Zásadní otázka: oblek a tenisky – trendy, nebo trapas? Jak se vyhnout módní katastrofě a zvolit perfektní kombinaci?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Zásadní otázka: oblek a tenisky – trendy, nebo trapas? Jak se vyhnout módní katastrofě a zvolit perfektní kombinaci?

Pánové a dámy, nosíte obleky? Rádi se vyfiknete do padnoucího saka a dokonale střižených kalhot? Elegance je něco, čemu dáváte velké ANO? A co takhle s teniskami? Jde tento outfit doplnit méně formální obuví? Po odpovědích jsme zapátrali a přinášíme vám aktuální trendy pro tuto poměrně kontroverzní kombinaci.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
6. 2. 2023

Jsou tací, kteří nedají na obleky dopustit. Vzpomeňte na Barneyho z How I Met Yout Mother (Jak jsem poznal vaši matku). Ten vyrážel v obleku dokonce i na laser game. Co naplat, obleky jsou prostě slušivá, nestárnoucí záležitost, která by neměla být podceňována a naštěstí oblekům ještě nikdy pomyslně neodzvonilo.

<Path> Jak vyčistit a zachránit tenisky: Většinu toho, co potřebujete, už máte doma. Stačí vám 30 minut a milované boty budou jako novéZdroj: Martin Lyko

Oblek si dnes na sebe bez jakýchkoli skrupulí oblékne kdokoli a je nutno podotknout – často velmi úspěšně. Pánský styl sluší jak drakobijcům, tak feminním dámám i všem dalším, kdo si umějí vybrat správný střih. Už dávno neplatí, že pro ženu je vrcholem „pánského stylu“ kostýmek s kalhotami. Žijeme v době vzrůstající tolerance (Co takový Harry Styles a jeho šaty?), a tak není na škodu to každodenně drobně oslavit. Třeba novým doplňkem, inovací stylu nebo prostým experimentem.

K obleku bylo kdysi nemyslitelné, aby si muž obul jiné než společenské boty. Dnes už ale padla i tato hranice, a tak není zas tak nevídané formálnější ohoz rozbít volnočasovější obuví. A ničemu to nevadí. Teda – někde.

Kam je pro tenisky stopka?

Pokud plánujete zkusit tento mix stylů, rozhodně zapomeňte na to, že jej vyzkoušíte při výletu do Národního divadla. Vždy je na místě dbát na dress code tam, kde je striktně předepsán. Nikdo nechce působit jako Pažout, ne? Přestože jsme všemi deseti pro nápaditost a osobní styl, je nutno rozlišovat, kam se jednoduše výstřelky nehodí. Máte chuť vybočovat i na takové události? Proberte se spíše materiály a střihy. Vzpomínáte na premiéru bondovky, kde růžově zazářil  Daniel Craig? Tomu se říká vhodně trefená originalita!

Kam tenisky mohou vkročit?

Na méně formálních událostech je pro tenisky prostoru více. Například pokud se chystáte na oběd s kolegou či třeba svatbu, která se netají svým ležérním přístupem, dveře nápadům jsou v tomto směru otevřeny.

Jak zjistit, zda jsou tenisky dobrý nápad?

Zjistěte si dress code akce či prostor, kam se chystáte nebo se jednoduše zeptejte! Chystáte se na firemní schůzku a nejste si jistí, zda vám tenisky projdou? Poptejte se, co je náplní! Třeba zjistíte, že se nejedná a byznysovou přehlídku pro investory, ale o příjemnou kávu a brain storming nad nadcházejícím teambuildingem! Jak říká klasik – kdo se zeptá jednou, možná se vystaví riziku, že bude za blbce, ale pouze jedinkrát. Kdo se nezeptá, je za blbce napořád.

Jaké tenisky zvolit?

