Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?

Domov je místem bezpečí a soukromí. Ale také seberealizace a spousty zážitků, které s námi zůstávají navždy. Jedinečný okamžik, nebo i jen běžný odpočinek či večeři s blízkými však stojí za to ozvláštnit. Trendem tohoto roku je atmosférické osvětlení. Nechte se inspirovat našimi tipy!
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
20. 2. 2023

V covidové době jsme si zvykli trávit více času doma, v soukromí. A naštěstí jsme nejen smutně čekali, až bude těžká situace za námi, také jsme nacházeli nová řešení a nápady, jak si pobyt v izolaci a atmosféře sociálního distancu co nejvíce obohatit. Řada lidí si předplatila filmové balíčky a rozšířila dostupné televizní stanice. Sledovaly se seriály, hrály hry – online i u stolu, vytvářely kreativní koutky v obývacích pokojích a v kuchyních vonělo jídlo, na jehož přípravu najednou byl čas i chuť: Restaurace rozvážely, ale bez posezení v podniku to ne vždy bylo „s kupovaným“ ono.

<Path> Brněnský byt Lukase hlídá unikátní socha: "Říkám jí William!"Zdroj: Redakce

Co se ve vašem životě změnilo od začátku roku 2020? Že je to už tři roky, dokáže člověka docela vyděsit. Ač se to zdálo jako věčnost, uvědomění si, kolik měsíců, týdnů a dní jsme strávili sledováním zpráv a obavami, není zrovna příjemné. Spousta času plná omezení, strachu a napětí.

Nebo ne?

Kdo si dokázal čas doma užít, má za sebou tři roky, které mu možná dovolily více přemýšlet, dělat si čas na sebe, kreativně tvořit, odpočívat, uzdravovat se z uspěchanosti a třeba i zvelebovat bydlení.

Jak jste na tom vy? Čím jste tento čas zaplnili především?

Pokud mezi vaše odpovědi patří i ono šperkování obydlí, pak vás možná už napadlo, jak si co nejvíce přizpůsobit prostor i po světelné stránce. A tím nemyslíme praktické otázky jako jasnější světlo nad pracovní deskou, lampičku na strategickém místě u postele nebo senzor malé ledky u WC, abyste si v noci nevypálili při rychlé „malé“ zornice jasným zábleskem lustru. Co taková kreativní stránka věci? Barvy, náladová intenzita, spolupráce jednotlivých komponent nebo chytře zabudované světelné doplňky k běžně užívaným předmětům a na vhodných místech?

<Path> „Nechci mít takové děti!“ děsí dědičnost ženu z Mostecka. Že je její bratr LGBT+, považuje za ohrožení pro další generaci rodinyZdroj: Anonymní respondenti "J" a "S", redakce

Jestli i vy patříte mezi můry přitahované světlem, pak se dobře usaďte a nechte se inspirovat několika tipy, které pro vás naše redakce vybrala:

Led pásky (třeba nad kuchyňskou linkou)

Světýlko nad linkou má a měl kdekdo. Je potřeba. Když krájíte, není nad to, vidět co a jak, že ano. Nicméně i v těchto ohledech stojí za to být kreativní. Při práci si rozsvítit jasnější verzi a při večeři zvolit náladovku ve formě barviček, to je něco, čím rozhodně ohromíte – a dokonce za pohodovou cenu. LED pásek není nijak přemrštěnou investicí a zrovna na tomto místě nadělá hodně parády.

Kolem dokola stropu

Nudí vás běžné lustry, byť některé jsou opravdu skvostné? Co takhle zvolit světlo, které bude lemovat zdi a dodá celé místnosti takový nádech, který zrovna potřebujete?

Až ke hvězdám

Strop je dokonalé místo pro umístění osvětlení – to je všem známo. Nicméně takové hvězdičky nejsou vhodné jen jako nálepky do dětského pokoje. Vytvoří dokonalou atmosféru i při „dospěláckých“ večerech u televize, malém večírku nebo třeba opravdové romantice.

Světýlka všude kolem

Když už jsme u těch party, rozhodně zvažte dokonalý zážitek pro sebe i hosty ve formě prosvětleného příchodu. Samotný večer už pak bude jen těžko neúspěšný! Světýlka lze doladit i tematicky. Budete slavit svatbu? Narozeniny? Nebo třeba nový přírůstek do rodiny? Dolaďte barvy a doplňky a máte hotovo! Dokonalost sama!

Na skleničku stylově

Plánujete dostaveníčko mimo domov? Vezměte si s sebou světlo, které nejen udrží pití v chladu, navíc dotvoří efekt, po kterém toužíte.

Chvilka pro sebe

Po večírku není nad krátkou chvilku pro sebe. Při meditaci či prosté relaxaci jistě navodí atmosféru skromné světélko ve formě plápolající svíčky či třeba soška Buddhy.

Láva

Lávovým lampám ještě rozhodně neodzvonilo. Jejich obliba se opět vrací a my se nedivíme! Nejen, že váš pokoj prosvítí, ještě dodají barevnou náladu a klid při sledování pomalu se přemisťující tekutiny.

Všechno, co se třpytí

Drobnými světýlky lze ozvláštnit jak záclony, tak třeba kusy nábytku. Samozřejmě s ohledem na bezpečnostní doporučení výrobce. Jako z pohádky se můžete cítit, pokud si dáte záležet a vyzdobíte si pokoj několika kreativními způsoby!

Jako pod vodou

Pod vodou, ve vesmíru, nebo jako v sedmém nebi. Tak se můžete cítit s důmyslně propojeným osvětlením s prostory bydlení. Vytvořte si jedinečné záhyby a schovky, kam světýlko umístíte a zvolte vhodnou barvu. Efekt je zaručen!

Intimčo na terase

Drobná světélka, která se barevně přizpůsobí vaší náladě jsou bezesporu vhodná i venku. Představte si tu romantiku ve vířivce, u grilu nebo třeba za letní noci u skleničky vína s tím nejdražším člověkem. Lampionek, jemné LEDky nebo lucerna udělají své!

Umělecké vyjádření

Jste duší umělci? Pak rozhodně zvažte umění, které svítí! Co takhle obraz, socha, nápis nebo třeba plastika, která zdobí vaše obydlí jako dílo samotné i jako zdroj světla? Umíte si představit silnější kreativní atmosféru?

Jako v kině

Pokud jste fanoušky filmů, seriálů, pořadů a další zábavy, kterou si můžete pustit v televizi, pak je pro vás rozhodně dobrým tipem televizor s Ambilight podsvícením. Vtáhněte celý prostor do atmosféry sledovaného a nechte se unášet!

Hrajte!

Víte, že vaše světla mohou reagovat i na zvuky? Dopřejte si taková, která vám doplní kytarové vystoupení, pěvecké duo s partnerem nebo posezení u retro gramofonu. Fantazii se meze nekladou!

 

Zdroj: YouTube kanál: Philips TV & Sound, IG: @eglo.cz, @studioiaad, @tarscape_fibre_optics, @lightitup.gta, @kooduu_official, @lights_qualityelec, @teriengland, @homedecor.usa_, @sell_for_trends, @frm_ahlen, @r_n_l_d

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop