Nejsilnější model značky DS Automobiles přijíždí na český trh

Společnost DS Automobiles na českém trhu působí prozatím jen krátce. První showroom v Praze byl otevřen teprve v prosinci roku 2018. I za tak krátkou dobu si značka v Česku našla spoustu fanoušků a díky tomu nedávno otevřela další zastoupení v Ostravě. Velkou novinkou je nyní model DS7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, který byl nedávno představen veřejnosti.

Cílem značky DS Automobiles je ztělesňovat francouzské luxusní know-how v automobilovém průmyslu, což se ji bezpochyby daří. Design, styl a celkové provedení spolu nádherně souzní a díky šikovným francouzským ručičkám nejde jen o obyčejný automobil, ale i skvělý módní doplněk.

Cestovatel Ladislav Zibura: „Zážitků z cest mám mnoho. Jednou jsem v přesvědčení, že jdu na narozeninovou oslavu, zavítal omylem na pohřeb”24. 9. 2020

Automobilka nyní působí v 35 zemích a v Česku prozatím nabízí dva modely – menší SUV DS3 CROSSBACK a model DS7 CROSSBACK. Druhý zmiňovaný se před pár dny představil v nové nejsilnější verzi E-TENSE. Pod jeho kapotou najdeme nejen benzínové, ale i elektrické hnací ústrojí.

K dispozici jsou tak celkem tři motory (benzínový motor s turbodmychadlem a dva elektrické motory), které dohromady nabízejí kombinovaný výkon 300 koní. Kromě toho se navíc jedná o čtyřkolku s dojezdem až 58 kilometrů na 100% elektrický režim.

Motor PureTech o výkonu 200 koní je podporován dvěma elektrickými motory, které zajišťují 110 koní (vepředu) a 112 koní (vzadu). Jsou napojeny na osmistupňovou automatickou převodovku poskytující kombinovaný výkon 300 koní a točivý moment 520 Nm distribuovaný převodovkou s pohonem všech čtyř kol. Z rychlosti 0 na 100 km/h můžete zrychlit za 5,9 sekund a při pevném startu ujedete 1000 m za 25,9 sekund.

V nabídce je hned několik jízdních režimů, mezi kterými si řidič může volit podle svého gusta. Nechybí režim „nulových emisí“, který díky baterii o výkonu 13,2 kWh umožní plně elektrický pohon s dojezdem až 58 kilometrů. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 může dosáhnout v tomto 100 % elektrickém režimu rychlosti až 135 km/h. Řidič si dále může vybrat z režimů „hybridní“, „sportovní“ režim a „pohon všech čtyř kol“.

Baterii nového modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 lze nabít z 0 na 100 % ve speciální zásuvce 32 A za necelé dvě hodiny. Díky pokročilému systému rekuperace energie, lze baterii nabíjet také za jízdy. Tento systém byl vyvinut na základě vítězných zkušeností společnosti DS v závodech elektrických formulí Formule E, kde značka získala titul mistrů světa.

Technologie a nové hnací ústrojí na úkor prostoru? Nehrozí…

Se svými motory a dokonale umístěnou baterií poskytuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 naprosto stejně velký prostor interiéru jako ostatní modely této řady. Charismatický styl a dokonalost, kterou se vozy DS proslavily, jsou plně využity jedinečným výběrem materiálů, jako je Alcantara, kůže Claudia nebo nejluxusnější kůže Nappa a nádhernými podpisovými prvky, například perlovým prošitím a gilošovaným dekorem některých částí interiéru s motivem Clous de Paris.

Nové barvy a technologie

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 je k dispozici s novou světlou barvou karoserie Cristal Pearl a interiérem s inspirací DS RIVOLI v odstínu Pebble Grey.

Výlety za tajemnem – kde v Česku najdete duchy, kde se ukrývá nacistický poklad a kde možná přistane UFO?31. 7. 2020

Nabízená technologie se však neomezuje pouze na pohonné systémy. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 poskytuje DS CONNECTED PILOT, což je poloautonomní řídicí systém úrovně 2, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, elektricky ovládaný tlumič vibrací, DS PARK PILOT, který vám umožní parkovat bez nutnosti dotýkat se volantu (k dispozici bude od druhé poloviny roku 2020) a systém DS SAFETY, který sdružuje všechny bezpečnostní prvky potřebné pro řízení v dnešním světě.

Jaká je jeho cena?

Vrcholné DS si můžete pořídit za 1 395 000 Kč ve verzi výbavy So Chic nebo za 1 555 000 Kč ve verzi Grand Chic. Cena to sice není nikterak nízká, ale v porovnání s ostatními prémiovými vozy SUV segmentu a jejich výbavou je velmi příjemná.

Zanedlouho budeme mít možnost nové DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 testovat, takže se můžete těšit na naše pocity a poznatky.

Technické údaje:

Schválený model v cyklu WLTP: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4, 300 k, pohon všech 4 kol, kola 19 ” (T&N)
Emise CO2: 31 g/km
Spotřeba paliva: 1,3 l / 100 km
Dojezd při 100 % elektrickém pohonu: 58 km
Palubní nabíječka: 7,4Kw
DS WallBox: dobití na 100 % za 1 h 45 min
Baterie: záruka 8 let nebo 160 000 km
Výkon baterie: 13,2 kWh
Dobíjení: 2 dobíjecí kabely v základní výbavě (typ 2 a 3)
Točivý moment: 520Nm
Zrychlení z 0 na 100 km/h: 5,9 s
1 000 m pevný start: 25,9 s

Zdroj: DS Automobiles Podpora