Pro konzervativnější jedince jsou dobrou volbou jednobarevné a zacházet by neměli ani do kontrastu. Pokud máte šedý oblek, zvolte prostě šedé tenisky. Vyhnout byste se měli obnošeným nebo špinavým křuskám, které sice milujete už dlouhé roky, ale k obleku už to vážně není. Vyberte si kvalitní, pěkné kousky.

Kde dokonalé tenisky sehnat?

Určitě najdete skvělé třeba na Zelandu. Tam se můžete podívat i po odvážnějších kouscích. Projděte si třeba taky Footshop nebo Converse. Ti, kdo chtějí zajít ještě o krok dál, najdou to pravé například u Dr. Martens. Hlavní je vytrvat a zkoušet. Pokud nevíte, zda se k vašemu obleku právě vámi vyhlídnuté tenisky hodí, zkuste si je. Internetové obchody bez udání důvodu klidně vezmou nevhodnou volbu zpátky. Od věci není ani jednoduše vyrazit nakupovat přímo v obleku. Pokud se chystáte na úplně nový outfit, začněte třeba u Blažka a postupně se propracujte k obuvi. Ideálně v tomto pořadí.

Jaký oblek nebrat, pokud plánujeme vyjít v teniskách?

Podle iSuit byste se měli vyhnout přehnaně formálnímu obleku. Od věci nejsou ani mírně kratší kalhoty či ohrnuté. Tady zjevně neplatí, že správná obleková délka je základ!

A co ponožky?

Oproti společenským botám někteří doporučují pro tenisky spíše kotníkové ponožky. Podle iSuit budete ve vysokých ponožkách a teniskách kombinovaných s oblekem směšní. Na druhou stranu například barevné vysoké ponožky umějí být skvělým sebevyjádřením – navíc v této kombinaci na hraně formálnosti a každodennosti. A i v případě tenisek k oblekům můžeme na ulici či v médiích častěji zahlédnout spíše ponožky vyšší. Aby toho nebylo málo, iSuit je i pro verzi úplně bez! Je tedy na úvaze, který proud poslechnout – dlouhé, nebo krátké ponožky? V tónu, nebo barevné? S, nebo bez? Co nejvíce sluší a sedí vám?

<Path> GANT, KARL LAGERFELD nebo Diesel. Prémiové značky nyní najdete v centru Prahy na jednom místě!Zdroj: VERMONT

Tipy, jak tenisky a oblek nejlépe sladit

Pokud si nevíte rady, Ape to Gentleman doporučuje jít do extrému a tenisky zvýraznit buď ohrnutými nohavicemi, nebo naopak kalhotami, které jsou až moc dlouhé. Jednoduše: Když už měnit pravidla, tak pořádně! Jako radu, jak zkontrolovat, zda se vám kombinace povedla, vtipně glosují jednoduché pravidlo: Podívejte se na sebe do zrcadla. Vypadáte, jako byste outfit vyštrachali z tátovy skříně? Pak je něco špatně.

Druhým tipem je utlumení křičících tenisek tričkem místo košile. Jednoduše oficiální outfit rozbijte dalším každodenním kouskem!

Nejste úplně příznivci extrémů? Barva tenisek by tím pádem měla ladit buď k obleku, nebo k doplňkům či k tričku/košili. Minimalisté se tak budou cítit možná lépe, než když vyrazí rovnou v plné palbě ve formě neonových tenisek k černé eleganci.

Stále to není ono? Zkuste si vzít kalhoty od jiného saka! Šedé společenské kalhoty, černé sako – a bílé tenisky už tolik nevyčnívají, že?

Palčivá otázka: Tak tedy tenisky ano, nebo ne?

Pravdou je, že existují i naprostí odpůrci tohoto stylového mišmaše, kteří tenisky k obleku považují za ohavnost, naprostý nevkus a ztrátu jakéhokoli zdravého smýšlení o módě. Jaký názor máte vy? Jsme zvědaví v komentářích!

Zdroj: apetogentleman.com, gq.com, isuit.it, csfd.cz, YouTube kanál Guardian News

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop