Můj první oblek na míru: Jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Některé věci nelze odkládat donekonečna. Jako například pořízení prvního obleku na míru. V mých šestadvaceti letech zkrátka nastal čas přiznat si, že nepadnoucí maturitní oblek mi už nestačí.

Autor: Henry Tooman / Zdroj: Hynek Toman, Berhardt / 15. 4. 2019

Díky své práci v LUI jsem začal pravidelně navštěvovat společenské akce a protože jsem na poli formální módy tak trochu neználek, sem tam došlo na situace, ve kterých jsem si ve svém oblečení připadal poněkud nemístně. Jenže pořídit si oblek v mém případě není jen tak: má postava je štíhlá – leckdo by řekl, že vychrtlá, a navíc jsem docela náročný a rozhodně se nespokojím s něčím, co mi padne jen tak trochu. I běžné oblečení se mi nakupuje docela obtížně, natož pak oblek!

16. 12. 2019Láska je odpověď: zapojte se do vydání erotického gay románu a podpořte český trh s LGBT literaturou

Začal jsem se ptát lidí kolem sebe, kteří mají s formální módou více zkušeností, a několik zdrojů se shodlo na tom, že nejlepší je pražský krejčovský salon Bernhardt, kde šijí obleky metodou Made-to-Measure, díky které je oblek relativně rychle hotový a nespornou výhodou je i fakt, že konečná cena je nižší než u metody bespoke. A tak jsem se rozhodl služby krejčovského salonu vyzkoušet na vlastní kůži.

Tento vychvalovaný salon je ve skutečnosti poměrně malý a docela nenápadný. Sídlí v obchodním domě Černá růže na pražské ulici Na Příkopě. Uvnitř mě přivítala manažerka salonu Marie Kadlecová.

Měření probíhalo tak, že jsem si oblékl zkušební oblek, který krejčí na různých místech propíchla špendlíky, aby přesně znala mou velikost. „Naše krejčí se skvěle orientuje v trendech,“ ujistila mě Marie během toho, když jsme nad katalogem dolaďovali detaily obleku.

Mé přání bylo jediné: ať je oblek co nejuniverzálnější. Ať si jej můžu vzít na odpolední akci a zároveň do divadla, aniž bych tím dostal Ladislava Špačka do rozpaků. Nebyl jsem si jistý, zda to nějak půjde, ale nakonec jsme s Marií vybrali látku, která přesně vyhovovala mým požadavkům: kostkovanou temně modrou, u níž na odpoledním světle vyniknou modré tóny a jemný vzor, zatímco v přítmí národního divadla bude působit černě. Oblek jsme s Marií nad katalogem doladili do posledního knoflíčku.

15. 1. 2020Úspěch začíná v posteli! Aneb jak může výběr správné postele a matrace doslova změnit život

Po třech týdnech mi přišla zpráva, že je můj oblek hotový. Ačkoliv je běžné, že se při finálním zkoušení ještě přijde na různé nedokonalosti, které je třeba doladit, já měl štěstí – oblek padnul jako ulitý a žádné dodatečné opravy už nebyly potřeba.

Akce, na které je potřeba se vyfiknout, byly vždycky mou noční můrou – ale teď, když jsem si pořídil Made-to-Measure oblek ze salonu Bernhardt, se na ně doslova těším. Nikdy jsem si totiž nemyslel, že bych se mohl v obleku cítit takhle dobře!