Feel Good: Cestovat po Německu a zároveň šetřit a obdivovat přírodu? Jde to!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Německá turistická centrála pro ČR/ Se svolením

Feel Good: Cestovat po Německu a zároveň šetřit a obdivovat přírodu? Jde to!

Na dovolené v Německu dokážete objevit mnohem více než jen památky. Každý region má svůj vlastní způsob života a jedinečnou energii krajiny. Navštívit se určitě vyplatí i místní trhy a zkrátka si užít opravdový odpočinek uprostřed přírody. Zajímají vás tipy na výlety, kterými si můžete zpestřit návštěvu Německa? Pak čtěte dál!
Michal Černý Autor
31. 10. 2023

Vřesoviště v Bad Elsteru

Přímo na hranicích s Českou republikou leží lázeňské městečko Bad Elster. Jedním z nejcennějších léčiv jsou tady přirozeně se vyskytující vřesoviště, která se přímo na místě čerstvě sekají a zpracovávají. Vřesoviště se hlavně vyznačuje dlouhodobou schopností akumulace tepla a obsahem přírodních složek. Používá se ve formě zábalů (teplé či studené) a koupelí, především k podpoře pohybového aparátu. Rostlinné hormony rašeliniště jsou ale také mimořádně účinným přírodním prostředkem, používaným hojně v gynekologii.

<Path> Ostrov, kde se dovolená mění v nezapomenutelný (adrenalinový) zážitek - taková je MadeiraZdroj: Redakce

Po aplikaci se rašelina v rašelinových kapsách znovu nasytí a po určité době ji lze dokonce znovu použít.

Dopřejte si procedury ve zdejších královských lázních, užijte si kulturu v divadle uprostřed parku, nebo se procházejte uklidňující a jedinečnou okolní krajinou. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Isemarkt v Hamburku
Foto: © GTM/Jan Traupe

Isemarkt v Hamburku

Trh Isemarkt v hamburské čtvrti Eppendorf existuje již od roku 1949. Každé úterý a pátek přiláká pod nadjezdový most na týdenní nákupy kolem 6 000 návštěvníků. Přibližně 200 obchodníků nabízí jablka, květiny, sýry, bylinky a mnoho dalších lokálních produktů. Tyto trhy se tak staly skvělým doplňkem k Fishmarktu, který se koná každou neděli a zaměřuje se především na prodej čerstvých ryb.

Atmosféru trhu si užijete, i když na vaší návštěvě města nepotřebujete dělat žádné velké nákupy. Dopřejte si zde dobrou kávu, posaďte se a ponořte se do přátelské atmosféry života v Hamburku.

Tržní hala v Berlíně
Foto: © visitBerlin/Dagmar Schwelle

Tržiště v Berlíně

První berlínské tržnice byly postaveny v 19. století a dnes jsou to oblíbená místa setkávání, která kombinují prodej čerstvých potravin, ručně vyráběných suvenýrů a kulinářských specialit. Nabízejí tak nejlepší možnou příležitost k sezónním a lokálním nákupům.

Ve čtvrti Prenzlauer Berg se nachází prý největší bio supermarket Evropy, avšak jedno z nejznámějších míst, kam chodí místní pro regionální produkty, je tržnice Markthalle Neun v Kreuzbergu. Produkty udržitelného zemědělství take nabízí tržnice Arminius-Markthalle ve čtvrti Moabit.

Potrpíte si na hotely šetrné k životnímu prostředí? Pak je Berlín tím pravým místem, neboť zde najdete několik ubytovacích zařízení, které nabízí lokální bio produkty, jsou vybaveny nábytkem ze dřeva pocházející z udržitelného hospodářství, anebo třeba používají cetrifikovanou přírodní bio kosmetiku. Nabídku takových hotelů si můžete projít zde

Místní restaurace taktéž hojně využívají lokální produkty, čímž vzniká přímé spojení mezi kulturou stravování a obchodem. Objevte berlínská tržiště na vlastní kůži!

Tipy redakce

Lesní koupání v Horním Černém lese

Zažít les všemi smysly – to umožňuje okružní turistická stezka „Wäldersinn“ v Grafenhausen-Rothausu, která je vybavena speciálně vyrobenými dřevěnými lehátky pro lesní koupání. Tato neobvyklá perspektiva nabízí zcela nové vnímání, díky němuž jsou prakticky ihned patrné pozitivní účinky na vaše vnitřní rozpoložení.

Oberstdorf, Nebelhorn, krávy na horské pastvině © DZT/Natalia Malec
Foto: © DZT/Natalia Malec

Ochutnejte Oberstdorf a poznejte rozmanitost regionálních produktů

Oberstdorf je nejjižnější obec v Bavorsku a také oblíbená destinace letních i zimních sportů v Allgäuských Alpách. Známá je hlavně kvůli můstkům pro skoky na lyžích Schattenbergschanze, nacházejících se na úpatí hory Schattenberg, na nichž každoročně začíná světově proslulé Turné čtyř můstků. Velkou místní atrakci představuje především mamutí můstek Heini-Klopfer-Skiflugschanze, 3. největší na světě.

Po sportovních aktivitách je ale nutné doplnit síly, a to tady zvládnete opravdu kvalitně a jednoduše! Regionální produkty mají v Oberstdorfu dlouhou tradici – protože jsou nejen chutné a čerstvé, ale také udržitelné a šetrné k životnímu prostředí. Místní zemědělství přispívá k zachování a údržbě kulturní krajiny a k přirozené produkci mléka, sýrů a masa.

Sauerland © Sauerland-Wanderdorf e.V. / Heidi Brücker/Heidi Brücker
Foto: Německá turistická centrála pro ČR/ Se svolením

Živé ticho

Sauerland – místo duše, to jsou skály a lomy, kostely a vrcholky kopců, mohutné stromy a podzemní jeskyně, jezera a údolí. 42 pozoruhodných míst, která se člověka dotýkají citově a duchovně. Každé místo vypráví svůj vlastní příběh, ale všechna spojuje jejich kouzelné „živé ticho". Zajímavostí je pak určitě i fakt, že ve zdejší oblasti, okolo hory Härdler, byl roku 2003 zahájen projekt návratu zubra evropského do volné přírody. Už jen díky této „maličkosti“ může být navštěva Sauerlandu velice nevšední záležitostí.

Tipy redakce

Neváhejte a objevte své „místo duše“.

Zaujaly vás naše tipy? Více o nich a další inspiraci na svou cestu po Německu najdete na těchto webových stránkách.

Zdroj: sauerland-wanderdoerfer.de, oberstdorf.de, visitberlin.de, hamburg-travel.com, germany.travel

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop