5 hlavních sexuálních trendů roku 2023
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Adobe Stock

5 hlavních sexuálních trendů roku 2023

Megwyn White, ředitelka pro vzdělávání ve společnosti Satisfyer a certifikovaná klinická sexuoložka, rozebírá hlavní sexuální trendy, které můžeme očekávat v novém roce.
Marek Nepožitek Marek Nepožitek Autor
7. 2. 2023

Informovanost o sexuálních preferencích, které na nás čekají v nadcházejících měsících, nám může pomoci prozkoumat nové cesty k rozkoši a zlepšit kvalitu našich sexuálních vztahů. Megwyn White, ředitelka pro vzdělávání ve společnosti Satisfyer a certifikovaná klinická sexuoložka, se s vámi podělí o pět trendů, které poznamenají nový rok.

1. Duševní zdraví a sex: vztah, který je třeba zvážit

Ačkoli je před námi ještě dlouhá cesta, rok 2022 byl rokem, kdy se duševní zdraví stalo tématem veřejné debaty. Veřejnost navíc začala otevřeněji hovořit o významu sexu a jeho přínosu pro duševní zdraví, což lidem pomohlo pochopit, jakou roli v našem životě hraje.

Tento nárůst sexuálních znalostí byl doprovázen technologickým pokrokem, který může zlepšit náš sexuální život. Rok 2023 bude rokem, kdy lidé budou brát vážněji nedílnou roli, kterou sexuální zdraví v jejich životě hraje, a budou díky tomu v oblasti sexu stále sofistikovanější a kreativnější.

Zvýšené povědomí o duševním zdraví navíc může přispět k omezení sexuálních dysfunkcí, které se projevují z psychických nebo fyzických příčin a mohou mít zásadní dopad na mysl a sebevědomí dotyčné osoby. Meditace, péče o sebe, zdravé vztahy a nakonec i poznávání našeho těla prostřednictvím sexuální výchovy založené na potěšení mohou pomoci zlepšit naši schopnost prožívat osvobození a potěšení z orgasmu.

2. Rozšíření fenoménu sexuálního potěšení: ASMR

Fenomén ASMR, což je zkratka pro Autonomous Sensory Meridian Response (samostatná smyslová meridiánová reakce), popisuje zážitek vřelého brnění v horní a zadní části hlavy, které se někdy šíří i dále dolů do oblasti páteře v reakci na specifické zvukové a vizuální podněty. Podněty, které mohou vyvolat reakci ASMR, jsou velmi rozmanité, od šeptání tichým hlasem až po pohyby rukou.

ASMR byla spojena se sexuálním potěšením díky rozšíření podcastů, erotického audia a řízené meditace. Kromě toho zvuky vždy hrály v sexu důležitou roli, protože sdělují touhu, rozkoš a rytmickou zpětnou vazbu. Proto může být ASMR dobrou inspirací pro předehru nebo jako kontext pro erotické dobrodružství, nebo naopak může posílit uvolnění a zvýšit propojení páru v okamžiku po sexu.

Jednou z nejoblíbenějších nových funkcí mezi uživateli Satisfyer se navíc v uplynulém roce staly erotické příběhy Remotyca, které jsou jednou z funkcí, jež lze využívat prostřednictvím aplikace Satisfyer Connect App. Poslech takových příběhů ve chvílích sebepoznávání pomáhá vytvořit jedinečný zážitek, který přesahuje to, co může nabídnout samotná erotická pomůcka.

3. Za hranice monogamie: otevřené a polyamorní vztahy

V posledním desetiletí vzrostla popularita polyamorie. V roce 2022 podle průzkumu společnosti Yougov ve Spojených státech 43 % mileniálů (narozených v letech 1981 až 1993) uvedlo, že jejich ideální vztah by byl polyamorní. 

