Jaké módní šperky budou následovat po perlách?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Jaké módní šperky budou následovat po perlách?

V posledních několika letech vzrost zájem o pánské šperky, a jelikož nabývají na kupní síle mladší mileniálové a generace Z, tak se dramaticky mění jak takový šperk má vypadat.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
2. 2. 2023

Ještě před deseti lety byly perlové náhrdelníky čistě dámská záležitost. V roce 2016 však Chanel na své přehlídce předvedl svou kolekci perlových doplňků na pánských modelech a tím se roztrhl pytel s tímto trendem.

Následovala řada celebrit jako například Harry Styles nebo Pharrel, kteří kombinovali elegantní perly s jejich osobitým stylem. A hleď – perly se staly unisexovým šperkem. Samozřejmě, že ne všichni si mohou dovolit šperky od Chanelu, ale zde přichází fast fashion, která kopíruje trendy z Haute Couture. Odpůrci fast fashion pak našli své perly ve vintage obchodech nebo second-hand obchodech.  

Posedlost perlami dostala i své jméno – Pearlcore.

Pearlcore je módní trend, který spočívá v přidání perel do téměř jakéhokoli módní stylu. Tento trend se projevuje v tom, že lidé, kteří si potrpí na styl, začleňují perly do svého každodenního šatníku, ale přesahuje i mimo oblasti módy, kde se objevují i v bytových dekoracích.

<Path> LUI MUŽ 2019: Jak proběhlo focení fashion story?Zdroj: archiv autora

Cílem je začlenit lesklé, duhové perly způsobem, který většinou působí decentně a/nebo nečekaně. Jemné perly mohou vyvážit odvážná stylová prohlášení nebo dodat nečekaný nádech éterické elegance ležérním outfitům. Představte si, že své oblíbené tričko s kapelou a roztrhané džíny doplníte okouzlujícími perlami.

Otázkou však je – co bude následovat? Pokud bychom se dívali opět na pánská módní mola, tak se tam opět objevují náhrdelníky z mušlí. Nicméně generace Z ve šperkách nevidí gender. Typicky dámské značky doplňků doplňují svůj sortiment o více unisexové vzory.

Například značka Pandora vytvořila unisexovou kolekci MARVEL X PANDORA, která potěší každého fanouška Marvelovek.

Pandora u perel ještě zůstává a kombinuje je s více maskulinními prvky jako je řetěz, který uvádí, že je vhodný jak pro muže, tak pro ženy.

Pozadu nezůstává ani český výrobce ALO, který nabízí jednoduché šňůrkové náramky s diamantem.

Goldtime pak s jejich řadou POLICE experimentuje například s náhrdelníky, které nepřipomínají obyčejný pánský řetízek, ale dekorují celý pánský dekolt. 

Zatím jsme byli zvyklí vídat pouze bílé přírodní perly, dveře zůstávají otevřené pro různé barevné varianty nebo například černé perly.

<Path> Jaké budou trendy v jídle pro rok 2019? Na prvních místech je zdraví, udržitelnost, ale také bláznivé kombinace netradičních potravinZdroj: Men's Health

I hodinky, které historicky bývaly považovány za povinnou výbavu muže mění svou identitu a HUBLOT letos představil zlatou verzi jejich hodinek posetou safíry v barvy duhy.

Ať už nový trend po Pearlcore bude cokoliv, jedno je jasné. V módních doplňcích přestáváme rozlišovat kategorie pro muže a ženy.

Zdroj: ALO, Goldtime.cz, Hublot.com, Adobe Stock, Instagram

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop