Dopřejte si v létě únik z reality a zkuste zámecký pobyt, kde vedle wellness využijete i holínky a hrábě. A dojde i na špekáčky!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Chateau Herálec

Dopřejte si v létě únik z reality a zkuste zámecký pobyt, kde vedle wellness využijete i holínky a hrábě. A dojde i na špekáčky!

Letní měsíce spojované s prázdninami a dovolenou jsou tu, a tak se hlavní otázkou stává: „kam vyrazit“. Možností je samozřejmě celá řada – od dovolené v zahraničí, na horách, u moře až po tu v tuzemsku. I ta ale může mít nespočet podob – zatímco někdo si potrpí na luxusní hýčkání, jiný zase raději tábornickou pohodu a třeba i s nějakým tím pohybem. Ovšem zrovna v tomto případě platí, že výběr nemusí být podřízen volbě „buď – anebo“. Komfort, pohodlí i wellness si člověk nemusí odepřít ani v případě, že touží po opékání špekáčků nebo nějaké té zahradnické práci. Tedy, minimálně pokud se vypraví do Chateau Herálec…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
9. 8. 2023

Tak trošku jiný „pobyt na zámku“

Najít kousek od Prahy učiněný ráj? Žádný problém, pětihvězdičkový Chateau Herálec je autem hodinu cesty (tentýž čas budou na zdolání příslušné vzdálenosti potřebovat i Brňáci) a nabízí poklid unikátních zámeckých prostor, únik od běžné reality, odpočinek a samozřejmě také notnou dávku hýčkání a luxusu. To zní nepochybně lákavě – ovšem mohlo by se zdát, že na takové kratochvíle, jako je opékání špekáčků, okopávání či dobývání brambor, sběr zeleniny, zalévání či hrabání listí, tu zrovna prostor nebude. Ovšem chyba lávky.

V rámci třídenního pobytového balíčku příznačně nazvaného Únik z města nejen za špekáčkem si můžete vychutnat veškeré zahradničení v zámeckých kulisách. Přece jen „práce v zámecké zahradě Le Potager“ zní a také vypadá rozhodně jinak než taková běžná „rachota na statku“. A samozřejmě, že ani zmiňované opékání špekáčků nebude jen tak ledajaké – na Chateau Herálec totiž dbají na využití lokálních produktů, a tak konkrétně špekáčky pocházejí od místního výrobce pana Zajíčka, uzený špek zase z rodinné farmy Němcových… ovšem pokud patříte mezi ty, kdo pašíka raději podrbou za uchem, než aby ho jedli, ani vy nepřijdete zkrátka. Na zámku totiž připravují i vegetariánskou opékací a grilovací alternativu.

Jistě, že celý pobyt rozhodně není třeba strávit jen různými zahradnickými a farmářskými aktivitami (byť pravdou je, že právě tento typ „práce“ je naprosto ideální k vyčištění hlavy). Ti, co svou dovolenou rádi obohatí také o nějaké sportování, mohou využít i možnosti zapůjčení nordic walking hůlek či zámeckých kol (vše je v ceně balíčku) a vydat se po některé z vysočinských tras, které připravili zámečtí fitness manažeři.

Až na vás ale toho doteku přírody a veškerých aktivit bude přece jen přespříliš, klidně budete moci odložit holínky, kyblíky i konvičky (o nordic holích ani nemluvě) a dopřát si to pravé zámecké Wellness & Spa by L´Occitane (vstup do něj je v rámci pobytu neomezený). V něm se můžete těšit na saunový svět, ale také na koupání v bazéně pod historickými klenbami zámku, relaxaci ve vířivce ve starobylé věži (tu lze využít soukromě po dobu 30 minut), ryzí odpočinek v silencariu pod arkádami oranžerie s výhledem do zámeckého parku... A kdyby vás zmiňované práce přece jen zmohly, můžete dopřát svému tělu také péči zámeckých masérů (tu nakonec ale ocení i nejeden zapálený cyklista po nějakém tom výletě).

<Path> Skandinávské hygge je zosobněním zdravého a elegantního způsobu bydlení. Zažít jeho účinky můžete v unikátním rezidenčním komplexu v Brandýse nad LabemZdroj: identitydesigners.com

Samozřejmostí během celého pobytu pak jsou zdravé snídaně tvořené produkty převážně z lokálních zdrojů, součástí balíčku je také šálek čaje či kávy se skvělým zámeckým koláčem, servírovaný buď v restauraci, nebo na zámeckém nádvoří. Využít lze v případě zájmu také možnosti pronájmu zámeckého kabrioletu Mercedes Benz E (uhradit je třeba jen symbolické kilometrovné), do nějž vám zdejší personál rád připraví i piknikový koš, a třešničkou na pomyslném dortu je pak speciální zámecké pillow menu. Díky tomu bude každá noc strávená na zámku teprve tím pravým nezapomenutelným zážitkem.

Od špekáčku až k pobytu „s vraždou“

Balíček Únik z města za špekáčkem tak v sobě spojuje prakticky vše, po čem by člověk, který má po celoročním pracovním shonu plnou hlavu starostí a nedostává se mu pražádné energie, mohl toužit. A kdyby náhodou přece jen ne, samozřejmě, že Chateau Herálec nabízí i jiné typy pobytů, z nichž si nepochybně přesně dle vlastní chuti a preferencí vybere naprosto každý. V nabídce je totiž jak plně relaxační pobyt Letní hýčkání na zámku, tak i Pracovní dovolená pro ty, co vlastně ani ve dnech, kdy by si měli užívat volno, neumí tak úplně vypnout. Za zvážení by však mohla stát i čtyřdenní Malá letní dovolená, která je ideální jako takový příjemný doplněk pro ty, co by rádi vyrazili spíše jen na prodloužený víkend. A kdyby vás lákal jen odpočinek ve wellness bez pobytu, i ten si lze na Chateau Herálec dopřát.

Jednoduše řečeno, pokud v tom, jak strávíte svou dovolenou, stále nemáte jasno, nabídka tohoto zámeckého hotelu je skutečně nepřeberná – a tak stačí zvážit vaše preference a jednoduše zvolit to, co je vašemu srdci (a tělu) nejbližší.

A mimochodem – pokud by vám to v létě s cestou na Vysočinu nevyšlo, nevěšte hlavu. Poměrně unikátní zážitek nabízí i tzv. Víkend s vraždou. Což je samozřejmě unikátní pobyt (termín je jen jeden, a to v listopadu), v jehož rámci se ocitnete v dějišti vyšetřování vraždy, na němž se sami budete podílet.

Zdroj: chateauheralec.cz

Populární
články

E-Shop