Díky nové populární hře může nyní menstruovat celá rodina! V bizarní deskovce zažijete PMS dobrodružství a zatočíte si i vaječníkem!

Perioda už není jen pro ženy v plodném věku. Nyní se do ní může zapojit celá rodina! A řeč není o úchylech, ale o nové hře, kterou si už nyní můžete předobjednat. La vie est belle!

V televizních reklamách je menstruace radostné období v životě ženy, na které se všechny každý měsíc těšíme tak moc, že se snažíme sehnat prošlé vánoční kalendáře, abychom si mohly odpočítávat jak malé děti čokoládičkami. Jakmile to vypukne, ideálně první či druhý den, kdy cítíme největší flow, vyrážíme v bílých kalhotách na diskotéky, kde se stáváme královnami parketu, protože je nám prostě dobře, cítíme návaly energie a chuti do tance i života a taky náhle zatoužíme zaserfovat si jako naši čoklové zadkem po bílých sedačkách a jiných površích, abychom se ujistily, že naše vložka vážně drží jak kevlar.

Bydlení na pár metrech čtverečních aneb Realita života v některých světových metropolích. Míří k tomu i Česko?24. 4. 2020

V reálu samozřejmě chceme většinou hlavně umřít a vrátit se na svět jako chlapi nebo kameny, tedy v podstatě jako cokoli, co nemenstruuje. Týden před tím se nás muži oprávněně bojí a i otázky života a smrti odkládají na jindy, aby s námi nemuseli mluvit o ničem jiném, než o tom, jak dobře vypadáme. Jediné ženy, které chodí během cyklu v bílém, jsou doktorky, které když se zdrží na sále příliš dlouho, pak musejí vyhazovat nafasované běloskvoucí stejnokroje.

Tak co, milé děti, chtěly byste si zahrát hru menstruace?

Věděli jste, že kromě tampónu a vložky můžete svou periodu řešit i menstruačním kalíškem? Běhá vám jen při vyslovení tohoto slovního spojení mráz po zádech? A to se právě snaží změnit tvůrci hry The Period Game, což můžeme přeložit jako Hra perioda či Menstruační hra, vše to zní prostě dobře.

Za nápadem stojí tvůrčí duo Daniela Gilsanz a Ryan Murphy, kteří se potkali na Škole designu na Rhode Islandu, kde oba studovali průmyslový design. Hru už dokonce v současnosti s úspěchem testují na školách a nyní zajišťují financování její masovější výroby na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde je o celý projekt velký zájem. I dětem ve školách se prý hra opravdu líbí.

Je to dost divné, nicméně záměrem projektu je bojovat s jistou tabuizací daného tématu ve společnosti. Třeba britský výzkum z roku 2014 totiž ukázal, že téměř polovina dívek ani nevěděla, co se s jejich tělem děje, když poprvé dostaly menstruaci. Dále se zjistilo, že většina lidí se o tomto tématu stydí mluvit, a dokonce ani dospělí často nemají představu, co se to vlastně přesně v ženském těle odehrává a proč ženy následně krvácejí.

O menstruaci lidé neradi mluví a ani dospělí o ní často mnoho neví

Cílem hry je tedy kromě trochy té menstruační zábavy pro všechny naučit děti i dospělé, aby se nestyděli o menstruaci a souvisejících věcech mluvit a také je v této oblasti edukovat, protože i mnoho dospělých v tom tak nějak… plave. Ostatně podtitulem hry je také dvojznačné „go with the flow“, tedy jdi s proudem…

Během hry se děti seznámí s ženským pohlavním ústrojím, tedy minimálně v omezeném rozsahu tak, aby technicky porozuměly fenoménu periody. A je to tak názorné, že si každý může zatočit vaječníkem a „dole“ (ano, jedním z cílů hry je i odnaučit populaci říkat těmto ženským partiím „tam dole“) vám vyjede… buďte v klidu, zas tak názorné to není, vyjede vám kulička nějaké barvy.

Děti prý menstruační hra opravdu baví

Hra se hraje na kulové hrací ploše, jejímuž středu dominuje plastové a poněkud zjednodušené a zkrácené ztvárnění ženských orgánů od jmenovaných vaječníků až po pochvu, na jejímž konci místo vulvy se vším všudy je cudně vyveden pouze otvor na kuličky. Celé je to takové kompaktně malé a rozkošné.

Cílem hry je po jednotlivých políčkách obkroužit celé herní pole a získat titul „menstruační profík“, kterým by se chtěl pyšnit více méně každý. Políčka odpovídají jednotlivým fázím cyklu. Máte políčka, kde se jen tak poflakujete, pak se ale vajíčko uvolňuje z vaječníků a jde se do plných na políčka, jako jsou ovulace, PMS a pak jistě tradá: menstruace!

Hrajte správnou kartu a porazíte PMS!

Když třeba stoupnete na políčko PMS, máte myšlený premenstruační syndrom a musíte tak hrát PMS kartu, abyste bojovali proti symptomům. Nebudete se ovšem léčit vybíjením se na manželovi ani nakupováním, ale třeba budete pít hodně vody, odpočívat, dáte si sprchu nebo si pokecáte s kamarádkou. Prostě nuda.

Pohyb po desce zajišťuje avizované točení vaječníky, které spouští dolů kuličky. Když vám vypadne bílá, jdete o pole vpřed, když červená, tak jste to dostali a jdete na další pole s nápisem menstruace. Když vám ovšem vypadne fialová kulička, tak jste doslova „protekli“, tedy selhala vám souhra spodního prádla a pomůcek pro záchyt menstruační krve (s láskou teď vzpomínáte na hry, kde vás jen sežral drak, co?) a musíte jít na políčko kanceláře zdravotní sestry a tam počkat jedno kolo. Tedy nevím, kdo chodí za zdravotní sestrou s flekem na zadku, ale to ponechme stranou.

Dovolená na „Kanárech“ bude letos jako nikdy! Využijte jedinečné příležitosti vychutnat si letní romantiku za zvýhodněné ceny7. 7. 2020

Také ve hře najdete množství dalších zajímavých karet, které do cyklu vstupují, za všechny bych jmenovala třeba kartu Supertampon…

A čím se bude hrát? Bohužel ve hře nejsou žádné naštvaně a zoufalé figurky podle ženských předobrazů, figurky jsou bílé a mají tvar tamponu, kalhotek nebo třeba menstruačního kalíšku. Jéj!

Takže se vám prostě brzy může stát, že vás v podvečer zatahá dítě za šos a řekne: „Mami, pojď si hrát na menstruaci!“ Zrovna když jsme si myslely, že alespoň v této části měsíce nám dá rodina pokoj… Ale berte to s klidem, nezapomeňte, že když máte neštěstí ve hře, budete mít štěstí v lásce.

 

Zdroj: Kickstarter