Český výrobce obleků Blažek představuje novou kolekci společně s fotografem Robertem Vanem

Výrobce luxusních módních obleků, česká společnost Blažek, představuje novou kolekci jaro/léto 2019. Inspirovala se zejména na Lanzarote, ostrově kontrastů, kam odjela fotit se světoznámým fotografem Robertem Vanem.

Autor: Petr Opršal / Zdroj: Blažek / Advertoriál / 3. 4. 2019

Letos poprvé spojil Robert Vano svoje umění se značkou Blažek a podle oboustranné spokojenosti to pravděpodobně nebylo naposled. „Ta svoboda, kterou jsem dostal, byla úžasná. Vybíral jsem vlastně jak konkrétní lokace, tak modely, které budeme v kampani fotit,“ říká Robert Vano. „Lanzarote mi sedlo perfektně. Mám rád tyhle zvláštně neutrální krajiny. Podobně vnímám například i Island, obě místa jsou pro mě tak trochu srdcová záležitost,“ doplňuje Vano. Blažek tímto zahájil už třetí Travel Journal kampaň, při níž hraje prim genius loci.

4. 1. 20206 tipů pro kvalitní orální sex. Začněte u sebe a nebojte se překračovat limity

Nová kolekce značky Blažek rozvíjí nápaditost moderního pánského šatníku, který je založen na nadčasových kouscích nošených s trendy doplňky a detaily. Přímo tak navazuje na podzimní kolekci, která se soustředila na obleky a košile v tónech modré, šedivé a cihlové. Na jaro a léto značka Blažek uvádí tyto tři barvy v podobě, která vychází ze severoafrických reálií. Tmavší odstíny modré v mírně lesklém provedení odkazují na noční oblohu, popelavě šedá, petrolejově zelená a světlá varianta khaki pak evokují ostrovní venkov, k němuž se vztahují i jemné odstíny hnědé, inspirované fasádami tamních historických staveb. Ty vyznívají na prodloužených tunikách s výrazným pruhem.

Designérský tým v čele s Janou Kuťkovou staví tyto inspirační zdroje do kontrastu se sportovními prvky, jež v současnosti ovlivňují pánskou módu. Sportovnímu duchu kolekce odpovídají i střihy, které vytvářejí štíhlou siluetu. Mužům s atletickou postavou jsou určeny obleky střihu Sport, které jim přináší větší pohodlí, a to nejen v oblasti hrudníku a ramen, ale zejména kolem stehen a hýždí.

Kolekce Blažek jaro/léto 2019 obsahuje řadu Essential na každodenní nošení do města i do kanceláře, Formal a Ceremony na večerní i denní společenské příležitosti a stylovou Informal pro muže, kteří by chtěli udávat trendy.

Řada Essential na jaro a léto 2019 je navržena pro muže, který chce vypadat elegantně i při adrenalinových situacích. Středobodem řady jsou proto obleky z nemačkavých materiálů, kterým vévodí vlna s velice luxusním mohérem.

Řada Formal tentokrát nachází společnou řeč s řadou Essential, z níž si formální kousky převzaly funkčnost a praktičnost. Kupříkladu vybraná saka ve slim provedení jsou navržena tak, aby se nemačkala a vydržela i vyšší zátěž. Této filozofii odpovídá i vzhled jednotlivých kousků, který se vzdaluje formálně uhlazenému vzezření. Košile z egyptské bavlny s opticky výraznou vazbou, jež se objevuje i na oblecích, evokuje přírodu, rustikální prostředí a techniky ručního tkaní. Do kontrastu s těmito texturami jsou postaveny výrazné dezény a barvy košil.

Součástí řady Formal je také řada Ceremony určená pro nejslavnostnější večerní události v té největší kvalitě a ušitá z látek z ateliérů Thomas Mason, Vitale Barberis Canonico, Cerruti a Loro Piana.

3. 1. 2020Egypt, Laos nebo Etiopie. Proč se tyto země vyplatí navštívit v roce 2020?

I v řadě Informal hrají prim saka, na jejichž dokonalém provedení značka Blažek postavila svůj úspěch, zde se však objevují v polopodšité, až ležérní jerseyové variantě. Pocit pohodlí celého outfitu pak doplňují nové kalhoty siluety Relax. V letní řadě samozřejmě nemohou chybět ani šortky s uvolněnou siluetou z extra lehkých materiálů, které se hodí na pláž i neformální večírek. Tým návrhářek si letos vyhrál s košilemi, na nichž se objevují výrazné květinové a přírodní vzory. Módním kouskem sezóny jsou košile prodloužené do tunik s výrazným pruhem, inspirované blízkovýchodními oděvy.