Řešení pro stylové aktivní muže: outdoorová móda, která je funkční, pohodlná, ale stále elegantní

Řešení pro stylové aktivní muže: outdoorová móda, která je funkční, pohodlná, ale stále elegantní

Ačkoliv v poslední době je zřejmé, že se mnohé módní hranice začínají volně stírat, tzv. outdoorová móda (tedy oblečení, které je určeno pro volnočasové aktivity např. v přírodě) se ne a ne zbavit nálepky „sportovního oděvu“. Přesto se mnozí nezdráhají brázdit ulice měst v kapsáčových kalhotách a s batohem, přesvědčeni o své „stylovosti“. Jenže není outdoor jako outdoor. I oblečení, které je určeno pro volný čas, totiž může být skutečně elegantní…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
1. 2. 2020

Chystá-li se člověk na ples nebo do opery, vezme si oblek (či dlouhou róbu, v případě žen). Naopak do lesa či na hory je přinejmenším vhodné vyměnit společenský šat za ryze funkční oblečení. Ovšem úplně stejně, jako se novým módním standardem na mnoha společenských událostech staly v případě mužů mikiny či minimalistické tenisky, se proměnila i outdoorová móda. Ani při výletu do přírody tak člověk nutně nemusí vypadat jako prvotřídní zálesák, oblečený v barevné flanelové košili a manšestrákách. Módní svět má dnes totiž řešení prakticky pro každou situaci – a výrobci outdoorové módy tak myslí i na ženy a muže, kteří také ve volném čase touží sice po pohodlí, ale zároveň i po stylovosti a jednoduše upraveném vzhledu.

<Path> Chcete vědět, jaká móda bude IN během příštího jara a léta? Jaké celebrity v ní můžete potkat?Zdroj: HUGO BOSS

Ideální variantou pro všechny, kdo milují pohyb a užívají si volný čas aktivně, je např. nabídka značky Camel Active, která již z podstaty názvu předznamenává, že na své si přijdou všichni ti, kdo rádi putují krajinou a poznávají nové kouty světa. Právě inspirace cestami a základní cestovatelská myšlenka pak stojí za tím, že oblečení je pohodlné, zahrnuje funkční materiály a prvky, ale přesto neztrácí nic z atraktivity a elegance. Přesně to je přitom základní filozofií stávajícího pánského fashion trendu, jehož tváří je muž označovaný jako shipster. Tedy muž, který kombinuje prvky oudoorové módy s kousky ryze elegantními, a dokáže dát správný glanc i modelu, v němž prim hraje čepice a boty, jež na první pohled vypadají jako výbava na ryby. Ostatně, právě to je také podstata shipster trendu, ten fashion odborníci zasazují do podoby muže, který ačkoliv žije ve městě, vypadá podobně uvolněně, jako by se chystal na procházku v docích přímořských městeček... 

Na trhu samozřejmě existuje nespočet brandů, jež se zaměřují na outdoor, faktem ale je, že ne každý outdoorový kousek lze považovat za elegantní. Nezřídka také člověk narazí na problém, že pro pořízení kompletní výbavy musí podniknout náročný nákupní maraton. V případě Camel Active (seznam prodejen naleznete zde) je tak nespornou výhodou, že nabízí kousky, jimiž lze vybavit šatník od A až do Z, od spodního prádla, přes ponožky, trika, mikiny až po doplňky, jako jsou tašky, čepice nebo hodinky. Bonusem je pak také to, že jednotlivé modely a doplňky daných kolekcí k sobě vzájemně ladí, stylově tak může vypadat skutečně každý. A to prakticky bez námahy. 

<Path> Práce z domova mění módní průmysl. „Home-office“ kolekce baví internetZdroj:

Ačkoliv by se tedy mohlo zdát, že elegance ve volnočasové a oudoorové módě nemá místo, opak je v tomto případě pravdou. I oblečení a doplňky, které jsou vhodné do extrémních podmínek a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních, přírodních a funkčních materiálů, totiž rozhodně nemusí ztratit nic ze své elegance, navíc mohou nabídnout veškeré možné pohodlí, po jakém člověk na cestách touží. Klasická sportovní móda tak získává svou přidanou hodnotu a může se stát i plnohodnotným osobitým stylem každého aktivního muže (či ženy).

 

Zdroj: Vermont Podpora

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko

E-Shop