Na trhu jsou již 150 let! Ikonické džíny nyní přicházejí v moderním zpracování, které ale ctí svůj předobraz
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Levi´s/se svolením

Na trhu jsou již 150 let! Ikonické džíny nyní přicházejí v moderním zpracování, které ale ctí svůj předobraz

Jen o málokterém kousku oblečení by se dalo říci, že proniklo prakticky do všech šatníků po celém světě. Ale džíny to dokázaly. Z oděvu ryze pracovního se změnily v nedílnou součást outfitů vhodných prakticky na jakoukoli příležitost (ačkoliv tedy např. na ples bychom zrovna džíny příliš nedoporučovali…). Pokud by ale měla být řeč přímo o džínách, které se staly naprostou stálicí na trhu, byly by to nepochybně Levi´s 501®. A právě tyhle džíny letos slaví – neuvěřitelné – stopadesáté narozeniny. Ne náhodou tedy značka Levi´s na trh uvádí jejich „nový design“, jenž však samozřejmě stále vychází z původního návrhu…
Redakce Redakce Autor
3. 2. 2023

„Od doby svého vzniku v roce 1873 si džíny Levi´s 501® začaly žít svým vlastním životem a staly se milovanou globální kulturní a stylovou ikonou,“ uvedla tak produktová ředitelka společnosti Levi Strauss & Co., Karyn Hillman. Jen málokterý kousek oděvu přitom dokázal tak skvěle obstát ve zkoušce času, jako to zvládly právě Levi´s 501®. Ty se totiž díky dlouhým 150 letům na trhu staly zároveň nedílnou součástí módní historie.

Jak šel čas s „pětsetjedničkami“

Vlastně by se dalo říci, že to, co začalo docela nenápadně – patentem na měděné nýty na pracovních kalhotách – nakonec vedlo ke vzniku nejvýznamnějšího kusu oblečení, jaký byl v posledních 150 letech vytvořen. Pětsetjedničkám se dostalo řady variant, a tak si dle vlastního vkusu mohl vybrat skutečně každý/á. A jak že se tyhle džíny měnily v čase?

●           501® Original: Originální model s rovnou nohavicí a rovnoměrným střihem, který je dostupný ve všech pánských i dámských velikostech.

●           Women’s 501® Crop: Originální model s ikonickým rovným střihem a zkrácenou délkou.

●           Women’s 501® Skinny: Nesmrtelné 501® džíny v zúžené a přiléhavé reinterpretaci.

●           Women’s 501® '90s: Inspirované 90. lety, tento vintage model má snížený pas a volnější střih nohavic.

●           Men’s 501® '93: Vintage model, který se vrací ke skatové kultuře 90. let.

●           Men’s 501® Taper: S vintage nádechem a modernějším střihem jsou 501®T štíhlejším twistem původního originálu.
 

Není tedy divu, že 150leté výročí proměn Levis´s 501® plánuje značka také náležitě oslavit. „Opíráme se o naši historii, ale zároveň bereme v potaz inovace a moderní design tak, abychom všem spotřebitelům po celém světě přinesli jedinečnou a vzrušující řadu produktů Levi´s,“ doplnila Hillman. Co vše si tedy značka Levi´s pro celý rok 2023 připravila?

Jelikož Levi´s platí za lídra v oblasti produkce džínového zboží, vlastně tak může určovat i směr, kterým se celé odvětví bude ubírat. Při příležitosti 150letého výročí tedy v rodině 501® přibydou kromě různých inovací také celé limitované edice produktů, jako např. modernizovaný XX Waist Overal z roku 1873 (tj. první modré džíny Levi´s). Hlavní novinkou však budou pánské 501® ´54 a dámské 501® ´81. V případě pánského modelu byly inspirací archivní záznamy zachycující pravou podstatu ikonických Levi´s 501®, tyto džíny tedy oslavují tradiční denimové řemeslo a pyšní se také „drsnější“ úpravou materiálu. Dámská verze je pak opatřena zvýšeným pasem a nohavice jsou velmi zúžené.

<Path> Neil Patrick Harris oslavil s partnerem 13leté výročí. Ukázkový pár se dvěma dětmi boří stereotypy o "tradiční rodině"Zdroj:

Vzhledem k tomu, že džíny 501® jsou neoddělitelně spojeny také s hudební scénou, samozřejmě nebude v rámci oslav scházet akcent ani tímto směrem. Vždyť tyhle džíny pronikly nejen na filmová plátna, ale i na přebaly alb a oblíbily si je takové hudební hvězdy, jako je Kate Bush, Kim Gordon apod.! I kvůli velmi hlubokým vazbám na hudební průmysl se Levi´s plánuje letos prezentovat na klíčových hudebních akcích, samozřejmostí je také spolupráce se samotnými hudebníky/cemi – např. Barbie Ferreirou či Emmou Chamberlain ad.  

Džíny Levi´s 501® v novinkových modelech jsou tedy jasným „must have“ kouskem letošního roku – a to minimálně v případě všech milovníků módy, kteří nejenže jdou rádi s dobou, ale zároveň ctí tradice, z níž módní trendy vycházejí.

Zdroj: Levi´s

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop