Pánský šperk: luxusní a precizně zpracované hodinky. Stovky exkluzivních modelů nově nabízí pražský butik Carollinum

Zatímco ženy si mohou dopřát množství rozličných typů šperků, muži mají výběr poměrně omezený. Snad i proto se oblíbeným "pánským šperkem" staly luxusní hodinky světoznámých značek.

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: Butik Carollinum / Advertorial / 28. 4. 2019

Dlouhá cesta k pánským náramkovým hodinkám…

Člověk si je – jako jediný tvor na Zemi – vědom času. A tak samozřejmě od určité doby věnuje „svůj čas“ sledování toho, jak „čas plyne“. Zatímco však např. sluneční hodiny lidé vynalezli před tisíci let a mechanické hodiny za sebou mají více jak devítisetletou historii, první náramkové hodinky spatřily světlo světa až v 16. století. Tehdy byly navíc výsadou žen, muži totiž až do počátku 19. století užívali hodinky kapesní. První pánské náramkové hodinky si tak nechala až v roce 1903 patentovat švýcarská firma Diemer Freres & Cie, která tak de facto položila základní kámen švýcarské hodin(k)ářské tradici.

V první fázi byly přitom pánské náramkové hodinky určeny vojákům – svou významnou roli sehrály totiž během války, kdy byly užívány k synchronizaci duálních útoků dělostřeleckých a pěchotních divizí. Ale právě vojáci si na náramkové hodinky natolik zvykli, že se jich začali dožadovat i pro běžné, civilní užití. Pár let po válce tak kapesní hodinky v tichosti začaly z trhu mizet a pozornosti se dostalo hodinkám náramkovým, které se staly žádaným mužským módním doplňkem...

18. 12. 2019Ženy dosáhnou ekonomické rovnosti s muži nejdříve za 250 let. Lépe než ČR v celosvětové analýze dopadla i Uganda

Sledování času vs. luxus a prestiž

Ačkoliv dnes, v době moderních technologií, většina lidí sleduje čas spíše na mobilním telefonu a chtělo by se tak říci, že klasickým hodinkám již odzvonilo, opak je pravou. Nošení luxusních a precizně zpracovaných hodinek totiž se sledováním času příliš nesouvisí… Přední designéři luxusních hodinek, které se dnes objevují na trhu, totiž věnují pozornost mnoha detailům, dbají nejen na kvalitu a každý drobný detail, ale také na nenapodobitelný styl a nadčasový design. I proto se z vlastnictví kvalitních hodinek postupně stala určitá forma „prestiže“ či vyjádření společenského postavení.

Pro luxusní hodinky do butiku Carollinum...

Bez ohledu na konkrétní značku, vrcholná hodinařina má dnes již své pevné místo na trhu a mnozí muži nedají na prestižní značky hodinek dopustit. A kam jinam se v Česku vypravit pro luxusní hodinky než do Pařížské ulice na Prahu 1… Právě tam po komplexní rekonstrukci prostor znovu otevřel multibrandový butik Carollinum, kde jsou pro všechny zájemce o špičkové kousky připraveny ucelené expozice toho nejlepšího, co hodinářský byznys může nabídnout. „Carollinum byl první butik, který přinesl na Pařížskou ulici široké portfolio nejprestižnějších značek švýcarských hodinek. Během uplynulých 23 let jsme se stali důležitými partnery významných manufaktur a pro české zákazníky hlavní branou do světa vrcholné hodinařiny,“ uvedla majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová.

Sortiment butiku Carollinum je přitom impozantní – nabízí na 300 modelů luxusních hodinek z produkce dvanácti světoznámých firem. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, IWC, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Panerai, Breitling, Tudor, Tag Heuer, Baume & Mercier, Hamilton či Mido, to je výčet značek, které na český trh pronikly právě díky aktivitám rodinné firmy Carollinum a které mají nyní v nově zrekonstruovaném butiku svůj speciální prostor pro vlastní prezentaci.

25. 10. 2019Zapomeňte na posilovnu či běhání. Skvělou kondici lze mít i díky obyčejnému švihadlu

Hodinkový minimalismus i extravagance

Z novinek, kterými se v butiku Carollinum nyní můžete na vlastní oči pokochat, jistě stojí za zmínku např. unikátní potápěčské hodinky Panerai – Submersible Amagnetic, pro které je charakteristický minimalistický design podržený černou barvou a také exkluzivním titanovým pouzdrem. Naopak milovníky barev jistě nadchnou hodinky Vacheron Constantin - Patrimony Retrograde Day-Date, které jsou vyvedeny v odstínech modré a ručičky i pouzdro hodinek jsou vyrobeny z růžového zlata.

Ovšem nejen prostřednictvím koupě kvalitních náramkových hodinek (jejichž cena se samozřejmě různí značku od značky a model od modelu, ale začíná na přívětivých cca deseti tisících korun) si člověk může dopřát trošku luxusu. V butiku Carollinum totiž myslí i na proces samotného nákupu – nabízí tedy také prostory nově zrekonstruovaného VIP salonku, který z každé návštěvy udělá nezapomenutelný zážitek…