FOTO: Světoví designéři se předhání v návrzích, jak by mohl vypadat nový Notre-Dame. Ruku k dílu připojili i v Bratislavě

Není to tak dávno, co jsme byli svědky ničivého požáru katedrály Notre-Dame. Několik designérů nyní přišlo s mnohdy šílenými návrhy toho, jak by mohla vypadat její nová podoba po rekonstrukci.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Dezeen, Instagram / 2. 5. 2019

Fotky a videa hořící katedrály Notre-Dame během několika minut obletěly celý svět. Jednu z nejznámějších staveb na světě pohltil požár v pondělí 15. dubna večer a uhasit se jej podařilo až po dlouhých dvanácti hodinách.

10. 5. 2019Hybridní automobily jsou v Česku stále oblíbenější aneb Jak se k naší planetě chovat více ekologicky?

I když byla většina známých artefaktů naštěstí zachráněna, požár z velké části poničil střechu, typický sanktusník (malá štíhlá věžička), část vitrážových oken a část nosných kleneb. Naštěstí bylo mnoho vzácných předmětů na jiném místě, jelikož na katedrále zrovna probíhala rekonstrukce a díky tomu tak nebyly poškozeny.

Právě zmiňovaná rekonstrukce a nedodržení pravidel bezpečnosti jsou údajně zdrojem onoho ničivého požáru. Již během hašení požáru se v médiích dokonce objevily spekulace o tom, že se jedná o teroristický útok či úmyslné zapálení, což se však nepotvrdilo.

18. 4. 2019Na festivalu Sziget i letos najdete české a slovenské muzikanty! Vystoupí tu třeba Celeste Buckingham nebo Pipes and Pints

Francouzský prezident Emmanuel Macron během jednoho ze svých projevů slíbil, že katedrála Notre-Dame bude opravena do pěti let, za což sklidil určitou vlnu kritiky, protože to podle mnohých odborníků za tak krátkou dobu není možné. I když oprava během pěti let pravděpodobná není, co byste řekli na to, kdyby opravená katedrála vypadala podobně jako na jedné z fotek níže?