Na trhu jsou již 150 let! Ikonické džíny nyní přicházejí v moderním zpracování, které ale ctí svůj předobraz
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Levi´s/se svolením

Na trhu jsou již 150 let! Ikonické džíny nyní přicházejí v moderním zpracování, které ale ctí svůj předobraz

Jen o málokterém kousku oblečení by se dalo říci, že proniklo prakticky do všech šatníků po celém světě. Ale džíny to dokázaly. Z oděvu ryze pracovního se změnily v nedílnou součást outfitů vhodných prakticky na jakoukoli příležitost (ačkoliv tedy např. na ples bychom zrovna džíny příliš nedoporučovali…). Pokud by ale měla být řeč přímo o džínách, které se staly naprostou stálicí na trhu, byly by to nepochybně Levi´s 501®. A právě tyhle džíny letos slaví – neuvěřitelné – stopadesáté narozeniny. Ne náhodou tedy značka Levi´s na trh uvádí jejich „nový design“, jenž však samozřejmě stále vychází z původního návrhu…
Redakce Redakce Autor
3. 2. 2023

„Od doby svého vzniku v roce 1873 si džíny Levi´s 501® začaly žít svým vlastním životem a staly se milovanou globální kulturní a stylovou ikonou,“ uvedla tak produktová ředitelka společnosti Levi Strauss & Co., Karyn Hillman. Jen málokterý kousek oděvu přitom dokázal tak skvěle obstát ve zkoušce času, jako to zvládly právě Levi´s 501®. Ty se totiž díky dlouhým 150 letům na trhu staly zároveň nedílnou součástí módní historie.

Jak šel čas s „pětsetjedničkami“

Vlastně by se dalo říci, že to, co začalo docela nenápadně – patentem na měděné nýty na pracovních kalhotách – nakonec vedlo ke vzniku nejvýznamnějšího kusu oblečení, jaký byl v posledních 150 letech vytvořen. Pětsetjedničkám se dostalo řady variant, a tak si dle vlastního vkusu mohl vybrat skutečně každý/á. A jak že se tyhle džíny měnily v čase?

●           501® Original: Originální model s rovnou nohavicí a rovnoměrným střihem, který je dostupný ve všech pánských i dámských velikostech.

●           Women’s 501® Crop: Originální model s ikonickým rovným střihem a zkrácenou délkou.

●           Women’s 501® Skinny: Nesmrtelné 501® džíny v zúžené a přiléhavé reinterpretaci.

●           Women’s 501® '90s: Inspirované 90. lety, tento vintage model má snížený pas a volnější střih nohavic.

●           Men’s 501® '93: Vintage model, který se vrací ke skatové kultuře 90. let.

●           Men’s 501® Taper: S vintage nádechem a modernějším střihem jsou 501®T štíhlejším twistem původního originálu.
 

Není tedy divu, že 150leté výročí proměn Levis´s 501® plánuje značka také náležitě oslavit. „Opíráme se o naši historii, ale zároveň bereme v potaz inovace a moderní design tak, abychom všem spotřebitelům po celém světě přinesli jedinečnou a vzrušující řadu produktů Levi´s,“ doplnila Hillman. Co vše si tedy značka Levi´s pro celý rok 2023 připravila?

Jelikož Levi´s platí za lídra v oblasti produkce džínového zboží, vlastně tak může určovat i směr, kterým se celé odvětví bude ubírat. Při příležitosti 150letého výročí tedy v rodině 501® přibydou kromě různých inovací také celé limitované edice produktů, jako např. modernizovaný XX Waist Overal z roku 1873 (tj. první modré džíny Levi´s). Hlavní novinkou však budou pánské 501® ´54 a dámské 501® ´81. V případě pánského modelu byly inspirací archivní záznamy zachycující pravou podstatu ikonických Levi´s 501®, tyto džíny tedy oslavují tradiční denimové řemeslo a pyšní se také „drsnější“ úpravou materiálu. Dámská verze je pak opatřena zvýšeným pasem a nohavice jsou velmi zúžené.

<Path> Levi’s se stal jednou z prvních značek, které hájily práva LGBT+ občanů i zaměstnanců. V nové kampani značky nechybí queer hvězda slavného seriáluZdroj: Levi's

Vzhledem k tomu, že džíny 501® jsou neoddělitelně spojeny také s hudební scénou, samozřejmě nebude v rámci oslav scházet akcent ani tímto směrem. Vždyť tyhle džíny pronikly nejen na filmová plátna, ale i na přebaly alb a oblíbily si je takové hudební hvězdy, jako je Kate Bush, Kim Gordon apod.! I kvůli velmi hlubokým vazbám na hudební průmysl se Levi´s plánuje letos prezentovat na klíčových hudebních akcích, samozřejmostí je také spolupráce se samotnými hudebníky/cemi – např. Barbie Ferreirou či Emmou Chamberlain ad.  

Džíny Levi´s 501® v novinkových modelech jsou tedy jasným „must have“ kouskem letošního roku – a to minimálně v případě všech milovníků módy, kteří nejenže jdou rádi s dobou, ale zároveň ctí tradice, z níž módní trendy vycházejí.

Zdroj: Levi´s

Populární
články

MUDr. Marek Dvořák
TĚLO & MYSL

Lékař Marek Dvořák: „Testosteronová terapie zlepší sexuální drive a zajistí, aby se muž v každém věku cítil skvěle

Autor: Redakce
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová
Všechno to začalo silným příběhem dědečkových houslí. Dnes je Ondřej Vlček na pódiu jako doma
LIDÉ

Všechno to začalo silným příběhem dědečkových houslí. Dnes je Ondřej Vlček na pódiu jako doma

Autor: Irena Piloušková
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Martina Zimmermann u Škoda Enyaq Coupé Respectline
LIDÉ

Žena v automobilovém průmyslu? „Nemusíte být tvrdší, nebo se chovat jako muž, ženské hodnoty jsou přínos,“ říká odborná koordinátorka diverzity ve spol. Škoda Auto

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop