Zapomeňte na keto – místo hubnutí začíná být nejdůležitější naše zdraví a radost ze života

Rok 2021 začínáme nejen s kily navíc, které jsme si vyjedli o vánočních svátcích, ale také s těmi, které jsme nabrali během roku při lockdownu. Navíc mnozí z nás odvykli kantýnám a restauracím, protože jsme znovu objevili kouzlo domácí kuchyně. Proto letos čeká naše stravování spousta změn. Přichází konec přísných diet a z jídelníčku mizí maso. Obracíme se ke stravě, která je zdravá a společensky zodpovědná. Diety se budeme snažit držet pořád, ale budou vypadat jinak.

Diety s jo-jo efektem přestávají táhnout

Koronavirus nám pěkně zatočil se stravovacími návyky. Začaly nás zajímat potraviny, které podporují imunitu, a zjistili jsme, jak blahodárné jsou pro naši tělesnou váhu venkovní aktivity. Drahé diety, sofistikované programy na hubnutí a všemožné potravinové doplňky proto pomalu opouštíme a hledáme vyváženější cesty, jak se udržet fit.

Server Heathline.com proto předvídá, že se smráká nad populárními dietami jako keto, paleo, Whole30 nebo vlákninovou F-Faktor. Každá z nich si již vysloužila kritiku proto, že zavádí přísné restrikce a výsledek nevydrží dlouho. Navíc i díky velkému počtu účtů na sociálních sítích zaměřených na zdraví a výživu se lidé začínají odklánět od toho, aby konzumovali různé suplementy a sáčky s rozpustnými smoothies, a začínají dávat přednost přírodním potravinám.

Vracíme se k přírodnímu jídlu

Jak tedy budeme jíst v roce 2021? Výživoví odborníci očekávají, že diety nahradí zdravé vyvážené jídelníčky, které v rozumné míře obsahují všechny druhy potravin. Na první místo v hodnotách se místo nízkého čísla na váze dostává zdraví a psychická pohoda. Podle Healhline.com tedy spotřebitelé začínají vyhledávat dodavatele diet, jejichž produkce je udržitelná, cenově dostupná a jídelníček nic striktně nezakazuje. Stejně tak je pro lidi důležitý postoj výrobce – nezdravé postupy jako sliby rychlého úbytku na váze, propagace hladovění nebo zamítání určitých druhů potravin už spotřebitelé nejsou ochotni snášet.  

Čím vlhčí, tím lepší. Výběr správného lubrikantu ale není tak snadný, jak se na první pohled může zdát15. 2. 2021

Flexitariánská dieta

Flexitariánství je přesně známkou toho, že doba extrémů je pryč a lidé se obracejí na zlatou střední cestu. Základem tohoto způsobu stravování je rostlinná strava, ale občas si můžete dopřát i nějaký ten živočišný produkt. Užijete si tedy výhody vegetariánství, a přitom se nemusíte úplně vzdát flákoty. Když přijde chuť na steak, nemusíte se jí bránit. Flexitariánství nemá přesná pravidla pro přísun kalorií ani tuků, cukrů, sacharidů. Vlastně je to spíš životní styl než dieta.

Přesto flexitariánské stravování podporuje zdraví srdce, je prevencí proti rakovině nebo i zlepšuje cukrovku. A především díky odstranění vysoce kalorických průmyslově zpracovaných potravin, které nahradíte nízkokalorickou rostlinnou stravou, také zhubnete. Navíc budete mít dobrý pocit, že se stravujete způsobem, který je ohleduplnější k životnímu prostředí. Jak jsme si už řekli, tento aspekt nabírá na důležitosti.

Zdroj: giphy.com

Jedete na keto? Letos budete veto

Ketodieta se v posledních letech stala nejpopulárnější dietou, alespoň o tom svědčí počty vyhledávání na internetu. Keto ale patří spíš k dietám staršího typu s přísnými pravidly. Stojí na principu omezení přísunu sacharidů a tuků ve prospěch bílkovin, takže tělo začne jako zdroj energie spalovat tuky. Tělo se dostává do stavu tzv. ketózy.

V letošním roce ovšem budou všichni držet veto dietu. Je to vlastně kombinace keto a vegetariánství. Veto dieta nahrazuje živočišné tuky rostlinnými a zahrnuje jen vejce a mléčné produkty, žádné maso. Užijete si tedy především ořechy, tofu, tempeh a rostlinná mléka. Trend přichází z Británie a slibuje výhody ketózy včetně povzbuzení kognitivních funkcí, potlačení zánětů a zdravotních obtíží jako epilepsie nebo artritidy, a navíc nižší uhlíkovou stopu.

BMW 218d Gran Coupé aneb Stylový bavorák za dostupné peníze18. 1. 2021

Meal kity klepou na dveře našich domácností

Díky dlouhým dnům tráveným doma jsme zjistili, že vaření a konzumace domácí stravy je velmi příjemná. Jenže jak se vrátíme do víru pracovních povinností, přestane být na nákupy surovin, čištění, vážení, krájení a tepelnou úpravu čas. Jenže polotovary ze supermarketu nebo fast food už nejsou díky změně priorit spotřebitelů to pravé. Máme proto před sebou velký rozkvět tzv. meal kitů, neboli balíčků surovin dodaných až domů i s konkrétním receptem, podle kterého si pak jídlo uvaříme sami. Ušetří to čas, ale přitom si pořád dopřejeme čerstvou domácí stravu.

Zejména v USA a Británii obliba meal kitů za poslední rok obrovsky narostla a firma pro marketingový výzkum Grand View Research dokonce odhaduje, že do roku 2027 jen v USA vyroste do odvětví o objemu 20 miliard dolarů. V Česku již tyto služby také fungují – v Praze si takto můžete objednat suroviny od společnosti Easy jídlo, Na talíři nebo Memenu. Mediálně známý šéfkuchař Filip Sajler se svojí službou Eatperfect.cz nabízí možnost doručení hotového jídla, které si jen ohřejete, nebo právě balíčku surovin, který si dovaříte. Meal kity se sice zatím v Česku nedostaly do velkého zájmu veřejnosti, ale to by se teď mohlo změnit.

Zdroj: Bohdana Rambousková