Tinder pro zvířata je tu: Začala fungovat první seznamka pro krávy. A ne, není to vtip

Aplikace jsou už dnes vážně skoro na všechno. Můžete s nimi predikovat své plodné dny, hubnout nebo oduševněle meditovat. A teď už se přes ně i krávy mohou seznamovat.

Pokud jste zajásali, že je zde aplikace, přes kterou konečně udáte svou rozvedenou tchýni, která má příliš mnoho volného času na intervence do vašeho života, budete bohužel zklamáni. Politicky korektní čtenáři si mohou ale na druhou stranu vydechnout, neurážíme titulkem ženy. Slovo kráva je zde použito ve svém primárním smyslu. Opravdu existuje aplikace pro seznamování dobytka.

Posedlost tělesnou kontrolou má různé příčiny, souvisí s nedosažitelným tělesným ideálem a týká se i trans lidí31. 7. 2020

Nejde o žádný epický úspěch nás zastánců práv zvířat, kdy by se podařilo osvobodit krávy a další zvířata z nepěkného velkochovného procesu a přiložit jim kopýtka rovnou na tep doby tím, že se budou podobně jako vyšší formy života seznamovat přes aplikace. Aplikace je určena chovatelům a místo líbánek bude stále výhledově následovat dojení a jatka.

Tudder jako Tinder pro krávy

Aplikace je ale skutečně inspirována seznamkou Tinder a nese i obdobné jméno, a to sice Tudder. Díky appce pak skrze britský portál SellMyLivestock zemědělci mohou najít vhodné partnery pro množení pro různá svá hospodářská zvířata.

Opravdu se to Tinderu podobá, takže zvířata mají na profilech fotky a informace o sobě. Nemůžete ovšem čekat informace o tom, že býk je citlivý blíženec se zájmem o sport a lepení letadélek, jenž hledá přátelství a možná i něco víc. Informace jsou ale podrobné, o zvířatech se seznámení chtivý chovatel dozví leccos, a to včetně výtěžnosti mléka, obsahu bílkovin a nebo potenciálu otelení, což je tak pěkná formulace, že by se měla podle mě používat i na Tinderu. Tam se totiž inteligentní uživatel musí po chvíli užívání nutně cítit tak, že se z toho asi brzy také otelí.

„Párovat hospodářská zvířata online je ještě jednodušší, než je tomu v případě lidí, protože za těmito nádhernými zvířaty je obrovské množství dat, která předpovídají, jaké bude jejich potomstvo,“ říká s nadšením generální ředitel společnosti Hectare Agritech, Doug Bairner. Uvedení produktu na trh firma provedla těsně před dnem svatého Valentýna s tím, že Tudder je vůbec první seznamovací aplikací pro hospodářská zvířata. A jistě je to i něco, na co skot už dlouho čekal.

Na Tudderu je to skutečně jako na Tinderu i co do jeho používání. Farmáři swajpují (tedy přejíždějí prstem ze strany na stranu) po fotkách kravek a ovcí. Doprava se swajpuje pro „ano“ a doleva pro „ne“ a agilní zemědělec tak jezdí prstem po momentkách dobytka, dokud nenajde pro svoje zvíře tu pravou shodu.  

Tudder

Tudder prý prospívá i dobytku samotnému

Farmář a uživatel Tudderu James Bridger si aplikaci velmi pochvaluje s tím, že díky tomu, že mají informace takto na dosah ruky k dispozici odkudkoliv, mohou zemědělci snáze obchodovat napříč celou zemí a díky tomu se i zmírňuje stres zvířat z jinak nutných přeprav mj. na tradiční trhy.

„Takto máte všechny potřebné informace i ohledně původu a dalších vlastností daného kusu dobytka, kdy na reálném trhu byste neměli čas si takhle detailně prohlédnout a nastudovat každé konkrétní zvíře,“ popisuje s radostí.

 „Není nic lepšího než vidět zvíře přímo v jeho domově, tedy v jeho přirozeném prostředí, a je to také mnohem lepší, než když ho naložíte na náklaďák… Pokud někdo zavolá nebo zazvoní a chce přijít a podívat se, nebo dokonce rovnou zvíře objedná podle obrázku, je to prostě ideální,“ popisuje moderní selanku párování dobytka přes internet Bridger.

Zázraky moderní techniky…

Pokud byste mysleli, že jde o nějaký okrajový bizarní jev, není tomu tak. Přes SellMyLivestock se již nyní nabízí zvířata (a dále také krmiva či třeba podestýlky) za zhruba 64 milionů dolarů.

„Ačkoli si zbytek světa možná myslí opak, zemědělství je technologicky rozvinuté a řízené,“ rozplývá se nad vyspělostí současného zemědělství Bridger, když vedle Tinderu pro krávy zmiňuje další úžasné výdobytky doby, jako jsou různé přesně zacílené postřiky, automatizované mlékárny a genové inženýrství. Třikrát hurá…