Český výrobce obleků Blažek představuje novou kolekci společně s fotografem Robertem Vanem

Výrobce luxusních módních obleků, česká společnost Blažek, představuje novou kolekci jaro/léto 2019. Inspirovala se zejména na Lanzarote, ostrově kontrastů, kam odjela fotit se světoznámým fotografem Robertem Vanem.

Letos poprvé spojil Robert Vano svoje umění se značkou Blažek a podle oboustranné spokojenosti to pravděpodobně nebylo naposled. „Ta svoboda, kterou jsem dostal, byla úžasná. Vybíral jsem vlastně jak konkrétní lokace, tak modely, které budeme v kampani fotit,“ říká Robert Vano. „Lanzarote mi sedlo perfektně. Mám rád tyhle zvláštně neutrální krajiny. Podobně vnímám například i Island, obě místa jsou pro mě tak trochu srdcová záležitost,“ doplňuje Vano. Blažek tímto zahájil už třetí Travel Journal kampaň, při níž hraje prim genius loci.

Projeďte Šumavu na elektrokole – čekají vás vlci, zaniklé vesnice i borůvkové latté5. 8. 2020

Nová kolekce značky Blažek rozvíjí nápaditost moderního pánského šatníku, který je založen na nadčasových kouscích nošených s trendy doplňky a detaily. Přímo tak navazuje na podzimní kolekci, která se soustředila na obleky a košile v tónech modré, šedivé a cihlové. Na jaro a léto značka Blažek uvádí tyto tři barvy v podobě, která vychází ze severoafrických reálií. Tmavší odstíny modré v mírně lesklém provedení odkazují na noční oblohu, popelavě šedá, petrolejově zelená a světlá varianta khaki pak evokují ostrovní venkov, k němuž se vztahují i jemné odstíny hnědé, inspirované fasádami tamních historických staveb. Ty vyznívají na prodloužených tunikách s výrazným pruhem.

Designérský tým v čele s Janou Kuťkovou staví tyto inspirační zdroje do kontrastu se sportovními prvky, jež v současnosti ovlivňují pánskou módu. Sportovnímu duchu kolekce odpovídají i střihy, které vytvářejí štíhlou siluetu. Mužům s atletickou postavou jsou určeny obleky střihu Sport, které jim přináší větší pohodlí, a to nejen v oblasti hrudníku a ramen, ale zejména kolem stehen a hýždí.

Kolekce Blažek jaro/léto 2019 obsahuje řadu Essential na každodenní nošení do města i do kanceláře, Formal a Ceremony na večerní i denní společenské příležitosti a stylovou Informal pro muže, kteří by chtěli udávat trendy.

Řada Essential na jaro a léto 2019 je navržena pro muže, který chce vypadat elegantně i při adrenalinových situacích. Středobodem řady jsou proto obleky z nemačkavých materiálů, kterým vévodí vlna s velice luxusním mohérem.

Řada Formal tentokrát nachází společnou řeč s řadou Essential, z níž si formální kousky převzaly funkčnost a praktičnost. Kupříkladu vybraná saka ve slim provedení jsou navržena tak, aby se nemačkala a vydržela i vyšší zátěž. Této filozofii odpovídá i vzhled jednotlivých kousků, který se vzdaluje formálně uhlazenému vzezření. Košile z egyptské bavlny s opticky výraznou vazbou, jež se objevuje i na oblecích, evokuje přírodu, rustikální prostředí a techniky ručního tkaní. Do kontrastu s těmito texturami jsou postaveny výrazné dezény a barvy košil.

Součástí řady Formal je také řada Ceremony určená pro nejslavnostnější večerní události v té největší kvalitě a ušitá z látek z ateliérů Thomas Mason, Vitale Barberis Canonico, Cerruti a Loro Piana.

Ukaž sexy stehna, chlape! Pánské šortky jsou hitem, který je ale mnohem víc než jen módním trendem12. 6. 2020

I v řadě Informal hrají prim saka, na jejichž dokonalém provedení značka Blažek postavila svůj úspěch, zde se však objevují v polopodšité, až ležérní jerseyové variantě. Pocit pohodlí celého outfitu pak doplňují nové kalhoty siluety Relax. V letní řadě samozřejmě nemohou chybět ani šortky s uvolněnou siluetou z extra lehkých materiálů, které se hodí na pláž i neformální večírek. Tým návrhářek si letos vyhrál s košilemi, na nichž se objevují výrazné květinové a přírodní vzory. Módním kouskem sezóny jsou košile prodloužené do tunik s výrazným pruhem, inspirované blízkovýchodními oděvy.

Zdroj: Blažek Advertoriál