Pánové, chodíte na manikúru či pedikúru? Měli byste, vaše tělo to ocení…

Doby, kdy běžný muž znal z kategorie péče o sebe maximálně mýdlo, kartáček a hřeben, jsou už dávno pryč. Stále více mužů si dopřává nejrůznější wellness pobyty a leckteří už objevili i kouzlo pedikúry a manikúry. Tím, že si zajdete za pedikérem, ale neděláte dobře jen svému egu, prospějete tím i svému tělu. Jaké jsou důvody, proč si alespoň jednou za čas zajít na pedikúru či manikúru?

Autor: Petr Opršal / Zdroj: AskMen / 22. 2. 2019

Budete mít zdravější klouby i pokožku

Když si potřásáte rukou s obchodním partnerem nebo hladíte svého milého/milou, rozhodně nechcete mít hnáty jako struhadlo. Takže proč si místo toho nenechat kůži zjemnit v péči odborníků? A takové masáže rukou, ty prospívají i zdraví kloubů, nejen pokožky. Vždyť i špičkoví atleti často chodí na manikúru alespoň jednou měsíčně. Možná ne kvůli krásným nehtům, ale kvůli tomu, aby dali odpočinout svým těžkým a namáhaným končetinám.

Odpočinete si

Pedikúra a manikúra nejsou skvělé jen pro vaše zdraví, ale i pro psychiku. Jak již bylo zmíněno, během procedury necháte končetiny odpočinout si, uvolníte svaly a čas strávený u odborníka můžete využít i k tomu, abyste si vyčistili hlavu. Průzkum organizace Touch Research Institute ukazuje, že masáže končetin také pomáhají zmírňovat úzkosti a deprese.

29. 3. 2019Tinder pro zvířata je tu: Začala fungovat první seznamka pro krávy. A ne, není to vtip

Zbavíte se zlozvyků

Leckdo si stále okusuje nehty nebo kůžičku podél nich. Když se ale o nehty začne starat odborník, najednou přestanete mít důvod. Potvrzují to i zkušenosti leckterých manikérů a manikérek. „Chodili ke mně muži, kteří byli zvyklí kousat si nehty. Pravidelná manikúra je nejlepší způsob, jak se to odnaučit,“ tvrdí Rita Remark, manikérka mnohých celebrit.

Manikúra i pedikúra jsou skvělé pro prevenci nepříjemných onemocnění

Ať už trpíte na zarůstání nehtů, různé plísně či boláky, pedikéři a manikéři bývají nejlepšími odborníky, jak problém zastavit už v zárodku. Tady se nejedná jen o estetický problém, neléčená infekce může v krajním případě končit až amputací. Pedikéři také rádi poradí, co dělat s nejrůznějšími nepříjemnosti, ať už je to nepříjemný zápach nohou nebo třeba ekzémy. Navíc - jak už jsme říkali - nohy, o které pečujete, jsou zdravé nohy.