Moderní technologie vládnou kuchyním. Po „hrnečku, vař“ přichází „troubo, otevři se“

Zatímco pohádkový hrneček vařil, seč mu síly stačily, pouze ve světě fantazie, trouba, která reaguje na hlasový pokyn, je naprosto reálná. Jednoduše řečeno – pokrok nelze zastavit...

S největší pravděpodobností se vám to již také někdy stalo – v troubě se peklo např. maso k obědu a vy jste mezitím měli ruce ponořené do těsta na koláč. Provést v takovém momentě kontrolu propečenosti nebo pečínku podlít je pak jednoduše nemožné, tedy, minimálně pokud trouba nemá být také obalena těstem. Situace ale nemusí být ani takto „dramatická“, bohatě postačí, pokud zrovna držíte v rukou plech s připraveným jídlem, které do trouby potřebujete umístit. A právě tehdy stačí užít kouzelné zaříkadlo „troubo, otevři se“…a pokud vlastníte novou troubu s párou Siemens HS858KXB6 z exkluzivní řady vestavných spotřebičů studioLine, váš pokyn bude okamžitě vyslyšen. Tedy, prozatím jen tehdy, pokud vládnete angličtinou, protože čeština není v tomto případě integrována. Na druhou stranu, co není, může být...

Jáchym Švejnoha (28): Přijde mi, že největší “zbraní“ mnoha gayů je to, že jsou gayové7. 12. 2020

Trouba, která (téměř) všechno zvládne sama

Ovládat domácí spotřebiče prostřednictvím (zatím anglických) hlasových povelů se může zdát jako scénář vystřižený ze sci-fi, ovšem právě domácí spotřebiče značky Siemens jsou těmi, které stále bourají zažité pořádky a posunují celý segment vpřed. Zmiňovaná trouba, která na hlasový povel dokáže reagovat, disponuje speciálním závěsem softMove, díky němuž je otevření i dovření dvířek plynulé za všech okolností. Tedy jak v případě, že probíhá na základě vysloveného pokynu, tak i tehdy, pokud se jej ujmete sami a vlastnoručně. Motor je totiž od závěsu odpojený, takže oba způsoby otevírání dvířek lze variabilně kombinovat přesně dle potřeby. Nutné je také dodat, že navzdory skutečně moderním funkcím lze dvířka samozřejmě bez obtíží otevřít i v případě, dojde-li k výpadku v dodávkách elektrické energie.

Jakkoliv je inovativní možnost otevření dvířek trouby skvělá, kuchaře/ky samozřejmě budou zajímat i funkce související přímo s pečením a dalšími formami přípravy pokrmů. Za zmínku tedy jistě stojí např. funkce fastPreheat pro rychlé předehřátí trouby nebo coolStart, která je určena pro přípravu hluboce zmrazených potravin (bez nutnosti předehřívání). Kromě toho lze troubu užít také pro nyní velmi populární úpravu pokrmů v páře a také tzv. Sous-vide, což je metoda, díky níž jsou v potravinách zachovány všechny důležité živiny a chuťový zážitek je o to větší. Kromě toho ale sama trouba dokonce usnadňuje i čištění, a to díky povrchu ecoClean. Že se značka Siemens s tímto kuchyňským skvostem skutečně „trefila do černého“, dokládá i fakt, že trouba získala německé ocenění German Innovation Award v kategorii za mimořádný spotřebitelský přínos.

Butik Swatch se vrací do Česka. Nabídne eko-friendly hodinky a také kousky à la James Bond14. 12. 2020

Jak mít všechny spotřebiče „na povel“

Ačkoliv zmiňovaná trouba nabízí nepochybně neobvyklé spektrum funkcí, ani ostatní kuchyňské produkty Siemens nijak nezaostávají. K jejich ovládání lze totiž používat mobilní aplikaci Home Connect z dílny společnosti BSH, která domácí spotřebiče Siemens na našem trhu nabízí. Aplikace Home Connect, kterou lze využívat jak v mobilních zařízeních, tabletech, tak i Apple Watch, je pak vlastně dalším krokem směrem k chytré domácnosti. Prostřednictvím appky je totiž možné nejen ovládat např. kávovary, myčky, ledničky, trouby (ale i další spotřebiče jako pračky, sušičky), ale i čerpat z ní informace týkající se jejich dalšího užití – tj. např. tipy na přípravu určitých pokrmů, recepty doslova na míru tomu kterému modelu trouby apod. Aplikace přitom konkrétně v případě trub dokonce dokáže vyslat i specifické pokyny pro aktuálně chystaný pokrm, takže jídlo doslova stačí jen vložit do trouby…s pokynem „troubo, peč“…Není to pohádka?

Na českém a slovenském trhu bude nová trouba HS858KXB6 s možností otevírání dvířek hlasem k dispozici od druhé poloviny února 2021.