Zvětšení penisu muži nevnímají jako tabu. Stále více Čechů si nechává svůj pyj upravit do vysněné podoby

Zvětšení penisu muži nevnímají jako tabu. Stále více Čechů si nechává svůj pyj upravit do vysněné podoby

Podle lékařských údajů získaných z více než dvaceti studií, do kterých se zapojilo na 15 tisíc mužů z celého světa, je průměrná délka ztopořeného penisu 13,1 centimetru. Češi jsou na tom lépe, jejich průměrná délka penisu při erekci dosáhla 15,9 cm. Přesto by až 45 procent českých mužů chtělo mít svou chloubu větší. A protože v dnešní době nic není nemožné, přichází s řešením plastická chirurgie. Díky metodě, kterou provádí šéflékař kliniky plastické chirurgie Aesthevita MUDr. Ján Pilka, je možné penis prodloužit a zbytnit.
Redakce Redakce Autor
4. 2. 2020

Spousta mužů si myslí, že penis nejde prodloužit. Vy to opravdu dokážete?

Samozřejmě, že to jde, provedením penoplastiky.

Jak se takový zákrok provádí?

Penoplastika je jen obecný pojem pro plastiku penisu. Jedním zákrokem je prodloužení penisu neboli zvětšení hlavně v klidovém stavu. Přerušíme ligamentum, to jsou vazy, které spojují a upevňují orgány a jejich části, a tento drží penis v pubické oblasti. Ligamentum se přetne, tím se penis spustí níž z pubické oblasti, a tak se prodlouží. Řez se provádí těsně nad kořenem penisu v délce cca čtyř centimetrů ve tvaru obráceného V. Ve finále po operaci je to Y.

Druhým zákrokem je zbytnění penisu, tedy lipotransfer, neboli přenos vlastního tuku do podkoží penisu, aby nabyl na objemu. Nejprve odsajeme tuk z břicha nebo stehen vibrační liposukcí, ten pak putuje přímo přes čisticí filtry, aby nepřišel do styku se vzduchem a neznehodnotil se, a vyčištěný jej rovnou aplikuji do podkoží.

Kdy jste se o této možnosti poprvé dozvěděl a poprvé jste zákrok viděl?

Je to asi sedm let, klienti se o tento zákrok velmi zajímali, a tak jsem se také začal zajímat, jaké jsou možnosti. U nás tento zákrok zatím nikdo neprováděl, proto jsem musel hledat v zahraničí. Nejšetrnější metodu, která mne nejvíce zaujala, praktikuje jeden vyhlášený italský profesor Alessandro Littari. Tak jsem si u něj dojednal stáž se školením.

<Path> Surogátní mateřství nevyužívají jen neplodní, ale i gay páry či jednotlivci. Jak proces, jenž naše legislativa přehlíží, funguje?Zdroj:

Co jste musel absolvovat, abyste zákroky mohl sám provádět?

Musel jsem mít za sebou požadovanou délku praxe jako plastický chirurg a pak jsem mohl absolvovat workshop, kde se do detailů rozebírá tato metoda. Získal jsem licenci na prodloužení a zbytnění penisu a od roku 2016 tyto unikátní operace na naší klinice provádím. Jsme jediní v České republice, ale jiné kliniky to možná dělají jiným způsobem. Vím, že se mnou absolvoval jeden slovenský lékař.

A jak se dá udělat jinak?

Metod je více. Dříve se vkládaly silikonové spacery nebo kuličky, takové podložky, které odtlačily penis od pubické kosti. Teď se tam vkládá jako spacer tukový lalok. Myslím si, že naše metoda je méně riziková. Cizí materiál v těle se může opouzdřit a způsobit kapsulární kontraktury. Různě se může provést také samotná plastika kůže, někde se používá řez VY, někde zase klasický.

Jak probíhala vaše první samostatná penoplastika?

Dělal jsem ji s respektem a velkou opatrností, samozřejmě. Nastudoval jsem si všechna možná rizika a komplikace a celou anatomii, kterou potřebuje chirurg znát.

A zvědavý na výsledek jste nebyl?

Byl, hlavně na to, zda se mi to povede stejně, jako uvádějí fotografie v odborných podkladech. Operace se povedla, klient byl s výsledkem spokojen.

Kolik jste jich od té doby provedl?

Mám za sebou zhruba 450 penoplastik.

Tímto způsobem se provádí penoplastika

Je možné, že by penis nešlo vůbec prodloužit?

Před operací nevím přesně, jak dlouhé ligamentum je. Je to individuální. Někdy je výsledek výraznější, jindy méně viditelný. Každopádně vždy, když si zkontrolujeme fotografie před a po, je tam viditelný rozdíl. Penoplastikou lze penis prodloužit o 1,5 až 4 centimetry.

Jaká je vaše rekordní operace, pokud jde o prodloužení penisu?

Operoval jsem klienta, který byl od přírody dobře vybavený, a tomu se povedlo penis prodloužit ještě o pět a půl centimetru.

Je možné prodloužení opakovat?

Pokud je prodloužení provedeno tak, jak má, tedy chirurg odpojí ligamentum, tak při druhé operaci by už nebylo co odpojit. Opakovaná operace by neměla smysl.

A jak moc se dá penis zbytnit?  