Nicméně i přes rostoucí popularitu v čase jsou otevřené a polyamorní vztahy stále považovány za okrajové. Megwyn White zdůrazňuje, že tyto typy vztahů se doporučují pouze tehdy, pokud je jádrem vztahu vysoká míra upřímnosti a respektu a vyžadují otevřenost ohledně jakýchkoli obav, které může kdokoli ve vztahu mít. Spolupráce se sexuálním terapeutem nebo koučem, který může usnadnit dialog a nabídnout nástroje, může být velkou pomocí pro páry, které uvažují o otevření vztahu.

Na druhou stranu, i když se tyto pojmy často používají ve stejném smyslu, mezi otevřeným vztahem a polyamorním vztahem existují rozdíly. Zatímco první z nich zahrnuje dohodu v rámci páru, kdy oba partneři umožňují intimní vztahy mimo pár, aniž by byli považováni za nevěrné, polyamorní vztahy zahrnují citové vazby mezi více než dvěma lidmi a mezi všemi z nich.

4. Praktiky obráceného análního sexu: pegging

Pegging označuje anální penetraci muže ženou pomocí vibrátoru, který je obvykle připevněn k jejímu pasu. Toto zařízení se často označuje jako "strap on" a může být pro oba partnery neuvěřitelně osvobozující.

Někdy se označuje jako "obrácený anální sex" a představuje značnou změnu v mocenském poměru pro ženy, které často hrají roli přijímajícího. Pegging nabízí ženám možnost zažít vzrušující výměnu rolí. Některé výrobky používané pro pegging se navíc používají i jako příslušenství pro vagínu, takže je lze použít i pro vaginální cvičení.

5. Technologie na vzestupu: tyto hračky budou trendy do roku 2023

Zatímco v roce 2022 se zvýšila poptávka po produktech, které lze používat s mobilními aplikacemi, v roce 2023 přichází také nové technologie, které zlepší zážitek ze sexu a sebeuspokojení.

Nová řada vibrátorů Satisfyer s technologií Air Pump slibuje nové možnosti, pokud jde o stimulaci. Mezi hvězdné produkty budou patřit aplikace Satisfyer Air Pump Booty 5 Connect App a vibrátor Satisfyer Air Pump 5 Connect App, které umožňují uživatelům přizpůsobit velikost zařízení svým osobním preferencím.

Zcela nový typ stimulace bodu G lze objevit s přístroji Satisfyer Rrrolling PleasureSatisfyer Rrrolling Explosion, které jsou vybaveny stimulačním mechanismem podporujícím osobní hrátky a uspokojení.

Pro muže pak nabízí vibrátor Satisfyer Heat Climax+, který stimuluje prostatu i citlivou tkáň perinea. Dva motory aktivují silné vibrace, zatímco funkce zahřívání silikonu zaručuje realistické pocity.

Nesmíme opomenout ani Satisfyer Trendsetter, který díky špicce ve tvaru jazyka a silnému motorku dosáhne na všechny body tvojí rozkoše a postará se i o anální potěšení. Díky aplikaci Satisfyer Connect si při hrátkách můžeš užívat ještě větší rozmanitost.

Kroužky na penis zažívají také renesanci a i zde nabízí značka připojení k aplikace pro vlastní personalizaci vibrací. Satisfyer Bullseye zaručí všem pánům trvalý požitek díky efektu překrvení.

Stejně tak, jako tomu bylo v roce 2022, budou mezi uživateli i nadále oblíbené nositelné pomůcky, jako jsou Sexy Secret, Little SecretTop Secret. Všechny jsou navíc kompatibilní s aplikací Satisfyer Connect, která uživatelům umožňuje sdílet dálkový ovladač s partnerem a ovládat tak intenzitu vibrací přístroje na dálku bez ohledu na to, jak daleko se nachází. Zároveň umožňuje vytvářet vlastní vibrační programy.

Zdroj: Adobe Stock, Satisfyer, Archiv značky se svolením

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop