Pánové, chodíte na manikúru či pedikúru? Měli byste, vaše tělo to ocení…

Doby, kdy běžný muž znal z kategorie péče o sebe maximálně mýdlo, kartáček a hřeben, jsou už dávno pryč. Stále více mužů si dopřává nejrůznější wellness pobyty a leckteří už objevili i kouzlo pedikúry a manikúry. Tím, že si zajdete za pedikérem, ale neděláte dobře jen svému egu, prospějete tím i svému tělu. Jaké jsou důvody, proč si alespoň jednou za čas zajít na pedikúru či manikúru?

Autor: Petr Opršal / Zdroj: AskMen / 22. 2. 2019

Budete mít zdravější klouby i pokožku

Když si potřásáte rukou s obchodním partnerem nebo hladíte svého milého/milou, rozhodně nechcete mít hnáty jako struhadlo. Takže proč si místo toho nenechat kůži zjemnit v péči odborníků? A takové masáže rukou, ty prospívají i zdraví kloubů, nejen pokožky. Vždyť i špičkoví atleti často chodí na manikúru alespoň jednou měsíčně. Možná ne kvůli krásným nehtům, ale kvůli tomu, aby dali odpočinout svým těžkým a namáhaným končetinám.

Odpočinete si

Pedikúra a manikúra nejsou skvělé jen pro vaše zdraví, ale i pro psychiku. Jak již bylo zmíněno, během procedury necháte končetiny odpočinout si, uvolníte svaly a čas strávený u odborníka můžete využít i k tomu, abyste si vyčistili hlavu. Průzkum organizace Touch Research Institute ukazuje, že masáže končetin také pomáhají zmírňovat úzkosti a deprese.

22. 2. 2019Čínským LGBT občanům se žije hůř než za císaře, možná se však blýská na lepší časy

Zbavíte se zlozvyků

Leckdo si stále okusuje nehty nebo kůžičku podél nich. Když se ale o nehty začne starat odborník, najednou přestanete mít důvod. Potvrzují to i zkušenosti leckterých manikérů a manikérek. „Chodili ke mně muži, kteří byli zvyklí kousat si nehty. Pravidelná manikúra je nejlepší způsob, jak se to odnaučit,“ tvrdí Rita Remark, manikérka mnohých celebrit.

Manikúra i pedikúra jsou skvělé pro prevenci nepříjemných onemocnění

Ať už trpíte na zarůstání nehtů, různé plísně či boláky, pedikéři a manikéři bývají nejlepšími odborníky, jak problém zastavit už v zárodku. Tady se nejedná jen o estetický problém, neléčená infekce může v krajním případě končit až amputací. Pedikéři také rádi poradí, co dělat s nejrůznějšími nepříjemnosti, ať už je to nepříjemný zápach nohou nebo třeba ekzémy. Navíc - jak už jsme říkali - nohy, o které pečujete, jsou zdravé nohy.