Penis se dá rozšířit o 15 procent jeho stávajícího objemu. Je to finální zbytnění, když vezmeme v potaz, že část tuku se po zákroku vstřebá. Při dalším zákroku za půl roku to jde zopakovat, maximální zbytnění je ale opět o dalších 15 procent, ne více. Ten patnáctiprocentní nárůst je trvalý, nemění se časem. Většina mužů má obvod penisu před operací kolem 9 cm, po prvním zákroku je to kolem 10,5 cm. Pokud klienti požadují další zbytnění, ne vždy to doporučím, protože je důležité, aby penis zůstal souměrný.

Nevypadá penis po zbytnění nepřirozeně?

To záleží na množství tuku. Když se to přežene, když chce klient aplikovat více tuku, tak někdy bývá penis dost široký. No, kdyby byl širší než delší, tak by asi taky nevypadal přirozeně. Je potřeba si říci, kdy to už stačí, aby vypadal hezky. První aplikace nebývá přemrštěná, opravdu jen 15 procent, aby byla viditelná změna v šířce penisu. U druhé případně třetí aplikace tam už ten rozdíl mezi prvotním vzhledem a současným je velmi rozdílný.

Je možné zbytnit jen žalud?

Ano, lze to, ale to se dělá pomocí kyseliny hyaluronové. Efekt trvá půl roku, než se kyselina vstřebá, pak je ji potřeba doplnit, zákrok se tedy opakuje.

Navštěvují vás spíš mladší, nebo starší muži? Máte nějakou věkovou hranici, po které už penoplastiku neprovedete?

Jsou to muži od 18 do 65 let, pak už se operace neprovádí.

V jakých případech nelze penoplastiku provést?

Klient nesmí mít akutní infekční onemocnění penisu, například herpes, syfilis. Pak je to Peyronieho choroba. (pozn. Peyronieho choroba je zjizvení vazivové tkáně uvnitř penisu, které způsobuje zakřivení a bolestivou erekci.)

 Lze provést penoplastiku, když muž podstoupil obřízku?

Tuto operaci lze provést, jen nesmí být ta obřízka udělaná tak, že tam není žádná vůle kůže. Pak by to nemělo smysl.

Má penoplastika vliv na erekci?

Nemá, penis bude fungovat stejně jako před operací.

Je zachována citlivost penisu?

Citlivost je stejná jako před zákrokem.

<Path> Ženy po pandemii odkládají podprsenky, mužům by v zájmu zdraví prospělo chodit naostro nebo nosit revoluční „podprsenku pro varlata“Zdroj: Menshealth.com, Askmen.com, Fastcompany.com

Jsou tyto operace náročné a provádí se v celkové narkóze?

Každá operace je pro organismus zátěž, proto se provádí v celkové anestézii. Je to komfortnější pro pacienta i lékaře. Vzhledem k tomu, že mám za sebou stovky penoplastik, získal jsem potřebnou rutinu, takže pro mě tento operační zákrok zase tak náročný není.

Jak dlouho po zákroku musí klient sexuálně abstinovat? Není pak erekce bolestivá?

Abstinovat musí šest týdnů. Je jasné, že ani v tomto období se erekci nevyhne, ale žádný z mých pacientů si nestěžoval, že to bylo bolestivé. Když  ale erekce nastane, tak použít osvědčené metody, jako je studený obklad apod. A nekoukat na porno! 

Používají muži nějakou pomůcku při rekonvalescenci?

Po dvou týdnech se začne používat vodní vakuová pumpa, která zabrání vzniku srůstů po oddělení vazu.

Jaké hrozí pooperační komplikace?

Je to operační zákrok, jakmile se nařízne kůže, tak po každé operaci hrozí obecné komplikace, jako jsou modřiny, krvácení, otoky a také může dojít k zánětu nebo špatnému hojení ran. Tato rizika se snažíme eliminovat preventivním nasazením antibiotik a důrazným poučením o pooperačním režimu.

Kolik stojí penoplastika?

Kompletní penoplastika, tzn. zbytnění i prodloužení, stojí 95 tisíc korun.

Zdroj: Aesthevita Advertorial

Populární
články

Przní se kvůli nebinárním lidem čeština? Podle odborníků se jazyk vyvíjí neustále a změny jsou tedy přirozené
LIDÉ

Vysvětleno: Nebinární lidé a čeština. Aneb měli bychom namísto „Martin přišel“ nově psát „Martin přišelx?“

Autor: Mirka Dobešová
Bionický pensi vrátí erekci i těm, kterým jiná lečba nepomáhá
TĚLO & MYSL

Bionické penisy pomáhají mužům s poruchami erekce a nejen jim. Před „akcí“ je stačí nafouknout a zachrání i ty, kdo o úd přišli úplně

Autor: Martin Lyko
Vzájemná masturbace je důležitou součástí sexuální spokojenosti
HOT!

Vzájemná masturbace je klíčem ke šťastnému sexuálnímu životu, tvrdí vědci. Oproti sexu má navíc hromadu výhod

Autor: Martin Lyko
"Často klientkám jen naslouchám. Neplatí si mě vždy jen pro sex"
PODCAST

Profesionální společník Tom (34): Mé klientky mi platí 4 tisíce na hodinu. Jde o dobře situované ženy ve středním věku. Ne vždy dojde na sex

Autor: Jakub Starý
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?
FUN

Na co se ptát na prvním rande? Co radí byznysové médium, láskyplný web, stránka pro mladé nebo samotný Grindr?

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop