Diesel podzim/zima 2020: ultramoderní vzpomínka na uplynulé sezóny, nostalgii pověste na hřebík

Tohle je dobrá zpráva pro všechny příznivce italské značky Diesel, která je lídrem stylové urban módy a synonymem kreativity, globální inspirace a především rebelie. Módní skupina Vermont se právě stala zástupcem Dieselu na českém trhu a rozšířila tak svoji nabídku o osmou prémiovou značku. Svoje oblíbené džíny, ale i další módu včetně spodního prádla, bot či tašek Diesel nyní pohodlně pořídíte na e-shopu Vermont.cz.

Rachot, chaos a kontrasty v aktuální kolekci

Představte si atmosféru techno klubů, adrenalin závodních okruhů, elektro sportovní vibrace, existenci chaosu a dobrodružství – žádný diktát, jen mnoho důvodů pro perfektní styl. Vraťme se spolu také do provokativních 90. let a éry Jeana Paula Gaultiera a ikonických modelů Björk. Kreativci Dieselu kladou důraz na vytváření nápaditě odlišných vzhledů – ať už pomocí výrazných doplňků, nebo naopak důrazem na minimalismus, a to tlumením výrazných barev černou nebo neutrálními odstíny.

Denim, flagship značky Diesel, se dočkal tuto sezónu velkého zdokonalení. Objevují se různé povrchy, detaiůy zipů nebo polstrování kolen. Pozornost si zaslouží i nový model D-Multi Works, který přináší revoluci – délku džínů si pomocí zipů můžete sami upravit. 

Podzim a zima v Dieselu

V podzimní kolekci návrháři oživili archivní siluety, ale dodali jim ultra moderní tvary. Tato část kolekce začíná návratem ke kořenům, ale není v ní ani náznak nostalgie. Sportovní kousky zvýrazňují akcenty oranžové a tyrkysové a viditelná je i inspirace pracovními oděvy. Objevuje se nové kruhové logo a důraz dostávají vzorované textury a přírodní látky, a to vše v kontrastu s výraznými syntetickými barvami.

Zimní inspirace se nese v duchu nočního života, klubů a rocku. Vypasované siluety, skinny denim, oversized topy a základní barvy černá, bílá a šedozelená jako pocta army stylu jsou hlavním znakem této kolekce.

Diesel dávno nejsou jenom džíny

Italská značka Diesel má dlouholetou tradici v džínovém průmyslu. Diesel dnes ale nejsou jen džíny. Nabízí ucelené kolekce, doplňky, vůně i spodní prádlo. Tuto značku milují nejen mladí. Oceňují ji všichni, kdo rádi vybočí z davu, boří mýty a konvence a vyznávají nenucený, uvolněný styl v každé situaci.

V souladu se svým rebelským duchem otevřel Diesel v roce 1991 svou první prodejnu v New Yorku na Lexington Avenue přímo proti velkému obchodu Levis. Džíny Diesel vypadaly oproti "Leviskám" obnošené a ošuntělé, protože byly seprané a samá díra – ale právě díky tomu se staly obrovským hitem. O čtyři roky později začal Diesel jako první značka prezentovat své kolekce online na své webové stránce Diesel.com.

Vermont zastřešuje světové značky

Módní skupina Vermont se nyní rozrostla o legendární italskou značku a bude ji distribuovat pro český trh. Tím svou nabídku rozšířila o již osmou prémiovou značku. Vedle Dieselu zde zákazníci naleznou Gant, ikonického KARLA LAGERFELDA, sportovně funkční Peak Performance, boho styl Odd Molly, urban volnočasový Camel Active, značku amerických prezidentů Brooks Brothers, která letos oslavila 202. výročí, nebo argentinskou La Martinu. Zákazník si u Vermontu vybere opravdu vše – na pracovní schůzky, pro volný čas nebo na sport. Prohlédněte si aktuální nabídku na www.vermont.cz.

Zdroj: Redakce