Cestujte udržitelně: objevujte německou přírodu pešky, na kole (nebo i vlakem)
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: DZT/Günter Standl/se svolením

Cestujte udržitelně: objevujte německou přírodu pešky, na kole (nebo i vlakem)

Objevte zelenou stránku Německa jako turistické země! Zveme vás na cestu za poznáním – za větší udržitelností, větší radostí a opravdovými zážitky. Německá města jsou známá po celém světě, ale příroda kolem nich zůstává pro hosty ze zahraničí často neznámá. Třetinu území Německa však tvoří chráněné přírodní oblasti: 16 národních parků, 16 biosférických rezervací a více než 100 přírodních parků názorně ukazuje, jak je možné chránit krásy přírody a zachovat biologickou rozmanitost pro budoucnost.
Redakce Redakce Autor
5. 9. 2023

I v cestování je prostor pro udržitelnost

Nedotčené lesy, velkolepé skalnaté krajiny a osamělé horské vrcholy, to vše je v Německu prakticky na dosah. Vydejte se na objevitelskou túru po dobře značených turistických a cyklistických stezkách, nebo využijte k poznání zdejších přírodních divů služeb kvalifikovaných průvodců. Mimochodem: většina přírodních krajin je dostupná také autobusem a vlakem.

Pestrost turistických tras

Vyrazit na „hike“ – to je zaručeně ten nejlepší způsob, jak objevit krásy německé přírody. Německo nabízí více než 200 000 kilometrů turistických tras, na kterých můžete poznávat nejrůznější přírodní scenérie: nekonečné pobřeží, malebná údolí, čisté řeky, klidná jezera, nádherné lesy a majestátní horské masivy. Stezky navíc vždy vedou k působivým památkám a přes idylické vesničky. Podívejte se, jaké trasy Německo nabízí, sbalte své pohorky a vyrazte na túru po krásách naší sousední země.

<Path> Z těchto barů a restaurací si užijete ty nejkrásnější výhledy, které vám vezmou dechZdroj: Jan Witek

Příroda jako lék

Příroda může být skvělou kulisou nejen pro sportovní výkony a překonávání sebe sama. Občas ale potřebujeme pravý opak – zpomalit, uklidnit se a možná úplně zastavit, abychom našli cestu zpátky k sobě a obnovili sílu, kterou potřebuje během všedních dní. Sílu přírody poznáme i v produktech, které z ní pocházejí, a jednoduše při pobytu v ní. Inspirujte se tedy i vy touto stránkou přírody a dopřejte si zasloužený relax!

Více než 350 wellness a lázeňských resortů v Německu se zaměřuje na udržitelnost a využívá regionální léčebné prostředky. Své hosty hýčkají produkty z té nejčistší přírody a také dlouholetými zkušenostmi v oblasti péče o zdraví. Ať už se rozhodnete pro návštěvu wellness zařízení světové úrovně, necháte se o sebe pečovat pomocí tradičních léčebných metod a přírodních prostředků, nebo se na procházce na okamžik zastavíte, zavřete oči a chvíli vše necháte být, okouzlující krajina Německa a lázeňské resorty a města vám poskytnou ideální zázemí. Objevte jejich kouzlo! 

Skvělé dálkové cyklotrasy

Jezdíte rádi na kole? V Německu jsou cyklisté vždy vítáni! A samozřejmě nejen ve městech, která svou infrastrukturou cyklistiku velmi podporují. Vydejte se na cesty i mimo města a šetrně ke klimatu na dálkových cyklotrasách, kterých je v Německu více než 250. Můžete se zde rychle dostat ze severu na jih nebo z východu na západ, projet rozmanitou přírodní krajinou a potkat další nadšence na dvou kolech z různých zemí. Po cestě se můžete zastavit ve více než 4 700 ubytovacích zařízeních, využít speciálních služeb pro cyklisty a získat tipy pro pokračování vaší cesty. Tak kterou trasu letos zvolíte? 

Divoké národní parky

„Nechte přírodu přírodou“ – tak zní motto 16 německých národních parků, kde se v přísně chráněném území mohou nerušeně rozvíjet rostliny a živočichové. Každý z těchto jedinečných národních parků zaujme jinou přírodou, ale jedno mají společné: kdo se v nich vydá na objevitelskou cestu, na vlastní kůži pozná její majestátnost a krásu.

Více tipů na aktivní dovolenou v Německu v souladu s přírodou najdete zde.

Foto: DZT/se svolením
Zdroj: Deutsche Zentrale für Tourismus e. V.

Populární
články

E-Shop