší zámek Gianniho Versaceho proměněn v luxusní hotel. Jak to vypadá na místě, kde návrhář hostil Madonnu či princeznu Dianu?

Historické místo a někdejší panství známého módního guru Gianniho Versaceho v Miami, které se stalo svědkem jeho vraždy, nyní přijímá rezervace. Zámek už je nějakou dobu otevřen veřejnosti, a to v podobě luxusního hotelu. Naposledy jste jej mohli vidět v seriálu American Horror Story, ve kterém před kamerami proběhla rekonstrukce návrhářovy vraždy.

Gianni Versace usedlost koupil v roce 1992 za 2.95 milionu dolarů (cca 68 milionů Kč) spolu s vedlejším hotelem Revere za 3.7 milionu dolarů (cca 85 milionů Kč). Poté do nemovitosti investoval dalších 32 milionů dolarů (cca 735 milionů Kč) na renovaci. V rámci ní došlo ke zbourání hotelu Revere, na jehož místě vznikl bazén, zahrada a nové jižní křídlo domu.

Glamping po Česku aneb Kempujte na vlně luxusu28. 7. 2020

Bohužel velkolepé sídlo se stalo věhlasnému návrháři v jistém slova smyslu osudným. V roce 1997 jej totiž přímo na vstupních schodech o život připravil sériový vrah Andrew Cunanan. Nyní se toto schodiště objevuje na fotkách turistů z celého světa....

Momentálně je možné v tomto nádherném sídle strávit noc, nebo hned několik nocí. Vznikl zde totiž luxusní boutique hotel Villa Casa Casuarina. V celém hotelu se nachází několik apartmánů a cena za jednu noc v apartmánu s jednou ložnicí začíná na 749 dolarech (více než 17 000 Kč).

I když Versaceho sestra Donatella dům při prodeji zcela vyklidila a veškeré umění si odvezla pryč, díky fotografiím mohli návrháři interiér dokonale napodobit. "Vlastně jsme zachovali to, co zde vytvořil Versace. Jen jsme to obohatili moderními doplňky pro pohodlí našich hotelových hostů a činnost restaurace," říká generální manažer hotelu Chauncey Copeland.

Na jižní Moravě si užijete překrásnou přírodu, skvělé jídlo i cestu do pravěku10. 7. 2020

Během pobytu se můžete vykoupat v proslulém bazénu, který je obložen více než milionem dlaždic, z nichž většina je z 24 karátového zlata. Najdete zde také výbornou restauraci Gianni's, která nabízí lahodnou směs italských a dalších středomořských jídel a nechybí ani nabídka nejlepších italských vín. Restaurace tak doslova ctí původ módního návrháře Gianni Versaceho, který se v Itálii narodil.

 

Zdroj: Villa Casa Casuarina