Udělejte tento rok něco pro své tělo – zbavte se klasických cigaret. Vzdát se nikotinu přitom není třeba

Jaké bylo vaše novoroční předsevzetí? Pokud se řadíte mezi ty, kteří by chtěli učinit první krok k trošku zdravějšímu životu a také se vzdát klasického kouření, tato cesta nemusí být tak „bolestná“, jak by se na první pohled mohlo zdát…

S počátkem nového roku se obvykle pojí také mnohá předsevzetí. Zatímco někteří se zavazují k tomu, že shodí nadbytečná kila, začnou cvičit nebo se naučí nový cizí jazyk, jiní si rovnou kladou docela smělé cíle – např. že přestanou kouřit. A to je zejména nyní, v době koronavirové pandemie, nepochybně správný závazek. Ovšem pro ty, kteří se kouření zcela vzdát nedokážou, je tu i „varianta b“ v podobě produktů společnosti British American Tobbaco. Ta se totiž specializuje na produkci rozličných méně rizikových tabákových produktů, jejichž užití se od klasického kouření zásadně liší.

BMW 330e aneb Legendární trojka od BMW v elektrickém hábu. Spotřeba vás překvapí15. 12. 2020

Kouření na ústupu?

To, že kuřáků klasických cigaret po celém světě ubývá, je nepopiratelný fakt. Snižující se zájem o kouření cigaret byl v posledních sedmi letech zaznamenán i v Česku, jen v roce 2019 se pak podle údajů Státního zdravotního ústavu třetina kuřáků snažila svého zlozvyku definitivně zbavit. Hlavním důvodem pak bylo uvědomění si zdravotních rizik, která se s kouřením pojí. A to v roce 2019 ještě o novém typu koronaviru, jehož průběh je dle souhrnných statistik v případě kuřáků významně závažnější, nikdo nevěděl…

Zatímco donedávna obligátní apely na kuřáky, že „kouření škodí zdraví“, příliš nefungovaly, právě koronavirová pandemie mnohé změnila. Jelikož virus postihuje plíce, ti, kteří je mají již poškozené kouřením, jsou vystaveni vyššímu riziku závažnějšího průběhu onemocnění.

Není tedy divu, že v loňském roce lidé odkládali klasické cigarety více než kdy dříve. A ti, kteří se nikotinu nedokázali přímo vzdát, mohli zvolit jednu z trošku šetrnějších možností, jak si jej dopřát a třeba ani přímo nezatěžovat plíce. 

Různých alternativ je na dnešním trhu dostatek – od elektronických cigaret přes zařízení na zahřívání tabáku až po tzv. nikotinové sáčky. Nabídka v daném segmentu se přitom stále zdokonaluje a např. právě zařízení na zahřívání tabáku značky glo se již před Vánoci představila ve zbrusu nové podobě, glo HYPER.

Co od glo HYPER čekat? Praktickou velikost, designové provedení a samozřejmě náležitý uživatelský zážitek – v nabídce jsou totiž samozřejmě různé varianty náplní neo, a to včetně té nikotinové. Kromě toho tzv. indukční ohřev tabákové náplně zaručuje zahřátí rychlejší a také rovnoměrnější, díky čemuž je chuť během celé doby užívání konzistentní. Samotný přístroj je navíc vkusným doplňkem, k němuž není nutné chovat se „jako v rukavičkách“, jelikož je zhotoven z kvalitního odolného materiálu. Obavy však není třeba mít ani o výdrž baterie, jedno nabití totiž zaručí až 20 užití.

Pokud jste se ale rozhodli, že byste se raději zbavili celého „kuřáckého návyku“, můžete vyzkoušet i nikotinové sáčky VELO. Ty jsou totiž skvělou variantou pro všechny, kteří mají problém s tím vzdát se nikotinu, ale rádi by dali vale všem tabákovým výrobků. Nikotinové sáčky totiž tabák neobsahují a jejich užití je naprosto nekomplikované – neprodukují kouř ani zápach, jelikož se vkládají pod ret. Jen díky kontaktu se sliznicí dojde k uvolnění nikotinu, takže se člověk nemusí bát užívat VELO třeba i v MHD. I v tomto případě je na trhu dostupných několik různých variant příchutí, takže na své si přijde v podstatě každý.

Horké letní dny u vody si zajistěte už dnes – na vlastní zahradě. Bazény s vhodnou technologií umožní koupání téměř po celý rok22. 1. 2021

Ačkoliv tedy kouření nelze považovat zrovna za ctnost a v dnešní době ani módní trend, pravdou je, že i kouřit/užívat nikotin lze tak, aby člověk související rizika jak svá, tak i těch, kdo jsou v okolí, alespoň trošku (ve srovnání s užitím klasických tabákových výrobků) snížil. 

Ať už se tedy namísto klasických cigaret rozhodnete pro zařízení na zahřívání tabáku nebo třeba i nikotinové sáčky, svému tělu tím prokážete službu, která se zejména v aktuální situaci rozhodně počítá.