Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Posviťte si na to! Romantika, oslava nebo třeba filmový večer? Víte, jak za pomoci světla dosáhnout dokonalé atmosféry?

Domov je místem bezpečí a soukromí. Ale také seberealizace a spousty zážitků, které s námi zůstávají navždy. Jedinečný okamžik, nebo i jen běžný odpočinek či večeři s blízkými však stojí za to ozvláštnit. Trendem tohoto roku je atmosférické osvětlení. Nechte se inspirovat našimi tipy!
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
20. 2. 2023

V covidové době jsme si zvykli trávit více času doma, v soukromí. A naštěstí jsme nejen smutně čekali, až bude těžká situace za námi, také jsme nacházeli nová řešení a nápady, jak si pobyt v izolaci a atmosféře sociálního distancu co nejvíce obohatit. Řada lidí si předplatila filmové balíčky a rozšířila dostupné televizní stanice. Sledovaly se seriály, hrály hry – online i u stolu, vytvářely kreativní koutky v obývacích pokojích a v kuchyních vonělo jídlo, na jehož přípravu najednou byl čas i chuť: Restaurace rozvážely, ale bez posezení v podniku to ne vždy bylo „s kupovaným“ ono.

<Path> Využijte čas domácí izolace ke zkrášlení domova. Designéra ani architekta potřebovat nebudeteZdroj: Reddit, Bored Panda

Co se ve vašem životě změnilo od začátku roku 2020? Že je to už tři roky, dokáže člověka docela vyděsit. Ač se to zdálo jako věčnost, uvědomění si, kolik měsíců, týdnů a dní jsme strávili sledováním zpráv a obavami, není zrovna příjemné. Spousta času plná omezení, strachu a napětí.

Nebo ne?

Kdo si dokázal čas doma užít, má za sebou tři roky, které mu možná dovolily více přemýšlet, dělat si čas na sebe, kreativně tvořit, odpočívat, uzdravovat se z uspěchanosti a třeba i zvelebovat bydlení.

Jak jste na tom vy? Čím jste tento čas zaplnili především?

Pokud mezi vaše odpovědi patří i ono šperkování obydlí, pak vás možná už napadlo, jak si co nejvíce přizpůsobit prostor i po světelné stránce. A tím nemyslíme praktické otázky jako jasnější světlo nad pracovní deskou, lampičku na strategickém místě u postele nebo senzor malé ledky u WC, abyste si v noci nevypálili při rychlé „malé“ zornice jasným zábleskem lustru. Co taková kreativní stránka věci? Barvy, náladová intenzita, spolupráce jednotlivých komponent nebo chytře zabudované světelné doplňky k běžně užívaným předmětům a na vhodných místech?

<Path> Na návštěvě v rodinném sídle Mamy Domishy a Erika Meldika kousek za PrahouZdroj: Jan Witek

Jestli i vy patříte mezi můry přitahované světlem, pak se dobře usaďte a nechte se inspirovat několika tipy, které pro vás naše redakce vybrala:

Led pásky (třeba nad kuchyňskou linkou)

Světýlko nad linkou má a měl kdekdo. Je potřeba. Když krájíte, není nad to, vidět co a jak, že ano. Nicméně i v těchto ohledech stojí za to být kreativní. Při práci si rozsvítit jasnější verzi a při večeři zvolit náladovku ve formě barviček, to je něco, čím rozhodně ohromíte – a dokonce za pohodovou cenu. LED pásek není nijak přemrštěnou investicí a zrovna na tomto místě nadělá hodně parády.

Kolem dokola stropu

Nudí vás běžné lustry, byť některé jsou opravdu skvostné? Co takhle zvolit světlo, které bude lemovat zdi a dodá celé místnosti takový nádech, který zrovna potřebujete?

Až ke hvězdám

Strop je dokonalé místo pro umístění osvětlení – to je všem známo. Nicméně takové hvězdičky nejsou vhodné jen jako nálepky do dětského pokoje. Vytvoří dokonalou atmosféru i při „dospěláckých“ večerech u televize, malém večírku nebo třeba opravdové romantice.

Světýlka všude kolem

Když už jsme u těch party, rozhodně zvažte dokonalý zážitek pro sebe i hosty ve formě prosvětleného příchodu. Samotný večer už pak bude jen těžko neúspěšný! Světýlka lze doladit i tematicky. Budete slavit svatbu? Narozeniny? Nebo třeba nový přírůstek do rodiny? Dolaďte barvy a doplňky a máte hotovo! Dokonalost sama!

Na skleničku stylově

Plánujete dostaveníčko mimo domov? Vezměte si s sebou světlo, které nejen udrží pití v chladu, navíc dotvoří efekt, po kterém toužíte.

Chvilka pro sebe

Po večírku není nad krátkou chvilku pro sebe. Při meditaci či prosté relaxaci jistě navodí atmosféru skromné světélko ve formě plápolající svíčky či třeba soška Buddhy.

Láva

Lávovým lampám ještě rozhodně neodzvonilo. Jejich obliba se opět vrací a my se nedivíme! Nejen, že váš pokoj prosvítí, ještě dodají barevnou náladu a klid při sledování pomalu se přemisťující tekutiny.

Všechno, co se třpytí

Drobnými světýlky lze ozvláštnit jak záclony, tak třeba kusy nábytku. Samozřejmě s ohledem na bezpečnostní doporučení výrobce. Jako z pohádky se můžete cítit, pokud si dáte záležet a vyzdobíte si pokoj několika kreativními způsoby!

Jako pod vodou

Pod vodou, ve vesmíru, nebo jako v sedmém nebi. Tak se můžete cítit s důmyslně propojeným osvětlením s prostory bydlení. Vytvořte si jedinečné záhyby a schovky, kam světýlko umístíte a zvolte vhodnou barvu. Efekt je zaručen!

Intimčo na terase

Drobná světélka, která se barevně přizpůsobí vaší náladě jsou bezesporu vhodná i venku. Představte si tu romantiku ve vířivce, u grilu nebo třeba za letní noci u skleničky vína s tím nejdražším člověkem. Lampionek, jemné LEDky nebo lucerna udělají své!

Umělecké vyjádření

Jste duší umělci? Pak rozhodně zvažte umění, které svítí! Co takhle obraz, socha, nápis nebo třeba plastika, která zdobí vaše obydlí jako dílo samotné i jako zdroj světla? Umíte si představit silnější kreativní atmosféru?

Jako v kině

Pokud jste fanoušky filmů, seriálů, pořadů a další zábavy, kterou si můžete pustit v televizi, pak je pro vás rozhodně dobrým tipem televizor s Ambilight podsvícením. Vtáhněte celý prostor do atmosféry sledovaného a nechte se unášet!

Hrajte!

Víte, že vaše světla mohou reagovat i na zvuky? Dopřejte si taková, která vám doplní kytarové vystoupení, pěvecké duo s partnerem nebo posezení u retro gramofonu. Fantazii se meze nekladou!

 

Zdroj: YouTube kanál: Philips TV & Sound, IG: @eglo.cz, @studioiaad, @tarscape_fibre_optics, @lightitup.gta, @kooduu_official, @lights_qualityelec, @teriengland, @homedecor.usa_, @sell_for_trends, @frm_ahlen, @r_n_l_d

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop