Tohle je nová největší soukromá jachta na světě, která měří neuvěřitelných 229 metrů. Dokážete si na ní představit dovolenou?

Nový koncept obrovské soukromé superjachty Valkyrie je vskutku úchvatný. Největší soukromé plavidlo by mělo měřit neskutečných 229 metrů, což je délka skoro dvou fotbalových hřišť.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Chulhun Park, Palmer Johnson / 3. 5. 2019

Za konceptem superjachty Valkyrie stojí korejský designer Chulhun Park a stavitel luxusních jachet Palmer Johnson. Právě společnost Palmer Johnson má na kontě již mnoho luxusních jachet, které se stejně jako chystaná superjachta Valkyrie vyznačují velmi futuristickým vzhledem.

12. 2. 2020Od snowboardingu přes bojová umění až k Eurovizi. Tak šel čas s Benem Cristovaem

Toto největší soukromé plavidlo by se cenově mělo pohybovat okolo 800 milionu dolarů, což je v přepočtu cca 18,3 miliard Kč.

Za tuto cenu se majitel může těšit nejen na první místo v žebříčku největších soukromých jachet, ale také na vlastní kasino a uměleckou galerii. Jachta nabídne také ubytování pro 52 hostů a 92 členů posádky. Nejen, že si majitel musí připravit pořádnou částku na koupi, ale dost peněz si musí nechat také na provoz a údržbu jachty.

14. 4. 2019Coober Pedy a ikonický The Ghan: poznejte drsnou australskou divočinu, život pod zemí a nejdelší dopravní vlak na světě

Superjachta Valkyrie by po svém dokončení překonala dosud největší soukromou jachtu Azzam, která měří 180 metrů a jejímž majitelem je Chalífa bin Saíd Ál Nahján – prezident Spojených arabských emirátů.

Korejský designér Chulhun Park a designéři z Palmer Johson na projektu pracovali 8 měsíců. Jachta by měla být vyrobena primárně z hliníku a speciálně upravených uhlíkových vláken. Který ze světových miliardářů se asi stane jejím majitelem?